Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1689576 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3135 Dátum: 2018. Október 26. 16:27 »
Had vitázzak én is egy kicsit. Majdnem jó minden, azzal a kiegészítéssel, hogy a legtöbb mézet a 24 NB adja, valamint a felsorolásból még a Péntek kaptár kimaradt. Az meg majdnem olyan jó mint az NB.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3136 Dátum: 2018. Október 26. 17:52 »
Nem tudsz olvasni? Egyszer már elment innen a kaptár vita.
Amúgy meg a méz nem a kaptár miatt van, hanem a méh legelő miatt. A kaptár csak azért van, hogy meg könnyítse vagy megnehezítse a méhész dolgát, és ne kelljen a fiasítást is pergetni, és ne kelljen helyben.
 Irány a kaptár típusok rovat.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3137 Dátum: 2018. Október 26. 18:38 »
Figyelj már! Ezt most nem az én kakasom kukorékolta először!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3138 Dátum: 2018. Október 26. 19:15 »
T Fülemüle,
Csak azokról a kaptárakról írtam összehasonlítást amit több év alatt kipróbáltam. NB 24 és Péntek félét nem. Ismerem őket a Péntek féle könyvet olvastam is.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3139 Dátum: 2018. Október 26. 19:18 »
Értem. Csak így még szebb lett volna a sor.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3140 Dátum: 2018. Október 26. 19:35 »
Wr méhésztárs a "Zöldről" átemelte Tóth Péter Elnökségi Tag, Szaktanácsadó, Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagja, a Monitoring vizsgálatok vezetője....huh, felsorolni is nehéz megnyilvánulását.
Az egészet nem idézem, csak a személyemet érintő részeit:
"A napi feladatok a rengeteg határidő nem tette lehetővé, hogy a Csányi-Nagyernyei-Olvastam-féle otrombaságba hajló butaság egyenkénti megválaszolásával töltsem óráimat."...írja odaát
Pedig nagyon kíváncsian olvasnám, hogy mi késztette Tóth Pétert a paradigmaváltásra.
Még szaktanácsadóként, majd csak szimpla szemlélőként folyton azt hallottam, hogy ....Magyarországon a neonikotinoidok kártétele nem bizonyított....
Ezeket a kijelentéseit folyamatosan megismételte, majd az összes szakhatóság az FM-el karöltve erre hivatkozott!!!!!
Aztán valami történhetett, mert hopsz, a véleménye megváltozott, és már szinte ő követelte a tiltakozó levél elküldését.
Na de ez már történelem, és aki ezt szépen kronológiai sorrendbe szedte, úgy hívják Dr.Darvas Béla.
A neten megnézhetitek professzor Úr szekszárdi előadását.
Majd így folytatja:
" Nagyernyei június utolsó napjaiban örömtáncot járt, amiért Elnökünk kihagyott a nyári anomáliák vizsgálatával foglalkozók sorából,..."
Ez valóban igaz!
Aki 10-15 éven keresztül nem tud érdemi eredményeket felmutatni, abban bíztam, hogy ezt megteszi majd más helyette.
Egész Európában bizonyított a neonikotinoidok kártétele, Magyarországon pedig eddig nem okozott kárt?
És nekem van memóriazavarom, meg rosszindulatú vagyok?
Nem!
Türelmetlen, mert kiakaszt ez a helyben járás, ez a tökölődés!
A NÉBIH kiad egy vészjelzést, a szükséghelyzeti engedélyeket amelyben felhívja a méhészek figyelmét, hogy baj lesz.
Baromi nagy baj lett, országos.
Most meg széttárjuk a karjainkat, hogy nem tudjuk mi a baj?
A nemzetközi szaktekintélyek publikációi, tudományos kísérletei a témában Tóth Pétert nem érintik meg.
Ő megy a saját útján egyedül, eredménytelenül.
Majd elmondja, hogy mindenhol permeteztek, meg jobban figyeljünk az atkára.
Itt tartunk.
Érdemei?
Vannak, amik megkérdőjelezhetetlenek, de nem a monitoringban.
A méhmérgezéseknél gondosan jár el, nevéhez köthető néhány növényvédő szer keverék betiltása.
Ezért dicséretet érdemel, de pénzt is kap érte, meg valójában ez a munkája.
A véleményem az, hogy a 2018-as magyarországi nagy méhpusztulás okait ő soha nem fogja kideríteni.
Nem azért mert nem akarja, azért mert véleményem szerint nem alkalmas rá.
Ezen meg lehet sértődni, lehet ordítani.
Volt rá 15 éve.
Ezt nem a háta mögött írom, javaslatomban is szerepel, amit az OMME-nak is elküldtem, hogy a témában jártas nemzetközi szaktekintélyeket is vonjanak be a vizsgálatba.
Szerintetek ezt Tóth Péter támogatja?
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3141 Dátum: 2018. Október 26. 20:01 »
Előző üzenetemhez egy friss adalék.
A franciák már itt tartanak.
Ők kitudták mutatni repcevirágban a neonikotinoidokat?
Nálunk ez ég adta egy világon semmi gondot nem okoz.
http://magyarmezogazdasag.hu/2018/10/25/mehesz-rovidhirek-nagyvilagbol?fbclid=IwAR0CdeNNaxWv_UBS7Y3LeDCR7V9PKjcgYRSPVqmOK53X0CQv2qCf0sPuoxI
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3142 Dátum: 2018. Október 26. 20:28 »
"Ők kitudták mutatni repcevirágban a neonikotinoidokat?"

Ami még rosszabb szerintem az, hogy a cikk szerint szermaradványként a repcemézben is kimutatták.

De meg kellene alaposabban vizsgálni azt a képet arról a légyről, mert úgy néz ki mintha atka lenne a hátán.

Üdv. jani bátya

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3143 Dátum: 2018. Október 26. 20:42 »
Üdv.Uraim!
Nem vöröshangya,már megint?

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3144 Dátum: 2018. Október 26. 22:18 »
Izsó!
Valóban......

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3145 Dátum: 2018. Október 28. 07:50 »
A franciák már itt tartanak.
Ők kitudták mutatni repcevirágban a neonikotinoidokat?
Nálunk ez ég adta egy világon semmi gondot nem okoz.
Tudod Attila az a legnagyobb baj, hogy Te azt nem tudod megérteni, hogy a repcevirágból történő kimutatás képessége nem bizonyítja a kártételt. Alapvetően persze nagyon sok ezzel a témával foglalkozó szakember is párhuzamot von a kettő között. Amit én nagyon nagy bajnak tartok. Azért, mert én azt vallom, hogy a kimutatható mennyiség nem feltétele a károkozásnak. Magyarul: kimutathatatlan mennyiség is képes lehet előidézni a CCD jelenségét, a kumuláció révén. Na ezért leszek kíváncsi  a hivatalos vizsgálatok eredményeire, és azok értékelésére.

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3146 Dátum: 2018. Október 28. 09:20 »
Idézet
Magyarul: kimutathatatlan mennyiség is képes lehet előidézni a CCD jelenségét, a kumuláció révén.
Én pedig teljesen biztos vagyok benne, hogy nem csak képes lehet, hanem már egyáltalán nem kell ahhoz az általában használt szermennyiség sem, hogy bekövetkezzen a CCD. Hogy mikből következtetek erre?
1. Az idei év tökéletes példa volt rá. Tavasszal még teljesen egészséges, népes, termelő családoknál következett be, 3 hunor fióknyi népességből augusztus végére maradt az anya 2 marék néppel, nem csak nálam, másnál is a környéken. Hulla sem a kaptárban, sem előtte nincs.
2. A gyengébb népességgel ellátott szaporulatoknak, amiknek a nyáron kijáróméhe alig alig volt, tehát nektárt és virágport is csak csekély mértékben tudtak gyűjteni, semmi bajuk nincs.
3. A vizsgálatok nem nagyon mutatnak ki semmit, vagy csak nem akarnak, ez is azt bizonyítja, hogy az adott vegyszer alacsony, akár nem kimutatható dózisa is elég.
4. A mérgezést házilag nem lehet diagnosztizálni mert nincs a méhészeknek otthon erre laborjuk, viszont a nozéma, a mászkálás tökéletesen szokta tükrözni. Sokat elárul, hogy mostanra a méhek az akáchordás alatt is mászkálnak, tehát vagy addigra sem képesek kiheverni a repcén történt mérgezést, vagy/és már a talajból a virágzó akác is felszívja.
4. Külföldi szakirodalmak szerint a neo még 15 év elteltével is kimutatható a kezelt terület talajában, illetve nem csak ott, hanem a környékén is, ahova a talajvíz elszállítja.
5. Mindenféle egyéb ökológiai jel is arra utal, hogy egyre inkább csak a parazita, és a kártevő jellegű élővilág (darazsak, egyebek) az ami ennek nem szenvedőalanya, mivel ezek eleve jobban tűrik ezt mint az állatvilág érzékenyebb része.
6. Az élővilág is egyfajta átalakuláson megy keresztül, nekem az a gyanúm, hogy szintén a rengeteg vegyszer miatt. A 90-es évek eleje óta méhészkedek, soha, még a legkeményebb teleken sem kellett madárhálót használnom, mert a harkálynak esze ágában sem volt a kaptáraimat csesztetni. Tavaly le kellett hálóznom az egész méhest, mert a harkály néhány kaptáramat olyan szinten véste meg, hogy csak lemezzel tudtam a lyukakat lefedni. És már most, az enyhe októberben ott tartunk, hogy a harkály már most nem talál élelmet a fák kérge alatt, és napi szinten hallom, ahogy a még álló kukoricaszárat kopácsolja. Ilyet harkály soha nem csinált, legalábbis én még soha életemben nem hallottam. Szóval nem kicsi a baj.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3147 Dátum: 2018. Október 28. 09:53 »
A harkály, pontosabban a zöld küllő példája nálam úgy alakult, hogy 2007-ig semmiféle kártételét nem tapasztaltam, pedig akkor már másfél évtizede méhészkedtem ugyanott.  Azon a télen szétverte egy csapat a műanyag kaptárjaimat. Kiválogatták. Megszüntettem a használatukat. Akkor áttértek a fa kaptárakra. Szóval szerintem arról van szó, hogy tanulnak. Ha egyszer megvan a tudás, akkor a generációk átadják egymásnak. Hiszen ez a probléma azóta sem szűnt meg.
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem úgy tűnik, hogy a verebek nagyon megfogyatkoztak. Aztán hogy mérgezés vagy táplálékhiány miatt, azt nem tudom. Arra gondolok, hogy nemigen van már háztáji gazdaság, ahonnan csurrant cseppent némi takarmány. Esetleg a csávázott vetőmagok elfogyasztás miatt mérgeződnek.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3148 Dátum: 2018. Október 28. 17:42 »
Talán wr méhésztárssal a kaptárkérdés vitájában soha nem fogunk egy hangnemet megütni.
Nem baj!
Amit ő kavar a 9 keretes rakodójával (kevés munkával) nekem nem jön be, de nem az a hozzászólásom apropója.
Az előző összeállítása telitalálat, és csak megerősíteni tudom megállapításait.
Végre egy olyan téma amiben közös nevezőre jutottunk!
Ezt írja neo méhésztárs:
" Tudod Attila az a legnagyobb baj, hogy Te azt nem tudod megérteni, hogy a repcevirágból történő kimutatás képessége nem bizonyítja a kártételt."
Tegyük hozzám, hogy Magyarországon!
Akarattal nem írtam, hogy a mézben találták meg, mert nem szerettem volna ezzel egy olyan lavinát elindítani, hogy a hatóság rákattanjon a mézeink vizsgálatára.
A neonikotinoidok kártételét nem kell bizonyítani!!!!!!!!!
Az  a baj, hogy mi magyarok még mindig itt tartunk.
Emeljük fel végre a porból a fejünket és nézzünk körbe, hol tartanak mások.
Most a franciák mondták a néma gyilkosnak, hogy állj!
Elég a sok rákos-daganatos megbetegedésből, vége a vegyszerek okozta népirtásnak.
Remélem  a tündéri kis unokám már nem fog rettegni ezektől a borzalmaktól, és egészséges környezetben élheti le életét.
Ha ezt az ész nélküli növényorvoslásnak hazudott tömegpusztító vegyszerezést nem állítják le a józanul gondolkodó döntéshozók, nem csak a méheknek lesz végük, hanem velünk együtt nekik is.
Van egy kiváltságos népcsoport amelyik csak bio, meg ....hogy is mondjam? olyan az eleje mint  a sör..(csak nem jut eszembe) élelmiszereket fogyaszt, mert megteheti.
A normál állampolgárnak ez nem adatik meg.
Csak gratulálni tudok a franciáknak, és reménykedek, hogy minden ország követője lesz.
Az, hogy kimutatható e a mennyiség vagy sem ami kárt okoz, ez már egy olyan téma ami kutatást igényel.
Továbbra is az a véleményem, hogy a méhpempő a fogó!
Ezért van ez az elhúzódó, vontatott fejlődés méhcsaládoknál.
Természetesen a profi módon méhészkedők akácra összehozzák az állományukat, de az átlag méhész csak kullog az események után, mert nem tudja mi a baj.
Pont repcevirágzáskor, és napraforgóvirágzáskor mászkálnak a méheink?
Vicc.
8-9 keret fedett fias kikelésekor 30 évvel ez előtt folytak ki a méhek a kaptárból.
Ezt nekem senki "neomtudja" megmagyarázni.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3149 Dátum: 2018. Október 28. 18:40 »

Akarattal nem írtam, hogy a mézben találták meg, mert nem szerettem volna ezzel egy olyan lavinát elindítani, ...

Megtalálták? :o

...
Akkor az a cél, hogy mindenáron bebizonyítsátok, hogy a magyar mézben IS neonikotinoidot találtak.
....
Ha ez így is lenne, szerintem elsőként a NÉBIH illetékesei, de az OMME elnöksége is tudna róla.
...

Akkor Te tudsz róla elsőként, csak minket védve nem mondod el? ::)

...
Brossnak és az OMME elnökségének kell bizonyítani, hogy nincs a magyar mézben neonikotinoid?
Ti meg azt bizonygatjátok, hogy van benne?
...
Na most akkor van, vagy nincs? ::)


Csuja Lászlónak már  nincs 6 egész órája, hogy állítását támassza alá.
Azt viszont rendkívül furcsának találom, ha lenne is ilyen bizonyítékotok, Ti miért titkoltátok el?
Egyáltalán mi azzal a célotok, hogy mindenáron bebizonyítsátok, hogy márpedig a magyar méz neonikotinoidokkal szennyezett?


Már többször megkaptam, hogy macerálom Attilát. Na aki így gondolja... :P :-X
Végül is ezért zárta ki -legalább is ezzel indokolta- Geddekast, amit most Ő állít.
Aki hülyeségeket ír nekem ezért, nyugodtan...!! Csak idéztem, és kérdeztem. Bicska! Tessék ugyan úgy szankcionálni ezért, mint Geddét ;D ;D ;D ! Remélem Attila nincs harag?  ;) :D Tessék pihire menni. :P