Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1692400 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3000 Dátum: 2018. Október 06. 17:07 »
Szevasz wr!1 liter cukor szirupba mennyi fokhagymát teszel?Illetve családonként mennyit locsolsz belőle?Köszönöm előre is a válaszod!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3001 Dátum: 2018. Október 06. 17:08 »
Az ilyen recepturák azok, amelyek érnek valamit!
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

wr

  • *****
  • 898
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3002 Dátum: 2018. Október 06. 18:15 »
Pontos adagot nem tudok mondani, mert úgy sacc/kb szoktam csinálni. Az Apidiár Garlic-ból indultam ki, az biztosan jobb de én még nem próbáltam, az arányait sem tudom ehhez képest. Amit írnak róla az az, hogy féregűző, baktérium és gombaölő hatása van, növeli az étvágyukat, javítja az emésztésüket, meg támogatja az immunrendszerüket. Aztán vagy így van vagy nem.
100 családonként szoktam számítani 2-3 nagyobb fejet, a gerezdeket megpucolom, fokhagymanyomón átnyomom, alkoholos-ecetes vizes oldatban, épp csak annyiban hogy ellepje áztatom lezárva 1-2 napot. Utána leszűröm, beleöntöm a szirupba, és mint az oxálos csurgatásnál belocsolok 30-40 ml-t családonként a léputcákba. Akkor jó, ha az esti szellőztetésnél még enyhén érződik a fokhagymaszag a kijárók előtt. A híresztelésekkel ellentétben egyetlen méhet sem öl meg, szerintem a Garlic sem.
Ha forróvízzel csináljuk a kiáztatást mintha meleg salátát készítenénk akkor az jóval gyorsabb, ragacsosabb is lesz az egész, viszont azt nem tudom hogy a fokhagyma alkotóelemei nem sérülnek-e a hevítés hatására, így azt nem próbáltam.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3003 Dátum: 2018. Október 06. 18:21 »
muchas gracias!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3004 Dátum: 2018. Október 06. 19:30 »



Apropo,
Ó!
Az ilyen recepturák azok, amelyek érnek valamit!

Figyelemelterelésre. Arra igen. Gumicsont. Az ilyen receptúrákkal bolondítják a hiszékeny embereket.
Na de milyen jól bevált -majdnem- a gumicsont :o ( Úgy veszem észre Hubernak valaki megküldte időközben...)

Láttatok ti már méheket, amelyek a darázsfészekből mézet raboltak? Komolyan mondom néha kiakasztó, hogy mennyire megetetnek benneteket a figyelemeltereléssel!!! Tehát amikor a méhek rabolják a darazsakat, akkor rájuk kapaszkodnak a darazsakon lévő, náluk szaporodott atkák? Beszarás. Nem hiszem el, hogy senkinek nem veti szét az agyát az ilyen elmebeteg gondolat. Nem méhészek vagyunk? Normális ember, aki naponta látja és ismeri a méhek életét, miért nem küldi el a sunyiba a nem normális gondolatokat terjesztőket?
A másik fórumon éppen a csípős paprikalé áldásos hatását magyarázza valaki, és ott is akad érdeklődő. Annak a méhésznek is próbálnak lámpát kapcsolni, de hiába. Nagyon nagy türelemmel viseltetnek iránta, talán az a baj.
Na akkor aki csípős paprikával és fokhagymával akarja a méhészetét karban és jobb erőben tartani, annak én is adok egy tanácsot. A képen látható fonott kalácsban mindegyik megtalálható, nekem is nagy erőt ad, ha ezt eszem.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3005 Dátum: 2018. Október 06. 19:39 »
...javítja az emésztésüket, meg támogatja az immunrendszerüket. Aztán vagy így van vagy nem

Nem így van. Rossz hatással van rájuk, ha a táplálékukba keverjük. DE keverj bele nyugodtan, annyitól nem lesz bajuk.
Viszont számtalanszor leírták:  A ROVAROKNAK NINCS SEM ÖRÖKÖLT, SEM SZERZETT IMMUNRENDSZERÜK.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3006 Dátum: 2018. Október 06. 20:26 »
Ismét az "atkaugrásról".
Hol is kezdődött?
Ezt írtam én valamikor 3 hete:
"Azért írtam már előző hozzászólásomban, hogy ezt szakmai előadásokon jegyzeteltem.
Valamint anno szaktanácsadóként is azt tanultuk, hogy .... az atka egy pókfajta, 2-2,5 centit képes ugrani, emiatt kell a higiénikus aljakat minimum 3 centi magasra tenni, nehogy visszaugorjanak."
Erre mi a reakciókivancsi111-től?
" Azt még csak-csak elhiszem, hogy a valamelyik darázsra "felugrott", (mert ugye néhány előadó és Klubvezető ezt állítja)"
Hol olvasod légy szíves idézd már be, hogy én ezt állítom!!!!!
Ismered a diszlexia fogalmát?
Szerintem ebben szenvedsz.
Leírtam értelmesen, hogy szak-előadásokon hallottam, és szaktanácsadói értekezleten is ez hangzott el.
A mai korszerű módokkal könnyű ezt cáfolni vagy bizonyítani.
Csak ne adj olyan dolgot a számba amit nem én mondtam, vagy állítottam.
Köszönöm.
Nagyernyei Attila


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3007 Dátum: 2018. Október 06. 21:29 »
Ismét az "atkaugrásról".
Hol is kezdődött?
Ezt írtam én valamikor 3 hete:
"Azért írtam már előző hozzászólásomban, hogy ezt szakmai előadásokon jegyzeteltem.
Valamint anno szaktanácsadóként is azt tanultuk, hogy .... az atka egy pókfajta, 2-2,5 centit képes ugrani, emiatt kell a higiénikus aljakat minimum 3 centi magasra tenni, nehogy visszaugorjanak."
Erre mi a reakciókivancsi111-től?
" Azt még csak-csak elhiszem, hogy a valamelyik darázsra "felugrott", (mert ugye néhány előadó és Klubvezető ezt állítja)"
Hol olvasod légy szíves idézd már be, hogy én ezt állítom!!!!!
Ismered a diszlexia fogalmát?
Szerintem ebben szenvedsz.
Leírtam értelmesen, hogy szak-előadásokon hallottam, és szaktanácsadói értekezleten is ez hangzott el.
A mai korszerű módokkal könnyű ezt cáfolni vagy bizonyítani.
Csak ne adj olyan dolgot a számba amit nem én mondtam, vagy állítottam.
Köszönöm.
Nagyernyei Attila
.
Valamint anno szaktanácsadóként is azt tanultuk, hogy .... az atka egy pókfajta, 2-2,5 centit képes ugrani, emiatt kell a higiénikus aljakat minimum 3 centi magasra tenni, nehogy visszaugorjanak.
Én mások tapasztalatát (pláne ha köztiszteletben álló szakelőadó) addig nem vonom kétségbe amíg nagyobb talentumok meg nem cáfolják, vagy én magam mást nem tapasztalok.


Tehát odáig eljutottunk, hogy szerintetek hülyeség azt azt állítani, hogy ugrik az atka.
Akkor azok az előadók akik járják az országot és ezt állítják, mind hülyék?


Na! Igen szerintünk -veled ellentétben- hülyeség ezt állítani.
Azt senki nem mondta, hogy az előadók mind hülyék.

Aztán. Kettő éve már itt e:


Pedig mint tudjuk az atka egy pók, amely képes 2,5 cm-re is ugrani.
Ezért vannak a higiénikus aljak úgy kialakítva, hogy a már kábult atka ne tudjon visszamászni, és meg tudjuk


Ismered a diszlexia fogalmát?

Igen ismerem. Abban szenvedsz, mint a fenti idézetekkel bizonyítottam. Na most akkor ugyan nem akarom, de ha még mindig velem szeretnél memó játékot játszani, akkor elárulom, hogy éppen ezért nem akartam neked itt mindenki előtt a minap megírni egy állati nagy buta hozzászólásodra a reakciómat, és ezért kértem telefonon annak javítását.
 Aztán amikor szóltak, hogy a furettót töröld ki- amit meg is tettél, mert nemhogy szabad, még támogatott is- azt is én üzentettem meg neked, mert  :'(
már kínosnak éreztem az örökös helyreigazítást kérni tőled. Na nem is  a Te érdekedben, hanem a méhészek hamis információtól való megóvásáért.
Az én memóriámmal ne szórakozz!!!Az híresen jó. ;)

Na volt olyan is, amikor mások állítását idézted, vagy mégsem ;D ;D ;D:




Én pedig rengeteg előadást hallottam már róla, és az előadók döntő többsége arra a következtetésre jutott, hogy az atkák átlátszó (plazaszerű tapadókorongjait, tappancsait) egyszerűen a sav leégeti.
Így mozgásképtelenné válik, és ez a pók szerű parazita nem tud ugrani (mert közel 2 cm-t tud ugrani, ezért vannak a higiénikus aljak így kialakítva) és elpusztul.




« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 06. 21:46 írta kivancsi111 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3008 Dátum: 2018. Október 06. 21:47 »



Apropo,
Ó!
Az ilyen recepturák azok, amelyek érnek valamit!

Figyelemelterelésre. Arra igen. Gumicsont. Az ilyen receptúrákkal bolondítják a hiszékeny embereket.
Na de milyen jól bevált -majdnem- a gumicsont :o ( Úgy veszem észre Hubernak valaki megküldte időközben...)

Láttatok ti már méheket, amelyek a darázsfészekből mézet raboltak? Komolyan mondom néha kiakasztó, hogy mennyire megetetnek benneteket a figyelemeltereléssel!!! Tehát amikor a méhek rabolják a darazsakat, akkor rájuk kapaszkodnak a darazsakon lévő, náluk szaporodott atkák? Beszarás. Nem hiszem el, hogy senkinek nem veti szét az agyát az ilyen elmebeteg gondolat. Nem méhészek vagyunk? Normális ember, aki naponta látja és ismeri a méhek életét, miért nem küldi el a sunyiba a nem normális gondolatokat terjesztőket?
A másik fórumon éppen a csípős paprikalé áldásos hatását magyarázza valaki, és ott is akad érdeklődő. Annak a méhésznek is próbálnak lámpát kapcsolni, de hiába. Nagyon nagy türelemmel viseltetnek iránta, talán az a baj.
Na akkor aki csípős paprikával és fokhagymával akarja a méhészetét karban és jobb erőben tartani, annak én is adok egy tanácsot. A képen látható fonott kalácsban mindegyik megtalálható, nekem is nagy erőt ad, ha ezt eszem.

Ejnye-bejnye, megint nem olvastad el azt az elmélkedést, amibe belekotyogsz.


Arról volt szó, hogy a darázs rabol be a méhcsaládba, nem fordítva! Olvass má!

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3009 Dátum: 2018. Október 06. 22:06 »
Te! Figyelj csak! Én méhész vagyok.
NEM VISZ MAGÁVAL ATKÁT A DARÁZS, HA RABOL, AZOKNÁL, AKIKNEK NEM ŐRZIK A MÉHEIK A KIJÁRÓT, MERT GYENGÉK. VAGY NAGY A KIJÁRÓJUK, VAGY ESETLEG MÉG NINCSENEK BETAKARVA, ÉS REGGELENTE TELELŐFÜRTBEN VANNAK. BELEBESZÉLSZ OLYAN DOLGOKBA, AMELYEKRŐL GŐZÖD SINCS.
Tudod amikor méh rabol méhcsaládot, akkor sem a rabló viszi oda az atkát, hanem fordítva, a rabló viszi haza, mert akit rabol, az már nagy valószínűséggel nem képes megvédeni önmagát. Na most akkor ezek tudatában olvasd végig még néhányszor, amit írtam :o

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3010 Dátum: 2018. Október 07. 09:14 »
Az elektromos rovarfogóból kisepertem 1000 db, vagy több darazsat, megvizsgáltam a tálca alját. Atka nem volt benne. Lehet, hogy csak ezeken nem volt, de lehet, hogy nem is támadja őket. Ez csak egy számolás volt, naponta fogok ilyen nagyságrendben, megnézem azt is, több alkalomból már kiszűrhető, hogy tartózkodik-e rajtuk atka vagy sem.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3011 Dátum: 2018. Október 07. 18:07 »
Te! Figyelj csak! Én méhész vagyok.
NEM VISZ MAGÁVAL ATKÁT A DARÁZS, HA RABOL, AZOKNÁL, AKIKNEK NEM ŐRZIK A MÉHEIK A KIJÁRÓT, MERT GYENGÉK. VAGY NAGY A KIJÁRÓJUK, VAGY ESETLEG MÉG NINCSENEK BETAKARVA, ÉS REGGELENTE TELELŐFÜRTBEN VANNAK. BELEBESZÉLSZ OLYAN DOLGOKBA, AMELYEKRŐL GŐZÖD SINCS.
Tudod amikor méh rabol méhcsaládot, akkor sem a rabló viszi oda az atkát, hanem fordítva, a rabló viszi haza, mert akit rabol, az már nagy valószínűséggel nem képes megvédeni önmagát. Na most akkor ezek tudatában olvasd végig még néhányszor, amit írtam :o

Ja mert a darászfészek kijárójánál a rabolni induló darazsak leteszik a kólásüveget, napszemcsit, atkát beállítják az akolba, aztán uccu neki rabolni!

Akkor már csak azt nem értem, hogy a cikk szerzőjét miért pont a FF fórumon hülyézik le először. A világon máshol nincs méhész, senki nem ért a méhekhez, hogy a cikk szerzőjét helyére tegye?

Én azt mondom, nem kutattam az atkát a darázson. Utána nézve különféle darazsakon még fotóztak is:
https://bugguide.net/node/view/105542


Szóval nem kellene a világ minden más emberét rajtad kívül lehülyézned!
Pláne ha lusta vagy utána nézni!

Szóval továbbra is mondom védekezni, jó tapasztalatot tovább adni, egyesíteni erőinket, egyszerre.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3012 Dátum: 2018. Október 07. 19:02 »
Fülemüle!
Légy szíves írd le részletesen az elektromos rovarfogóról amit tudni illik.
Sokan küzdünk a darázzsal.
Az egyik kolléga a pergetőházat lefújta darázsirtóval.
A 10 literes tilatexes vödörbe nem fértek bele.
Sajnos elásta őket nem tudtam lefotózni.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3013 Dátum: 2018. Október 07. 19:41 »

Én azt mondom, nem kutattam az atkát a darázson. Utána nézve különféle darazsakon még fotóztak is:
https://bugguide.net/node/view/105542



Igen. Még fotózták is? De akkor miért nem rakod fel azt a fotót? A képeken egészen más van. Hoppá.


Pláne ha lusta vagy utána nézni!

Na akkor nézzük ki a lusta utánanézni!!!
 Én most szóltam a Fiamnak, és Ő is utánanézett. Le is fordította ami oda van írva. A képek alatt a szöveget. Közben kaptam levelet is. Azt, hogy Téged János minek neveznek a levélben kitörlöm, mert a Klubvezető Úr azonnal kizárna ezért, és mindenben nem értettem egyet a levélíróval.  :'(


"Biztos vagy benne, hogy varroa?
Bár némileg hasonlítanak, nem olyanok, mint a varroa képek, amiket láttam. Észrevettem, hogy egy másik, különös formájú atka (vagy valami), egy kicsit fókuszál, a két lapos atka alatt helyezkedik el.

Oké, most, hogy láttam az előző posztot, és rájöttem, mi ez, hadd jelzem, hogy látom, mi lehet az agya az elytra alatt.
... Jim McClarin , 2007. április 25. - 10:34   jelentkezzen be vagy regisztráljon hozzászólások megküldéséhez


    
egy piros hangya
ez egy hangya a szárnyak alsó részén
... Mac Danzig , 2007. április 25. - 11:36   jelentkezzen be vagy regisztráljon hozzászólások megküldéséhez

    
Én látom !
Most, hogy tudom, mit néztem, könnyű látni :-) Fiú, milyen vizuális ..."


TEHÁT TE EGY HANGYA FOTÓVAL AKARTAD ELHITETNI  A MÉHÉSZEKKEL, HOGY MÉG FOTÓZTAK IS ILYET.
A TÖBBIT AZ OLVASÓKRA BÍZOM  :'( :'( :'(

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3014 Dátum: 2018. Október 07. 20:01 »
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 07. 20:07 írta huber »