Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688635 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #30 Dátum: 2013. December 09. 19:44 »
Uraim!
Na tessék. Elmúlt már negyed nyolc. Hol marad a mese?? 
Itt van amiről írtam.
Tegnap megjelent egy kis tojó (tyúkocska) a kakasunk körül. És lássunk csodát, már késik is.
Ha megtudom hogy tojik ránk, rögtön pöresz lesz belőle.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #31 Dátum: 2013. December 09. 20:02 »
Tisztelt Atyám!
Ne szídd a fiatalokat. Lehet, hogy pásztor órán vannak!
Még az is lehet, hogy Te adod őket össze!
Azért meztelenül nem is olyan rossz a tojó. (Grill csirke)
Nem tudom hol lehetnek!
Üdv:Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #32 Dátum: 2013. December 09. 20:23 »
Üdv Atya!

Légy türelmes QuQurival:)
Lehet épp most íródik!
De az is lehet hogy az aranytojás készül..... :-[
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #33 Dátum: 2013. December 09. 21:12 »
QUQURIQÚ!

A kiskakas gyémánt fél krajcárja (népmese)
V.

A begye mind kieresztette a darázst, azok jól megcsipkedték a török császár (IB-EB) farát. Felugrik erre a török császár: (IB-EB) ! Felrántotta a gatyát!
- Jaj, jaj, a fránya egye meg azt a kiskakast; (méhész tagság) vigyétek hamar a kincses kamrába, hadd keresse meg a maga gyémánt fél krajcárját.(megemelt tagdíját)! De így hogyan csinálunk Palota újságot? Nem elég az, hogy a szerkesztőink jól összevesztek? Az egyik világgá szaladt! Nohát! Most meg nem lesz nyomda! Mentek ezek fűhöz-fához.. Lehet, hogy az alattvalók kézzel írják mind a tízezer példányt? Majd körmölnek a hárem hölgyek! Kiadta parancsba a szakmai hadvezér! Mert ugye bár, csak parancsolgatni tud, ebbe a nagy fene OMME demokráciábn. Bevitték a kiskakast a kincses kamrába, ott megint elkezdi a maga nótáját: (Vissza szerezzük a jogtalanul elvett megemelt tagdíjainkat, visszaszerezzük a jogtalanul elvett megemelt tagdíjainkat!
- Szídd fel begyem a sok pénzt,(tagdíjat) szídd fel begyem a sok pénzt. (tagdíjat)
Erre a begye mind felszítta a török császár (IB-EB) három kád pénzét. Te úr ég! A Törökcsászár látván ezt a nagy fene ürességet rögtön tudta, hogy nem lesz itt több újság!    Az- az újság az, hogy nem lesz több újság!                                                                                A kiskakas hazavitte, a sok kincset és odaadta a gazdasszonyának; a (tagságnak) a (tagság által meg nem szavaztatott megemelt tagdíjat)! Gazdag asszony lett belőle, (megnyugodott a tagság, és mérgében szétzavarta az IB-EB-t! Az OMME még máig is él, és élni is fog, persze új vezetőkkel, akik között egy szaktanácsadó sincs! A török császárok, meg majd borogatják a méhcsípéseiket!                                                                                                                         Most jut eszembe egy közmondás!  Sok lúd disznót győz!                                                   
Sok kicsi sokra megy, de nagyok lesznek!       
                                                                       
ui. Csak sajnos a méhecskéknek egy része szétrepült az IB-EB  rossz indulata  miatt!!!         
Ez pedig az Ő felelőségük!!!     
 Csak, hogy tudjátok, hogy tagságunk bő egy évvel ezelőtti létszáma 12 300 fő volt!                         
 Most kb. 8 600 fő                                                                                                                 
Tavasszal jó, ha a 6 000 főt eléri.  Megfeleződtünk?   Hozzá értő IB-EB!  VASTAPS!                                                                                                                                                          Mind ez pedig száradjon a török császár (császárok) lelkén!                                             
Gratula Nekik érte!                                                                                                                     
 A történet hiteles, mivel velem Kiskakassal történt meg az eset, a méhecskékkel, a Gazdasszonnyal, a szolgákkal, no meg a Török császárokkal!                                                     
 Aki nem hiszi járjon utána!     
 Itt a vége! Most fuss el véle, add át a mesémet méhész társaitoknak, hogy olvashassanak egy olyan tanmesét, amit még én Kiskakas is szégyell!!!

Mesemondó: a Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 09. 21:16 írta kiskakas »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #34 Dátum: 2013. December 09. 21:56 »
Kiskakas!


A török császárt említed többször is!
Nekem meg azonnal a szulejmán jutott eszembe róla.
Már csak az a kérdés ki a nagyobb hadvezér "császár"??
Szerintem az utolsó meséddel kellően ráléptél a tyúkszemükre!!!
De mint minden mese végén, a jó elnyeri a méltó jutalmát! Te gondolom megelégednél a fél krajcár jutalommal is!?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #35 Dátum: 2013. December 09. 21:58 »
KOT-KOT-KOT!

Mi van Veled Kiskakas! Mára már szétestél, hogy meztelenül láttál?
A Török császár himbi-limbije talán jobban tetszett?
Mindjárt kiábrándulok Belőled!
Ez a hányaveti írás! Így tanították Neked a baromfi iskolában?
Vagy ennyire megviselt hogy a Török császár megkínoztatott?
Nehogy besz.....arj egy holmi török udvartartástól!
Ezek csak addig nagy legények, amíg a székükhöz kapaszkodnak!
a TÖRVÉNY ÚGY IS LELÖKI ŐKET ONNAN!

Csőr puszi a tarajodra!
Tyúkocska

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #36 Dátum: 2013. December 09. 22:12 »
Ne várjuk meg, hogy a törvény és a törvény embere tegye mindezt.

Gyűjteni kell az aláírásokat a kalocsai kezdeményezésre nagy sebességgel és ha lehet, akkor házon belül rendezzük le a dolgokat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #37 Dátum: 2013. December 09. 22:46 »
QUQURIQÚ!

Zümi-Geddekas!

Igen, igen, a méhészek akaratából, ha eltávolítjuk Öket, Nagy szégyenbe kerülnek! Erkölcsileg is és szakmailag is!
Szerintem egy része még az OMME-ból is kilép!
Na, de ki sajnálja Őket?
Tudom, csak az lép ki az OMME-ből, aki már nem akar támogatást felvenni!
Ha tovább erőlködnek, úgy a törvény csap le rájuk!
Enyhítő, hogy társadalmi munkában végzik, súlyosbító, hogy csoportosan követték el, előre megfontolt szándékkal, különösen nagy kárt okozva, több emberen elkövetett.....
Huha?
Mi minden van ezen a szemét dombon?
A gyémánt félkrajcárról meg csak annyit, hogy igen,
"ami az enyém, tedd el, a másét ne vedd el"!
Meseországban sok érdekes történik! Van itt Hófehérke, Hamupipőke, Gonosz mostoha, Zombi, Török császár is!
Tanmesében szereplő érvek-ellenérvek, jók-rosszak, jó lelkűek-gonoszok!
Minden negatív szereplő a hatalmat és azzal a pénzt akarja megszerezni!
Ezért mindent elkövetnek!
Nézzünk csak egy kicsit a múltba?
Tizen valahány év után  kapta meg valamelyik OMME kitüntetést a volt rendtartási hivatal elnöke!
Tizen valahány év után kapta meg valamelyik OMME kitüntetést az FVM volt fő tanácsosa!
Ezeknek az embereknek, nagyon sokat köszönhet az ágazatunk, Szinte minden méhész ismerte Őket!
Utólagosan is köszönet érte!
Most meg érdekből olyan VM főosztály vezető kapott OMME kitüntetést, aki a kötelező munkáját végezte, becses fizetésért! Egy -két éven keresztül!
Még most sem tudjuk, hogy Ki Ő?
Azaz a Méhészetben megjelent Róla egy cikk.
Csak annyit QUOrékolok hozzá, hogy megfésülködhetett volna!
Nagyon félti a Török császár udvartartása a székeiket, hogy minden áron be akarják biztosítani magukat, hogy mennyire jó fiúk!
Nos mindez kikívánkozott a baromfi szívemből, mert már nagyon nyomta a bögyömet!!!

Az önérzetes Kiskakas!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #38 Dátum: 2013. December 09. 22:57 »
Kedves Kiskakas!
Tudod van az Illés együttesnek egy régi száma!
"Az ész számít nem haj!"
Nekem elhihetitek!
Baromfira, bocs, baromira érdekelne, honnan van ennyi infód a palotából?
Talán "begyépültél" közéjük, hogy mindent tudsz?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #39 Dátum: 2013. December 09. 23:01 »
QUQURIQÚ!

Én vagyok a mindent látó, mindent halló okos Kiskakas!
Amiről én nem tudok, az nincs is!

A szerény Kiskakas!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #40 Dátum: 2013. December 09. 23:07 »
Ha nyomja a bögyödet ezután is valami, engedd ki bátran ne tartsd vissza! Mi együtt érzünk veled  :)
Mint írtam a jó elnyeri jutalmát, a rossz pedig............
További mesét várhatunk még tőled?
Gondolom vagyunk egy páran a klubon akik hisznek még a mesében  :P
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #41 Dátum: 2013. December 09. 23:14 »
Nincs akkora baj Tantó Sándorral amekkorát csinálnak belőle. Egy szorgos hivatalnok, aki jókor volt jó helyen és éppen volt lehetősége jót tenni és meg is tette.
Nem őrá van bízva a változás. Nem is tesz érte semmit.

A változás mi méhészek vagyunk. A mi ismereteink, tapasztalatunk, igényeink, céljaink változnak. Mi alkalmazkodunk leggyorsabban a változó világhoz, mert mi termelünk. A hivatal dolga nem egyéb, mint ezt követni, de az is dolga a hivatalnak, hogy ne akadályozza a változást. Én úgy láttam, hogy kezdi ezt felismerni Tantó Sándor. Még idő kell neki, hogy mindent megértsen és elfogadjon, de Gödöllőn úgy láttam, hogy kezdi érteni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #42 Dátum: 2013. December 09. 23:37 »
QUQURIQÚ!

Geddekas!

Igen jól fogalmaztál, ezért megdicsérlek!
Ezeket a gondolatokat szebben nem is lehetett volna megfogalmazni!
Igen, Nem Ő tehet a dolgokról, csak Ő is bekerült az örvénybe!
Nekünk a feladatunk, hogy fogjuk a kezét, hogy a vízi szörnyek nehogy lehúzzák!
Kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #43 Dátum: 2013. December 10. 07:47 »
QKQRIKÚ!

Új mese feldolgozását vállalja a jövőbe látó kikakas!
Kedves méhész barátaim, lássátok nagylelkűségemet, Ti választhatjátok ki, hogy milyen mesét szeretnétek hallgatni.
Ezért szavazzatok!
Emelt díjas voksolás lehetséges! Ebből pótoljuk a hiányzó tagdíjunkat!
1.  Aranytarajos kiskakas
2.  Mátyás Király és a kiskakas
3.  A kelekótya kiskakas
4.  Az aranyos tarajos kiskakas
5.  Bátor kiskakas (bolgár népmese)

Csak az erős idegzetű méhészbácsik olvassák a meséimet, mert ezek mind valóság tartalmúak, és sok sok méhésznek fájdalmat okozhat!!! (taglétszám drasztikus csökkenése)!
Jó szavazást!

A Ti kiskakasotok!

SZAVAZÁS OLDALRA KÉREM A SZAVAZÁST!!!
REGISZTRÁLJATOK!  SZAVAZHATTOK!!!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 10. 09:48 írta kiskakas »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #44 Dátum: 2013. December 10. 21:12 »
QuQriQú!

Baromfi udvari hírszolgálat!
Sokfelé kapirgáltam már e világon, de ilyen tartalmas szemétdombbal még soha nem találkoztam!
Mindenki tuja, hogy érdekes emberek ezek a méhészek. De ennyire?
Lehet, ha reinkarnálódok, méhecske lennék?
Vagy OMME elnök? Neki mindent szabad!
Baromfiudvarunk postása a következő szóróanyagot dobta be!
Nemsokára megjelenik, az új, nagy szeretettel várt OMME szaklap!
Lapozgatom, hajtogatom, de nem látom az egyik szerkesztő nevét?
Ki is Ő?
Hát az olcsó nyomda ajánló!
Na! Csak nem megdrágultak a költségek? Lehet, hogy a jövő utáni tagdíjunkat is fel fogják emelni? Vagy felbruttósítják a tagdíjunkat?
Biztosan megéri az egyesületnek, ha ekkora felhajtást csinálnak belőle.
Várjuk meg a nagy ígéreteket!!!
Mert ugye hallottuk, hogy sokkal, de sokkal jobb lesz az új újság mint a Méhészet!
A vak is azt mondta, majd meglátjuk!

„HÍR-ADÓ”! 
Nem! nem!
Nemadó! Nem odaadó! Mármint az OV. jegyzőkönyvet!
Ki Ő?
Hát az OMME elnöke!
És kinek?
6.   A szekszárdi elnöknek! Az Egyesületre vonatkozó adatok és tények nyilvánosak. Az Egyesület a méhészet ügyét felkaroló, azért tenni akaró magánszemélyek, jogi személyek demokratikus közössége, önkormányzati elven felépülő szervezeti renddel. A hangsúly a tagok képviseletén, szolgálatán, szervezetei tevékenységén van.

Az Öreg tölgyfák azt suhogták, hogy ma reggel még nem volt OV. jegyzőkönyv, délelőtt meg az ügyvéd Úr kikényszerítette az OMME elnökéből a jegyzőkönyvet!
Ejnye-ejnye Elnök Úr!
Ez így már nagyon ciki!
Adta, nem adta, odadta!  Ez olyan mint: itt a piros-hol a piros?
Ha nem adta volna, kötelezték volna!
Tudjátok! Ha az öreg anyámnak fa……lett volna öregapám lenne!
Ennyire egyszerű!
Az Elnökünk miért is nem adta, önként, önszántából, kötelességből az OV jegyzőkönyvet?...
A pulykakakas is ezt kérdezte tőlem?
Mi! Lehet! Az! OV.! Jegyzőkönyvében, ha ennyire dugdosni kell???
Szétcsaptam a szárnyacskáimat, és azt feleltem!
Nem, volt egyebek napirendi pont!
Nem volt az OV. meghívójában Kft alapítás. stb…………………………..!
Az OMME felfokozott antidemokráciája miatt lenne az OMME elnökéhez egy ququriq javaslatom!
Történt ami történt, az megtörtént! Ez biztos, mint trágyarakásban a lótücsök!
Tehát! A következő a javaslatom!
Tisztelt OMME Elnök Úr!
Most töltsön egy nagy kelyhű pohárba a legfinomabb vörösborából, (mert tudom, hogy borászkodik)!
Érzi azt a finom gyümölcsös illatot? Csukja be a szemét, kortyoljon a borból…
Megnyugtatja  az idegeket! Iszogasson csak nyugodtan….
Most feküdjön le, álmodjon szépeket!
Holnap pedig újult erővel, mondjon le az Omme vezetéséről, az IB –Eb vel együtt!
Higgye el, így lesz a legjobb mindenkinek!
A tagság mást várt, vár, és várni fog az OMME vezetőségétől!
Elnök Úr!
Tisztelettel megköszöni a tagság és a Kiskakas azokat a dolgokat amiket becsülettel elintézett és tett a tagságért!
Köszönet, hogy elfogadja a jó szándékú segítségemet!

Tisztelettel: Kiskakas