Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1689469 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2940 Dátum: 2018. Augusztus 19. 22:22 »
Idézet
Persze most bizonyára lesznek itt olyanok, mint Csuja, aki nem képes átlátni semmit
Ne haragudj, de a semmit, azt tényleg nem is lehet átlátni. Se a béka perspektívájából, se a saséból.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2941 Dátum: 2018. Augusztus 20. 12:07 »
Neo. Más a teremtő felfogásunk.
Nem tudom mi volt előtte. Lehet, hogy minden csak ciklikusan ismétlődő folyamat. De, tény. Az ősrobbanáskor már léteznie kellett, fizikai, kémia, és biológiai törvényeknek, mert példának okáért, ha gravitáció nem létezett volna, nem létezne a világ, mert az anyag szétszáguld a semmibe, és kitudja, hol áll, meg, ha megállt volna valaha is.
 Abban is biztos vagyok, hogy minden törvény létezett már az ősrobbanáskor. És ezt valaki, valamikor megalkotta.
 A matematika is, bár az nem törvény, hanem nyelv, amin minden leírható.
 Így tehát én sok mindenről hiszem csak emberi kitaláció. Az ördög is. ha létezik is ilyesmi, az inkább ember, és itt él a földön. A teremtőt meg nem tudom hol van, de nem itt.
 Az idő azonban, ami a világ létezésének csak egy kis pillanata, amiben egy emberi élet az létezik, úgy mint a végtelen idő folyam másodpercének tört része. Ezt kéne kihasználnunk valahogy.
 És mert nagyon különbözőek vagyunk, veszekedünk, háborúzunk, mérgezünk.
 De, el kell dönteni, a létezésben milyen formát használunk, a teljes szabadságnak mondott katyvazt, vagy valamiféle rendet.
Az egyiknek az a baja, hogy nem lesz belőle semmi, amásik meg alávetést kíván, és ez a rend szabálya szerint mindenkire vonatkozna, bár, hogy ne vonatkozzon mindenkire, ezért kitalálták a királyságot és az egy párt rendszert.
 Itt a méhészkedésben is el kell dönteni mit szeretnénk, szabályozott rendszert, családszám maximálással, vándorlási szabályokkal, a méhészkedés feltételekhez kötésével, vagy azt ami most van. Hajítsuk a gyeplőt a lovak közé, mindenki azt csinál amit akar, nem számít sem tulajdon, sem mások érdeke, győzzön a jobbik vagy inkább a husos fazékhoz legközelebb álló.
 Aztán jön az, hogy csodálkozunk, hozzáteszem akkor amikor mi is így állunk a dolgokhoz, hogy más is így áll hozzánk. Mert ugye a növénytermesztő is úgy fogja fel, mit szólunk mi bele az ő dolgába.
 Ennek pedig egyszerű az indoka, nem csak a méhészetben érvényesülnek a neoliberális szabályok, ha nem az egész mezőgazdaságunk ilyen, egy olyan kormány alatt, ami meg illiberális politikát hirdet.  Miért? Mert ha nem neoliberális lenne a szabályozás, nem lehetne óriásira megnövelni a birtokok méretét, ami megint csak nem a Dán mintához áll közel.
 Tehát minden vissza vezethető egy dologra, a latifundumok létrehozásának lehetőségére. Ez itt a lényeg. A többi, például a méhek lemérgezése stb. csak járulékos veszteség. A lényeg a nagybirtokok felsőbbrendűségének biztosítása. Ehhez kell a neoliberális szabályokon működő mezőgazdaság.

Ja és még valami, senki ne gondolja, hogy néhány kis párton kívül ezt másképpen csinálta volna akármilyen baloldali párt. A különbség csupán az, hogy ők a földeket is eladták volna a külföldieknek.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2942 Dátum: 2018. Augusztus 20. 17:34 »
Nem volt Ősrobbanás. Rossz a kiinduló alapod.

Meg akkor is, amikor beállsz Geddekas mellé a bérlistára. Aranyos ez a jó méhész rossz méhész szereposztás, de mér mindenki átlátja, hogy pusziajtások vagytok, egy helyről kapjátok a pénzt.

Viszont Ünnep van!

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2943 Dátum: 2018. Augusztus 20. 17:45 »
Ez igaz. Teljesen egyértelmű. Csuja az a puszi pajtásom. Szeretjük egymást, mit tagadjam. Olyan egyformák vagyunk. Egyformán is gondolkodunk. Ez minden írásunkból kiderül.
 Viszont azért jó lenne ha megneveznéd azt a pénz forrást, ahonnan mi, vagyis Csuja meg én is kapjuk a pénzt.
 Mert eddig erről nem tudtam, de ha véletlenül még is korrumpálna egy kicsit valaki, szivesen elmennék a pénzért.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2944 Dátum: 2018. Augusztus 20. 18:21 »
Ez igaz. Teljesen egyértelmű. Csuja az a puszi pajtásom. Szeretjük egymást, mit tagadjam. Olyan egyformák vagyunk. Egyformán is gondolkodunk. Ez minden írásunkból kiderül.
 Viszont azért jó lenne ha megneveznéd azt a pénz forrást, ahonnan mi, vagyis Csuja meg én is kapjuk a pénzt.
 Mert eddig erről nem tudtam, de ha véletlenül még is korrumpálna egy kicsit valaki, szivesen elmennék a pénzért.

Hova lett az ősrobbanás? Látod, pont olyan vagy mint Geddekas. Mellébeszélsz.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2945 Dátum: 2018. Augusztus 20. 20:19 »
Ha igaz, hogy valami szét felé tart, akkor az valaha együtt volt.
 Más alternatíva?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2946 Dátum: 2018. Augusztus 22. 18:34 »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2947 Dátum: 2018. Augusztus 22. 18:45 »
Azzal engem már nem tudsz megetetni, hogy valaki valahol leírt valamit, aki megint csak hivatkozik valami leírásra. A papír és a net mindent elbír és annak az ellenkezőjét is.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2948 Dátum: 2018. Augusztus 22. 20:57 »
ok, akkor nyilatkoztasd ki a törvényeket.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2949 Dátum: 2018. Augusztus 23. 08:25 »
Neked? Minek?
Már kezdem azt hinni, hogy olyan vagy mint Csuja. A szines tv-t, hogyan lehet elmagyarázni a színvakoknak?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2950 Dátum: 2018. Augusztus 24. 20:19 »
Kösz a felajánlást, nekem nem kell elmagyaráznod. Én elolvasom eredetiben. Neked meg kár olvasgatni. Szerintem akkor jársz a legjobban, ha nem magyarázod félre senkinek.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2951 Dátum: 2018. Augusztus 24. 21:48 »
 ;D

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2952 Dátum: 2018. Augusztus 26. 21:05 »
Több híradásban hallani, és olvastam is, hogy már egy hete megkezdődött a szarvasbőgés.
Eddig úgy tudtam, hogy ez szeptember hónap jeles eseménye.
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-videkunk/2018/08/21/gemenc-szarvasboges-2018/
Tehát nem csak a szüret kezdődött két héttel ez előtt.
A növények fenológiai állapota is jóval előrébb tart mint más években.
A diófák levelei erősen barnulnak, és a korai dió már hullik.
A kutatók mindig arra hívják fel a figyelmet, hogy a klímaváltozás felgyorsult.
Néhány éve a Tavaszváró Szakmai-Méhésznapon Szekszárdon egy neves klímakutató elmondta, megérhetjük azt is, hogy nem májusban, hanem áprilisban fog kezdődni az akácvirágzás.
Előadása óta már kétszer is volt ilyen.
Hová vezet ez?
Egyre enyhébbek a telek, emiatt egyre több a gond az atkával, egyre korábban virágzik az akác, és egyre rövidebbek a szezonok.
Én most úgy látom méhésztársak, ha ez így megy tovább felköthetjük a gatyánkat.
A szarvasok már bőgnek....
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2953 Dátum: 2018. Augusztus 26. 21:25 »
Az a helyzet, hogy ezzel, mi nem tudunk mit kezdeni, a mi dolgunk az omme.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2954 Dátum: 2018. Augusztus 26. 21:40 »
Meg akkor is, amikor beállsz Geddekas mellé a bérlistára. Aranyos ez a jó méhész rossz méhész szereposztás, de mér mindenki átlátja, hogy puszipajtások vagytok, egy helyről kapjátok a pénzt.

Idefigyelj Aljaskám!

Ebben a hozzászólásodban annyira primitív vagy, hogy az pontosan elég ahhoz, hogy megkérjem itt a kedves méhésztársakat, hogy írják már le őszintén, hogy KRJ és aranytökű választott tisztségviselő haverjai honnan is kapnak rendszeres havi tiszteletdíjat.

Megpróbálom leírni amit én tudok, de lehet, hogy ehhez még tudnak néhány százezer forintot tételesen hozzáírni.

Ha jól tudom, Körmenydi-Rácz úr felügyelő bizottsági tagként a méhészek tagdíjából kap a közhasznú OMME szervezettől havi tiszteletdíjat és úgy tűnik számomra, hogy ebéli tisztségéből fakadó hivatali feladatának tekinti a mószerolást is. Szóval kinek és milyen bérlistáról vartyogsz itt János?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.