Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1693021 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2355 Dátum: 2017. Augusztus 27. 18:36 »
Akkor az erdőtüzekről még egyszer.
Az ottaniaktól megtudtam, hogy szinte kizárólag öngyulladásról beszélünk.
A nyári hőségben, a szikrázó napsütésben a csillogó sziklák úgy "működnek" mint a nagyító.
Ez egyszerűen begyújtja a por száraz, gyantás tűlevelet, ha olyan szögből esik rá a fény.
Senki ne képzelje, hogy közel 2.000 méteres magasságba valaki felmegy tüzet gyújtani.
Ez sajnos egy természetes jelenséggé vált, de ami jó hír az erdők nagy része ettől a tűztől megújul.
A gyökérzet ugyanis nem hal el, és tavasszal újra hajt a fák nagy része.
A tűz hatására, a hamuban rengeteg ásványi anyag keletkezik, ez valójában egy természetes trágya.
Ha Tomipapa nem kattant volna be ránk, talán ő tudna válaszolni, hogy a hamuban kálium, foszfor és egyéb létfontosságú elemek vannak.
Aki szakember kérem egészítse ki írásomat.
Tegnap este még felmentem megnézni a "golyózós" urakat.
Nagy meccs volt, mert két csapat is küzdött, meg a kártyaparti is két asztalon zajlott.
Privátban kérdezik, hogy miért nem inkább a tengerparton a csajokat sasoltam, mit foglalkozok az öregek golyóival?
Sajnos az én szemeim már fényérzékenyek, így a tengerparton, különösen a strandon csak napszemüvegben tudtam feldolgozni a látványt.
Meg így 50 felett közelebb a 60-hoz, kicsit megereszkedett pocóval, van némi önkritikám.
Azért a szép lányokat én is megbámultam. (az első tasliig)
Nagyernyei Attila


*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2356 Dátum: 2017. Augusztus 27. 20:21 »
Attila!

Jól csinálod! A kor rutinnal is jár! Strandra csakis napszemüvegben szabad menni!
Így nem látja az asszony, hogy hová néz az ember!!!! ;D ;D ;D ;D

Nb18

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2357 Dátum: 2017. Augusztus 27. 21:14 »
Idézet
Az ezeken a területeken élő emberek mindent meg fognak tenni az elsivatagozódás ellen, mert az idegenforgalom az egyik fő bevételi forrásuk.

Az erdőtulajdonosok többsége nem az üdülő emberekből él, számukra a rövid vágásforduló fontos. Azt pedig monokultúrás tűzveszélyes ültetvényekkel érik el. Ez sajnos Európa szerte jelenség, nemcsak a meditterrán térségben. 

Idézet
Nem gondolnám hogy a vadállomány mértéke befolyással lenne a tüzekre. Komoly reneszánszát éli ma Magyarországon a vadászás, vadásztatás. Amolyan úri-muri.
Sajnos ebben tévedsz. A túltartott vadállomány miatt túllegeltetett erdő aljnövényzete fajtában szegény sőt szinte el is tűnik. Természetes fenyőerdő Magyarországon szigetszerűen fordul elő. Ellenben az úgynevezett azonális, tehát nem természetes élőhelyén kialakított fenyőültetvény nagyon nagy területű. Ezek alatt szinte nincs aljnövényzet és klimaváltozás következtében tűzveszélyesek. Ha ezek helyén zonális természetes erdők lennének, azok fajösszetétele, aljnövényzetének gazdagsága, vízmegtartó képessége, következésképpen "tűzállósága" sokkal jobb lenne, mint a mai ültetvényeknek.

Idézet
Senki ne képzelje, hogy közel 2.000 méteres magasságba valaki felmegy tüzet gyújtani.
Persze. Nem kell szándékosságot feltételezni, de 2000 m magasan is tartózkodnak cigarettázó emberek, tehát a spontán gyulladás mellett az emberi gondatlanság se kizárható.

Idézet
Ez sajnos egy természetes jelenséggé vált, de ami jó hír az erdők nagy része ettől a tűztől megújul.
A gyökérzet ugyanis nem hal el, és tavasszal újra hajt a fák nagy része.
A tűz hatására, a hamuban rengeteg ásványi anyag keletkezik, ez valójában egy természetes trágya.
Igen. A mediterrán erdő képes gyorsan megújulni egy-egy tűz után, ha az őshonos fafajokból álló természetes erdő. Viszont évszázadokba telik az erdő megújulása emberi segítség nélkül, ha ültetvény erdő gyulad ki.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2358 Dátum: 2017. Augusztus 28. 06:27 »
Te mit javasolnál nekik, hogyan tovább, mit csináljanak??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2359 Dátum: 2017. Augusztus 28. 09:23 »
Te mit javasolnál nekik, hogyan tovább, mit csináljanak??
Kimondani könnyű, mi a megoldás, de megvalósítani erős állami akarat kell.

Államosítani az erdőket és őshonos fafajokra lecserélni az idegen fafajokat. A gyenge termőtalajú szántóföldeket is erdősíteni kell. A szántóföldeken is az uralkodó szélirányra merőleges széles erdősávokkal védeni kell a talajt a kiszáradástól. Hegy és dombvidékeken az erdősítésnél is teraszosítással védeni kell a talajt az eróziótól. A vadállományt csökkenteni kell, hogy a természetes erdő megújulására legyen lehetőség és legyen aljnövényzet. Meredek oldalakon csak szálaló erdőírtás legyen, de vigyázva a természetes arányok megtartására.

Erre van is EU állásfoglalás, ami ránk is vonatkozik. Nálunk a fenyőültetvények igazán tűzveszélyesek és tudomásom szerint ezek nem tudnak megújulni erdőtűz után.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2360 Dátum: 2017. Augusztus 29. 08:13 »
Apró kis szösszenetek a két ország szokásai(?), belső szabályozásában.
Itthon összegyűlt néhány üveg, tegnap úgy gondoltam visszaváltom őket, ahol vettem.
Sajna ez nem jött össze, mert igaz, hogy betéttel adták el, de vissza már nem váltják.
Még Szekszárdon is megpróbáltam két helyen, ott is kapufa.
Aztán súgtak, hogy az egyik multiban van egy üvegvisszaváltó automata.
Valóban, meg is tudtam oldani a dolgot, ami mindennel együtt 40 percembe telt.
Mi van Horvátországban?
Most kapaszkodjatok meg!
Még a műanyag palackokat, akár az un. pet-packos flakonokat is visszaváltják!
Emiatt a tengerparti sétányokat a kukázók felosztják maguk között.
Az üvegesek, az alu dobozosok, és a műanyagosok esténként kiürítik a kukákat.
Hatalmas zsákokban tolják a cuccot, a bringák szinte ki sem látszanak alóla.
Az eredmény?
Tiszta, rendezett utcák.
Nálunk ezt miért nem lehet megcsinálni?
Nagyernyei Attila

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2361 Dátum: 2017. Augusztus 29. 10:54 »
.....
Még a műanyag palackokat, akár az un. pet-packos flakonokat is visszaváltják!
Emiatt a tengerparti sétányokat a kukázók felosztják maguk között.
Az üvegesek, az alu dobozosok, és a műanyagosok esténként kiürítik a kukákat.
Hatalmas zsákokban tolják a cuccot, a bringák szinte ki sem látszanak alóla.
Az eredmény?
Tiszta, rendezett utcák.
Nálunk ezt miért nem lehet megcsinálni?
Nagyernyei Attila

Pár évvel ezelőtt , egyik hazai multi üvegvisszaváltó (még a PET palackot is visszavették).
Megyek egy nagy műanyagzsák (PET palack, és üveg) 4-5-n állnak a visszaváltónál
odasomfordál egy hajléktalan
- Főnök volna egy százasa ?
erre én mondom neki
- itt ez a zsák visszaváltandó állj vele sorba váltsd vissza a pénz a tied
- ááá főnök nagyon hosszú a sor ,annyit nem ér a zsák
- na akkor öreg húzz innen a ......
kivártam a sort 300 Ft fölött kaptam
Szóval a magyar kukázó nemhogy sorba állna hanem szemetet az ürüléket hagy maga után
Feltörölném velük az összes mocskot amit maguk után hagynak közterületeken
 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2362 Dátum: 2017. Augusztus 29. 11:14 »
Hajléktalanok többsége elmebeteg, ezért is vált hajléktalanná mert kezeletlen pszichiátriai beteg. Ebben a család és az állam felelős.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2363 Dátum: 2017. Augusztus 29. 12:20 »
Én minden nap megteszek egy 15km-es utat két dunántúli kisváros között. Időnként lekaszálják az út szélét és összeszedik a szemetet is. Több teherautónyi szemetet, köztük flakonokat, sörös dobozokat. Ezen az útszakaszon én még soha egyetlen hajléktalant vagy migránst még nem láttam. Milyen következtetést tudok tehát magamban levonni? Mivel a hulladék nem véletlenül kerül az út szélére így vélhetően a keresztény kultúrkörhöz tartozó autós honfitársaim dobálhatják ki a kocsiból menet közben. Ki más? És persze általában az efféle emberek szintén fel vannak háborodva -"milyen szar emberek vannak"-, amikor meglátják az út szélén a zsákokat. Tudom néhányan mit gondoltok most. Sajnos a szemét ez után is csak gyűlik majd...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2364 Dátum: 2017. Augusztus 31. 19:45 »
A parlamentből össze kéne gyűjteni a szemetet és másodlagos hasznosításra kéne őket fogni. Pl közmunka. Éljenek meg a közmunkabérből.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2365 Dátum: 2017. Szeptember 24. 19:04 »
Egy kicsit más témáról számolok be, mert annyira lehangoló, hogy megosztom a Fekete-Fehér Méhészklub olvasóival.
Tőlem nem túl messze van egy nagynak mondható birkahodály, több száz birkát tartanak ott.
Csütörtök éjjel ismeretlenek aljas módon leöltek két törzskönyvezett tenyészkost.
Az egyik közülük annyira ritka példány volt, hogy több száz kos közül választották ki.
Módszerük kifinomult, mert az állatokat szíven szúrták, hogy kevés vér folyjon.
Ma meglátogatott a tulajdonos, hogy nézzük vissza a kameráimon az éjszakai mozgást.
Gyanúja beigazolódott.
Miért írtam mégis le a történetet?
Akinek kies részen vannak elhelyezve a méhcsaládjai, a kamerán ne spóroljon.
Természetesen a rendőrség a felvételeket nem fogadja el, mert ezek nem hivatalosak.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2366 Dátum: 2017. Szeptember 24. 22:30 »
Nem fogadják el, mert nem hivatalos térfigyelő??
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2367 Dátum: 2017. Szeptember 25. 08:27 »
El nem fogadják, de sokkal könnyebben megtalálják a tettest, ha tudják hogyan néz ki.

Üdv. jani bátya

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2368 Dátum: 2017. Szeptember 25. 19:19 »
Jó helyre tettem ezt a képet méhésztársak?
Csak óvatosan az asszonyok meg ne lássák!
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2369 Dátum: 2017. Szeptember 25. 21:23 »
Én a humor rovatba tettem volna :)
A szilvából páleszt, a csajszi meg derékfájásra kiváló :P ;D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.