Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1693853 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2340 Dátum: 2017. Június 27. 10:17 »
Az Apimondia ugyanaz mint az OMME kongresszus, csak nemzetközi szinten.
Mi a haszna az OMME kongressusnak?
Ugyanaz, mint valamely helyi egyesület helyi rendezvényének, pl. Jászberénynek, vagy Fehérvárnak.

Kiállítások, szakmai előadások, új eszközök, régiek jobban, olcsóbban. Kapcsolatok, tere fere. Tudás és társaság.

Mondok egy Példát. Etienne-t meghívtuk Gödöllőre előadást tartani. Belekerült X összegbe. Egy előadás. Az Apimondián lesz 300 előadás. És az egy előadásra jutó költség átlaga töredéke az előbbi összegnek.

Annak, aki mindent tud, minden eszköze megvan, szabadon jár kel a világban és mindenkivel kénye-kedve szerint találkozik, minden tudományos eredményhez hozzáfér, annak semmi haszna nincs belőle.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2341 Dátum: 2017. Július 04. 09:07 »
Bezzeg az valaki zsebét már tömi, vagy nem? Nem tudom mi van vele. De hogy a tények nem mutatnak semmit, az tény. :-[ :'( :-[ :'(
Egy eligazodási pontom biztos van az életben. Csak azt kell néznem neked ki nem tetszik, az biztos jó ember lehet.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2342 Dátum: 2017. Július 04. 19:28 »
QUQURIQ !!!
...

Az EB tagjai ...
 sikeresen eltitkolták a Kft 18 és fél millió könyvelési hibáját?
Meg azért, hogy hagyják , hogy a Kft kizsákmányolja a tagjait?
No, de kérem, a jó ízlésnek is van határa...

Kiskakas

Kedves kakastökepörköltjelölt...
Az EB tagjai nem a kft Felügyelő Bizottságának tagjai. Nem ellenőrizhetik a kft-t. Méglegét nem látták, nem ellenőrizték, ehhez nincs is jogosultságuk.

Majd ha a tulajdonos felkér mondjuk 3 főt a kft. felügyelő Bizottságába, és a felkértek elfogadják, majd aláírásukkal elfogadják azt, hogy teljes vagyonukkal felelnek szigorúságukért, majd ezt benyújtják a cégbíróságra, és a benyújtott anyag hibátlan, és a cégbíróság bejegyzi, akkor lesz a kft-nek FELÜGYELŐ BIZOTTSÁGA. Addig annyit tud az OMME vezetése, elnöksége, küldöttgyűlése a kft pénzügyeiről, gazdaságosságáról, amennyit épp az ügyvezető elárul. Pl. most tudjuk, hogy az éves terv 1,8 milliós nyereség, de fogalmunk sincs arról, hogy ez időarányosan hogy áll. SENKINEK NINCS FOGALMA RÓLA!!!!

Szóval OMME Ellenőrző Bizottsága NEM EGYENLŐ az OMME Kft. Felügyelő Bizottságával.

Az EB semmit nem javasolt. Nem javasolta, hogy hozzák létre a kft-t, nem javasolta, hogy mit csináljon, kizárólag OMMÉ-t ellenőrzött. Azokat a számlákat nézte, amelyeket az OMME kapott. Ezek között volt kft-s számla is. Ennyi.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2343 Dátum: 2017. Július 04. 22:29 »
QUQURIQ !!!

Egy röpke idézet ...
"
Olvastam

    Klubtag
    **
    Hozzászólások: 85

Re:Kft ügyek
« Válasz #235 Dátum: 2017. Február 16. 19:16 »
Idézetet írta: Geddekas - 2017. Február 15.  21:09

    Izabella megkapta a bizalmat. Határozatlan időre kinevezték a Kft ügyvezetőjének és üzleti tervet kell előállítania. Határidő nem lett megszabva.


A határidőt a törvény és a tulajdonos dönti el. Az előző év mérlegét, eredménykimutatását és az osztalék felosztását illetve a következő évi tervet a kft. taggyűlési határozata fogadja el. Ez az OMME esetében jó, ha az OMME taggyűlése előtt van, mert bele kell raknia a saját mérlegébe.

Első évben volt 2,3 Millió haszon a kft-ben. Majd kiokosodtak, mert 30 százalékos üvegforgalom emelkedése mellett 61 ezer forintra csökkent a nyereség. Ezt ki se kérte az OMME, majd az idei évre (nyilván további üvegforgalmazási emelkedés mellett) nulla forint lett a kft. terve. Ezt fogadta el dr. Mészáros László a kft taggyűlésén. (A taggyűlésen nincs elnökség ott, ott az OMMÉ-t egyszemélyben az elnök képviseli, ami akkor dr. Mészáros volt.)

Ez a jó buli, az alkalmazottnak nincs rizikója, akik létrehozták a kft-t (Cserényi, Mészáros László és Mészáros József és társai)  nem merik bevallani, hogy tévedtek, védik a mundér becsületét, minden jó. Akkor is védeni fogják, amikor nyilvánvaló a bukta.

Mert minek értékeljük azt, ha harmadik éve jelentősen emelkedik az üvegeladás, és eltűnnek a milliók? Még az első évi nyereséget se hozza a kft? Persze nem gond, a kft dolgozói is járnak Gyulára (fürcsi is van?), ott is költi a kft. pénzét. Az a lényeg, hogy a tervet hozza, az meg ugye NULLA volt ezévre!!!

Senki méhészt nem érdekel a kft .komolyan, a 2016 évre vonatkozó üzleti tervet is megszavazta a küldöttgyűlés (is). Persze előtte mér Mészáros a taggyűlésen megszavazta, ezzel az utólagos szavazással csak magát védte le, a küldöttek is megszavazták.

Az idei évi terv tehát NULLA, azt csak túl lehet teljesíteni."

János!
Végre mondja meg már valaki, hogy az OMME tag tagja -e az OMME Kft-nek?
...ha tagja, milyen jogai vannak?
Joga van-e megtudni évente a Kft hamisítatlan pénzügyi beszámolóját? (szőröstől - bőröstől)?
Az OMME tagok a tagdíjaikért tagok -e az OMME kft ben?
Rendben van-e, hogy az OMME Kft-nek nincsen évek óta felügyelő bizottsága?
Kiskakas a jegyzőkönyvben többször kéri, hogy az OMME jelöljön ki, (válasszunk), Kft, EB-t!
Szabályos-e, hogy minduntalan az egész vezetés is és az EB is hevesen tiltakozott?
Működhet -e egy 13 000 fős Kft Ellenőrző bizottság nélkül?
Azt Te is nagyon jól tudod, hogy sok mindent lehetne még kérdezni?
Kiskakas megint bekerült a menübe, volt már felnégyelve, megsütve, forróvízbe ültetve, többféle ízesítésű pöri változatai, a kakastökepöri sem maradhatott ki...
Te mint pénzügyi szakember, hogyan tartod, kell-e a 13 000 méhésznek az OMME Kft?
Igen, vagy nem! (nincs több válasz)..

Kiskakas az OMME salátában...

ui. Amit írtál jelen állapotban igazak...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 04. 22:35 írta kiskakas »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2344 Dátum: 2017. Július 27. 23:08 »
QUQURIQ !!!

Kiskakas megint kérdez?

Hogyan létezik, hogy a könyvelői irodával hirtelen ennyi probléma kerekedet?
Kérdésem, még, hogy hogyan lett az OMME könyvelői cége?
Hol van a székhelye?
Előző ciklusban minden rendben volt vele?
Nem lenne érdemes átvizsgáltatni a könyvelést?
Persze ezek csak egy butuska Kiskakas kérdései, felejtsétek el!

Kiskakas

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2345 Dátum: 2017. Július 28. 16:36 »
Úgy lett az OMME könyvelő cége, hogy Dr. Mészáros László gondolt egyet, és kirúgta az előzőt. Az új könyvelőt ismerte személyesen. Elnökségi döntés nem volt.

A mostani leváltás az elnökség nagy többségével, és némi tartózkodással került elfogadásra.

A könyvekben lehet még rejtett bomba, de azt hiszem, van a könyvelőnek felelősség biztosítása, amivel fedezheti, ha bármi gond lenne. Így az OMMÉ-t remélhetőleg nem éri kár.

A kft nem váltott, arról az elnökség nem döntött.

Kíváncsi vagyok, hányan tennétek úgy, hogy egyik oldalon megvonjátok a bizalmat a kft-től, a másik oldalon meg adtok neki. Ez is mutatja, hogy mennyire más az OMME és a kft. érdeke.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2346 Dátum: 2017. Július 28. 21:41 »
QUQURIQ !!!

Kié az OMME?
Kié a Kft?
Ki debütál a Kft felett?
A kérdés?
Kinek az érdeke, hogy a Kft-vel nem rúgatták ki a hanyag könyvelői irodát?

Kiskakas

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2347 Dátum: 2017. Július 29. 21:51 »
Izso 60-nak itt válaszolnék a Hírlesben írtakra:
A "Kutyadokit" már más országban használják.
Sajnos ez az egyik legfájóbb pontom, de ez is az elmúlt vezetés sara.
Csak azért nem szorgalmazták, mert az én ötletem volt.
Beletörődtem, nem erőltetem.
Aki megakasztotta a témát, neki a következő évben nyúlósa lett.
Azért az égiek figyelnek.
Akár a Nemzeti Programból is meg lehetne oldani, továbbra is megvalósíthatónak tartom.
Többet érne mint a monitoringra költött, kidobott milliók.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2348 Dátum: 2017. Augusztus 24. 09:16 »
Azért, hogy honlapunk ne legyen teljesen egyoldalúan szakmai, írnék egy pár gondolatot, hétköznapi dolgokról.
Itt Horvátországban a tengerparton van egy nagyon népszerű szórakozása a helyieknek, ami nálunk Magyarországon teljesen ismeretlen.
Már az egész közösségi szemlélet, a felhőtlen baráti összejövetel ezen módja ismeretlen.
Arról van szó, hogy a helyi, főként idősebb korosztályhoz tartozó férfiak, minden este összejönnek olyan 40-50-en, és vasgolyókkal egy zárt pályán próbálják "kigolyózni" ellenfelüket.
Először eldobnak egy sokkal kisebb golyót, és aki ahhoz közelebb dobja a sajátját az nyer.
Nagyon ügyesnek kell lenni, mert ehhez a másik golyóját ki kell ütni.
Ez hasonló a "Gurlinghoz", vagy mihez, de ott egy csúszós padlón megy a meccs.
Jókat nevetgélnek, ugratják egymást, és a vesztes szépen jattol, mert a sör azért nem maradhat el.
Fentebb egy asztalon nagy zsivaj hallatszott, ott kártyáztak.
Véleményem szerint ez az egész hangulat, jókedv nálunk nagyon hiányzik.
Tudom, hogy a dolog miért érintett meg, ez személyes kérdés.
Amikor 5-6 éves gyerek voltam, Szekszárdon a környékbeli utcák apukái, esténként focimeccset játszottak.
Ez 1966-70 körüli állapot.
Azóta vágytam erre a hangulatra, de sose gondoltam, hogy ezért a tengerpartra kell utaznom.
Higgyétek el ez nagyon hiányzik nálunk.
És még valami érdekes.
A horvátokban tombol az egészséges nacionalizmus!
Felejtsétek el az angol zenét.
Nálunk meg lassan a magyart....
Minden a saját nyelvükön szól, és a kutya nyakörvétől, a labdáig, a sapkán keresztül, a pólókig, rajta van a horvát zászló.
Ha ezt Magyarországon tesszük azonnal megcímkéznek,hogy .......ne magyarkoggyááááá
Egyelőre ennyi.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2349 Dátum: 2017. Augusztus 24. 11:07 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 15:41 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2350 Dátum: 2017. Augusztus 24. 15:36 »
Oszkár!
Valóban, ebben igazad van, ez más kultúra, itt minden a pihenésről, felhőtlen szórakozásról szól.
Ezek az "idős férfiak" akikről szó van, olyan 50-70 évesek, zömét 60 körülire tippelem.
A tengernek más a  "fillingje", de a MI BALCSINK simogató édes vize, és a homokos alja miatt nem kell szégyenkeznünk.
Ott nincs Jet Ski, itt meg egymást érik.
A Balatont százával szelik a vitorlások , itt jóval kevesebb van.
Motorcsónak annál több.
Nappal mindenki a tengerpartra vonul, napozik, pihizik.
Este 9 órától egy hullámzó tömeg lepi el a várost, a széles, tengerparti sétányon alig lehet lépni.
A Balaton sokkal nyugisabb, ki mire vágyik.
Imádom a sós tengert is, különösen azt, hogy 10-15 méter mélységig mindent lehet látni, annyira tiszta.
Több mint hússzor voltunk a Horvát tengerparton, nekünk az igényünket maximálisan kielégíti.
A végére hagytam, de nem lényegtelen.
Rettenetesen sokat változott az itteni tisztaság, de bevallom a Balatonon is ezt tapasztaltam.
Minden méhésztársamnak azt kívánom, ne csak hajtson, pihenjen is egy kicsit családjával.
Az időjárás?
Felhőt még nem láttam az égen, de ez általában így szokott lenni.
Október közepéig erre felé jó idő van, a tenger 24-26 fokos. (most)
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila


*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2351 Dátum: 2017. Augusztus 24. 16:42 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 15:41 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2352 Dátum: 2017. Augusztus 26. 09:03 »
Mindig vannak apró információim.
A szúnyog errefelé ismeretlen, légy sincs.
Igazából semmiféle rovart, de még hangyát sem láttam.
Pedig reggelenként távcsővel sasolom a tájat, és egy kis erdei úton járunk boltba.
Sajnos az egyik horvátországi jelenség, az erdőtűz Makarskán szemmel látható.
Egész nap járnak a tűzoltó repülők, a tengerre szállnak, gyorsan felszívják a vizet, és irány a Biokovo.
Esténként úgy néz ki az óriási hegylánc, mintha egy működő vulkán lenne.
Annyit megtudtam, hogy azért nehéz az oltás, mert a fenyőtobozok a hő hatására szétrobbannak, és több tíz métert repülve tovább halad a tűz.
Szinte minden este el kezd fújni a Bora, a tenger felől érkező erős szél.
Ez olyan intenzitású, hogy az egyik este szinte rá kellett dőlnünk, hogy az utcán menni lehessen, a másik pillanatban meg hátba taszít, majd hasra esünk.
A Bora például olyan erős a tengerpart egyes településein, pl. Senjben, hogy az utcákon a ház falain kapaszkodókat (köteleket) alakítottak ki.
Amikor erről olvastam az útikönyvben, olyan hihetetlennek tűnt.
Aztán amikor évekkel ezelőtt Karlobágban a tengerparti főúton hullámok voltak, és rendőrök irányították a forgalmat, akkor már éreztem, hogy ez kemény is lehet.
Éjjel 2 órakor félreverték a harangokat, és mire lesétáltam a főútra a kirakodó pavilonokat "összecsomagolta" a tenger.
A zebrán a gyerekek halakat fogtak, mert a mólón hullám átvetette őket, és amikor visszahúzódott a víz,  kézzel lehetett a tenyérnyi halakat fogni.
Úgyhogy van itt élmény bőven, de sajnos holnap már vége rövidke pihenőnknek.
Hétfőtől már matatom a méheket, majd beszámolok arról is, hogy mit láttam.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila
 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2353 Dátum: 2017. Augusztus 27. 08:16 »
Az erdőtűz természetes jelenség, de nem ebben a mértékben, ahogy az elmúlt 20 évben felszaporodott a Mediterrán területeken. Ha ez így folytatódik, akkor néhány évtized és kopár, sivatagi sziklás táj lesz, ahova nem érdemes kirándulni.

Az erdőtüzeknek csak egyik oka a klíma megváltozása. A másik oka pl. Portugáliában a helytelen erdőgazdálkodás. Az eukaliptuszt, mint gyorsan növő fafajt betelepítették és ennek nincs aljnövényzete. Ezek az ültetvény erdők teljesen védtelenek. Nem tudom, hogy milyen erdészeti hiba lehet a Horvátországban, de valószínűleg ott is van szerepe az erdőtüzekben helytelen erdőgazdálkodásnak.

Általánosan igaz, hogy a vegyes faállományú őshonos erdők mindig védettebbek az erdőtüzek ellen, mint az ültetvényerdők. Úgyhogy a globális felmelegedés miatt előbb-utóbb Magyarországon is lesz erdőtűz probléma a fenyvesekben, akácosokban. A vegyes és őshonos erdők, ahol gazdag aljnövényzet tud kialakulni (védi az erdő talaját a kiszáradástól), ha a vadállományt kellő mértékben csökkentik, hogy ne legelje le az aljnövényzetet, kevésbé tűzveszélyes.

Az ültetvény jellegű monokultúrás erdőkben kevés az aljnövényzet és nem is eléggé változatos. Ezek az erdők könnyen kiszáradnak és a legkisebb gondatlanság, pl egy eldobott cigaretta csikk is képes több hektáros erdőpusztulást okozni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2354 Dátum: 2017. Augusztus 27. 12:28 »
Az ezeken a területeken élő emberek mindent meg fognak tenni az elsivatagozódás ellen, mert az idegenforgalom az egyik fő bevételi forrásuk.
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lesz agyament gyújtogató a környéken.
A klíma megváltozása nagy problémát jelent. Már Magyarországon is érezhető nyomai vannak. Gondoljunk csak a szélsőséges időjárásra.
Magyarországon is volt már erdő - bozóttűz, nem is kevés. Pl Bugaci ősborókás stb.
És szerintem lesz is még.
Nem gondolnám hogy a vadállomány mértéke befolyással lenne a tüzekre. Komoly reneszánszát éli ma Magyarországon a vadászás, vadásztatás. Amolyan úri-muri.
A híradások szerint lőnek ezek mindenre ami mozog, még magukra is.
Horvátország azon részén ahol mostanság tombolnak a tüzek, főként fenyőerdők találhatók. Nem gondolnám hogy ezeken a területeken nagyon változatos aljnövényzet lenne, a tűleveleken kívül. És ezek a tűlevelek égnek mint zsír.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.