A méhegészségügy helyzete

  • 807 válasz
  • 368169 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #30 Dátum: 2014. Augusztus 06. 15:00 »
Nem kéne siránkozik mert arisztaiosz szabin van!
Elfogadhatatlan stílusban kommunikált itt a klubbon.
Függetlenül attól, hogy kivel tette.
Ilyen stílust senki nem engedhet meg magának, még akkor sem ha a nézőpontjuk nem egyezik meg!


A kollégával 11 nap múlva találkozunk, ha Ö is úgy akarja!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #31 Dátum: 2014. Augusztus 06. 15:15 »
Bevallom töredelmesen, de nem vettem észre a tiltást!
Természetesen egyet értek vele, nem kívánom felülbírálni!
A pondró szó használata egy célszemélyre elfogadhatatlan.
Ebből látszik, hogy én is néhány íráson átsiklom, ezért jó, hogy vannak segítőim!
Nagyernyei Attila

Szerintem ezen nincs mit felülbírálni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 06. 17:57 írta atya »

*

irido

  • ****
  • 488
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #32 Dátum: 2014. Augusztus 06. 15:41 »
Én is belátom, hogy bizonyos személyekkel kapcsolatban tényleg elveti a sulykot. Annak azért örülök, hogy Neked is az a véleményed, hogy a szakmai hozzászólásai előremutatóak. Szóval még 11 nap. Majd elleszünk addig is valahogy.

*

Veszti1982

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #33 Dátum: 2014. Augusztus 06. 17:35 »
Arisztaiosz közben nekem kimerítően válaszolt privátban.
Vivaldi írod: Az antibiotikummal kezelt méhcsalád méze is tartalmazni fogja az antibiotikumot.
Ez akkor is igaz volt amikor az elődeink a napraforgó elvétel után egyszeri 1liter szirupban adtak be 1g/cs mennyiséget? Erről a 90-es években írt a Hungaronektár egy embere.
Nekem nincs ilyen gondom, de folyamatos vándorlásban vagyok, és azért bele lehet szaladni, és megelőzésként a NAF-ot használom, de nem olcsó.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #34 Dátum: 2014. Augusztus 21. 12:41 »
Éljenek a szájbab..... hobbi méhészek....a jó ku.... édesanyukat Ma :Szomszéd obégat ,hogy rabolják a méheit sok a hulla csináljak vmit mert az erős családjaiban alig van már méh átmegyek mondom megnézem látom megy a kutatás box háborog ,hogy az erős családjait leszedték mondom neki had nézzem mekkorák a brigádok amin egyértelmű volt a rablás nyoma az bontattam meg elöször egy marék bogár kihuzom a keretet egyből látom gáz van nyúlós az egész 30-40 sejt csak durván számolva pörk mindenfele......AZ ETETŐBE HOGY NE FULLADJANAK BELE BELETÖRVE A LÉP REMÉLEM JÓ PÖRKÖS VOLT GYORS ÁTFUTOTTAM A TÖBBIT IS A 6 CSALÁDBÓL 4 BEN OTT A NYÚLÓS A MÉHÉSZETEM MEG HUSZ MÉTERRE MINDETTŐL SEJTÉSEM SINCS KINEK A MÉHEI RABOLTÁK.....EZÉRT DOLGOZOK ÉJT NAPPAL ÁT HOGY EGY ILYEN BÜDÖS SZÁ... BASz..... GE.. AKI TAVASSZAL MEGNÉZI A KAPTÁRAT VAN E BENT BOGÁT VAGY NINCS AZT ŐSZIG BELE SE NÉZ AZ ÁLLETEÜST FELHIVVA JÓFORMÁN LE SE SZARTA EZ AZ DE HA NÁLAM LENNE AKKOR MAJD LENNE DUMA HOGY NEM KÉNE EKKORA ÁLLOMÁNYT TARTANI.....nEM TUOM MI A JOBB MEGOLDÁS REGGEL ÁTMEGYEK ELTÜZELEM VAGY BEJELENTEM AZT VÁROK MÉG NAPOKAT MIRE TÖRTÉNIK VMI ÉS A MÉHEI HOZZÁK HAZA A GEBASZT.....éS MÉG NEKI ÁLL FELJEBB HOGY NEKI EGY NAPJA FOG ELMENNI A TÜTELÉSRE EKKOR FATERT ELKAPTA AZ IDEG A GYEREKNEK MEG 10 MIRE ÁTNYÁLAZZA MEGINT AZ ÁLLOMÁNYT,KICSIT ELKAPOTT AZ IDEG DE REGGEL JÖN AZ EÜS ,HOGY LÁSSA Ő IS ÉS NEM KELL A DUMA HOGY ADDIG GYANÚ MIG NINCS LABOR EZ NEM GYANÚ TÉNY SZÓVAL BESZOPTAM REMÉLEM MGJELENIK NÁLAM IS ÉS MAJD ÁLLAMBÁCSI AD 20EZRET AZ ELÉGETETT CSALÁDOKÉRT .....ezentúl foggal körömmel fogok harcolni minden ilyen kis hobbi fa.... ellen és minden kaptárt amit meglátok be fogok jelenteni most cseréltem 220 kaptárt közel 140 méhanyát vettem ill neveltem megetettem 20 mázsa cukrot a méheimmel eddig végekezek atka ellen nyomom a pénzt bele hogy kinézzen az egész vhogy azt egy ilyen büdös nem törödöm fillér..... köcsög lesz..... eldicsekedte 5 ezerért vett rajokat vhonnét gondolom nem véletlen volt 5 ezer,,,,Ma már nincs erőm megetetni a méheim féltem őket de tudom ,hogy hazahozták láttam a csontra kipucolt lépeket és még felemlegette már 60 kiló cukrot vett nekik azt semmi kajájuk vicc az ,hogy megfertőzhet egy 270-300as állományt nem számít ő hobbi méhész de azt minden akác elött elpofázza vigyem a méheim mert itt nincs elég akác ennyinek....


Sziasztok!
Bemásoltam ide hozzánk egy tanulságos esetet!
Amennyire lehetett a káromkodós jelzőket átformáltam! Persze érthető az illető felháborodása.....
Valószínű én is így reagáltam volna le a szitut....
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #35 Dátum: 2014. Augusztus 21. 20:13 »
Uh! Basszus zümi!

Mivel az elején kezdtem el olvasni a sztorit, azt hittem, hogy Veled történt meg ez a dolog! Az én körzetemben is van két ilyen "méhészet" ahová inkább egy évben többször odamegyek átvizsgálni őket köszönömért, minthogy valami baj beüssön..... Szomorú, hogy olyan emberek is tartanak méheket, akik napraforgó közepén megkérdezi, hogy mikor kell anyát korlátozni! Mondtam neki, hogy majd jövőre. Erre az volt a válasz, hogy én irigy vagyok és nem akarom, hogy neki sok méze legyen. Mondtam neki, hogy akkor korlátozz nyugodtan. A tavaszt egy családja sem érte meg.....

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #36 Dátum: 2014. Augusztus 21. 20:31 »
Szia zűmi ! Muszály volt ilyent csinálni? Már meg ijedtem hogy ez tőrtént Veled!  Űdv.  Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #37 Dátum: 2014. Augusztus 21. 21:14 »
Szia Antal!
Sajnos benne van a pakliban, hogy velünk is előfordul hasonló eset! Főleg olyan helyeken jellemző, ahol nagy a méhsűrűség!!!! Meg hanyag(trehány) a méhész ::)
Én próbáltam úgy "eldugni" a családokat, hogy nehezen legyenek észrevehetőek.
5 km sugarú körben elvileg nincs méhészet rajtam kívül :)


Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #38 Dátum: 2014. Augusztus 21. 21:36 »
"5 km sugarú körben elvileg nincs méhészet rajtam kívül "
Szerintem ezt csak gondolod,lehet nincs is ilyen hely az országban.

Üdv. jani bátya

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #39 Dátum: 2014. Augusztus 21. 22:04 »
Hát ez bizony elég kemény.Kicsit sokára fedezték fel ezt a nyúlóst...
Viszont én azon gondolkodtam,hogy mi a fenéért van a szenvedő fél 20 m-re egy álló "méhészettől",ráadásul,ahogy írja nem csak ideiglenesen,hanem már néhány éve?
Miért tart egy helyen ekkora állományt?
Ha úgy vette észre,hogy az illető nem gondos gazda,akkor miért nem próbált meg esetleg hamarabb a körmére nézni,besegíteni,tanácsot adni stb?(A felsoroltak valamelyikét,vagy ebben a sorrendben.)
Van még pár dolog,ami eszembe jutott,de inkább hagyom.Elég a szerencsétlennek a maga baja...
Sajnos bármikor,bármelyikünk kerülhet hasonló szituációba,de azért én a részemről megpróbálom minimalizálni a kockázatot.Tavaly 2 helyről is elég csúnya  atka visszafertőződésünk volt.Idén új helyen telelünk,talán kisebb a méhsűrűség itt.Majd tavaszra kiderül,hogy mennyire válik be a hely.Ja és a tavalyi renitensek idén úgy irtják az atkát,mint a kisangyal.(Mert azért ezt csekkoltuk,már csak a rend kedvéért.) ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #40 Dátum: 2014. Augusztus 21. 22:08 »
jani bátya!
Teljesen egyetértek veled nagy a méhsűrűség! Sokan egymás nyakába települnek!
Amit tudok méhészetet az egyik 6km légvonalban, a másik ellenkező irányban kb 6-7 km!
Körbe jártam az egész határt többször is, csak vándor méhészetet láttam idáig repcén és naprán!
Remélem nekem van igazam!
Hozzáteszem nem is mondom már senkinek sem merre van a méhesem...... Sőt visszakérdezek fontos ezt tudni?? :D ;D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #41 Dátum: 2014. Augusztus 22. 18:56 »
Sziasztok ! A kőrnyezetenben mindenhol van méhes . /faluban/  Szerencsére még nem volt, azaz csak késő ősszel . Szerencsére nem volt baj belőle . A vándor méhészektől azért tartunk, legaláb is én . Amúgy figyelűnk egymásra, nem telepűlnek a nyakamba a más falubeli. Űdv.  Antal

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #42 Dátum: 2014. Augusztus 22. 20:42 »
Antal!
A nagy méhsűrűség a méhészkedésünk kerékkötője.
Ez olyan adok-kapok szindróma.
És ami még ehhez hozzájön, a sok fegyelmezetlen méhész.
A kutatásban való pergetést a gyakorlatlanok nem érzik veszélyesnek.
A betelelés különösen nagy elővigyázatosságot igényel.
Ha akkor is van hordás, amikor szinte semmi sem virágzik, az rablás.
A rablással együtt jöhet a kórság is. Az atkák hazabuszoztatása, és a nyúlós "beszopása" is benne van a pakliban.
Nagyon nehéz így egészséges, termelő méhészetet hosszútávon üzemeltetni.
Légy résen.
Nagyernyei Attila


 

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #43 Dátum: 2014. Augusztus 22. 21:04 »
Értem én hogy nagy a méh sűrűség,de ezt nem lehetne valahogy ki használni ? Teszem aszt mondjuk , esetleg mezőgazdaság, vagy bármi . Hatalmas erő van ebben. Igaz ehez mindenkinek felkéne nőni. Jobban nem tudom elmondani a gondolatomat, bocsi ! Olyan mintha csak félig dolgoztatnám a munkásomat.  Űdv.  Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #44 Dátum: 2014. Augusztus 24. 22:15 »
QUQURIQ!

Sajnos ebben az esetben mindenki tehetetlen!
Az OMME vezetése kisfiú ennek a nagy ügynek a megoldására...
Igaz, meg sem akarják próbálni!
Ha most intézkednének is túl késő lenne...

Mi is lehet a megoldás?

Országos atka járvány.
Országos Nosema fertőzöttség.
Országos nyúlós járvány.
Hatalmas hosszú tél.

Mindez megoldana sok kérdést...
Ezekhez a felsorolásokhoz vészesen közeledünk a hatalmas méhsűrűséggel!
Méhsűrűség = járvány veszély = méhpusztulás!
Még egy kis segítség a csávázó szerektől és magától a méhésztől!!!

Van még egy rizikófaktor, a túl jó szezon a sok méz!
A méz magába fújthatja a méhészt is!
Mert eladatlan marad a mézünk, vagy csak alig kapunk érte valamit!
Ez a két véglet!
A jelen állapoton nem fog tudni segíteni senki!!!
Egy hozzá nem értő irodakukac kidolgozta, hogy milyen jó méhésznek lenni!
Szerintem még mézet sem evett!
Minden marad így!
Amíg.............

Kiskakas!