A méhegészségügy helyzete

  • 807 válasz
  • 368077 megtekintés
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #765 Dátum: 2020. November 13. 19:15 »
Üdvözlet!

Sajnos sokan, sok mindent belelátnak abba, ha valakinek van valamilyen javaslata.
Ha már név szerint említve lettem mindkét fórumon, akkot pár dolgot tisztáznék.
Nem, nem kapok 200ft-ot a méhcsaládok átvizsgálásáért, 150et kapok, mint mindenki a megyében.
Május elején jött képbe az emelés gondolata, amihez kellett az OMME szándéknyilatkozata is.
A megyei főállatorvos nagyon segítőkész és együttműködő a méhészeti ügyekkel kapcsolatban. Ez az egész egy hirtelen ötlet volt és az utolsó pillanatokban valósúlt meg a szerződéskötés előtt. Sok megyében ekkor már megvoltak a szerződések, illetve volt ahol a hatóság teljesen elzárkózott a tiszteletdíjjal kapcsolatos ötletek elől. Ahány ház annyi szokás ugyebár.
Remélem ezzel sikerült tiszta vizet öntenem a pohárba.

Csere Tibor János

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #766 Dátum: 2020. November 14. 20:20 »
Megy a sivalkodás a Zöldön, de semmit nem tudnak az írásaikból kiderül.
Az ottani méhészeknek megfelel ha leverik a vándorhelyen a táblájukat, vagy éppen a saját álló méhészetük mellé, vagy elé pakolnak.
Ki írta vagy mondta, hogy ez eldöntött tény, jogszabályba foglalt?
Ez egy javaslat csomag, amivel lehet egyet érteni vagy sem, de azok csendesedjenek el akiknek nincs javaslata csak kritikája.
Értelmes vitát olyan emberekkel lehet folytatni akiknek van javaslata, a többiek nem oda tartoznak.
Akik csak azt hangoztatják, hogy ez így nem jó és nem tesznek az asztalra alternatív elképzelést, komolytalanok, saját magukat teszik nevetségessé.
Akiknek meg az is jó, hogy papírok nélkül vándorolnak azok remélem az ő körzetükbe fognak letelepülni, minket pedig békén hagynak.
Tolna megye eddig is példát mutatott az elhanyagolt méhészetek felszámolásában, és a renitens kollégák kiiktatásában, ez a jövőben sem fog másként történni ha tetszik, ha nem.
Érdekesnek tartom, hogy olyanok is mondanak véleményt a vándorlási szabályokról előírásokról akik még a büdös életben egyetlen méhcsaládot sem tettek teherautóra vándorlás céljából.
Ennyire komoly lett a Zöld Fórum fiúk?
Próbáljatok meg javaslatokat küldeni az elnökségnek, aztán kritizáljatok.
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #767 Dátum: 2020. November 14. 21:27 »
Megy a sivalkodás a Zöldön, de semmit nem tudnak az írásaikból kiderül. Nem sivalkodás megy,hanem értetlenkedés.
Az ottani méhészeknek megfelel ha leverik a vándorhelyen a táblájukat, vagy éppen a saját álló méhészetük mellé, vagy elé pakolnak.
Ki írta vagy mondta, hogy ez eldöntött tény, jogszabályba foglalt?
Ez egy javaslat csomag, amivel lehet egyet érteni vagy sem, de azok csendesedjenek el akiknek nincs javaslata csak kritikája.Ahhoz,hogy jogszabály ellenes "javaslatot" kritizáljanak bőven elég,ha alaposan ismerik a hatályos jogszabályt.
Értelmes vitát olyan emberekkel lehet folytatni akiknek van javaslata, a többiek nem oda tartoznak.A fenn vázolt "ötlethez" nem kell "ellenjavaslat"...bőven elég a hatályos jogszabályokat ismerve összevetik a javaslatoddal és rávílágítanak a jogszerűtlenségre/életszerűtlenségére.
Akik csak azt hangoztatják, hogy ez így nem jó és nem tesznek az asztalra alternatív elképzelést, komolytalanok, saját magukat teszik nevetségessé.hm... a hatályos jogszabály ismerete mióta komolytalan és nevetséges? Szerintem a, finoman mondva, nem végig gondolt ötletek , mint pl. az általad vizionált bejelentkezés a helyi méheü-snél, amiket a "komolytalan és nevetséges" kategóriába lehetne sorolni.
Akiknek meg az is jó, hogy papírok nélkül vándorolnak azok remélem az ő körzetükbe fognak letelepülni, minket pedig békén hagynak.Ezen a helyzeten az sem segít,ha be kell jelentkezni a méheüsnél. Ai papírok nélkül vándorol az csal...a csalótól ne várd el,hogy bejelentkezik...egyszerű logika.
Tolna megye eddig is példát mutatott az elhanyagolt méhészetek felszámolásában, és a renitens kollégák kiiktatásában, ez a jövőben sem fog másként történni ha tetszik, ha nem.A tavaly talált elhanyagolt méhészet,ha jól tudom, akkor álló méhészet volt.
Érdekesnek tartom, hogy olyanok is mondanak véleményt a vándorlási szabályokról előírásokról akik még a büdös életben egyetlen méhcsaládot sem tettek teherautóra vándorlás céljából.A vélemény nyilvánítás alkotmányos jog. Ezt hozta a demokrácia...azonkívül. Ha ismerem a jogszabályt és azzal egy ellentétes javaslat születik, akkor nem kell egy vándorlás bajnoknak lennem,hogy észrevegyem a jogszerűtlenségeket.
Ennyire komoly lett a Zöld Fórum fiúk?
Próbáljatok meg javaslatokat küldeni az elnökségnek, aztán kritizáljatok.
Nagyernyei Attila

Nos kedves Attila! Akkor lenne egy tiszteletteljes kérdésem: Mi a véleményed arról,hogy 1249 ft/kg-os áron lehet a bevásárlóközpontokban mézet venni, különös tekintettel B.P. azon nyilatkozatának fényében, miszerint a piacokon ellenőrizni kell azokat a méhészeket,akik "túl olcsón", 1700ft-ért, adják a vegyesmézet? Megtisztelő válaszodat előre is köszönve...

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #768 Dátum: 2020. November 14. 21:37 »
Berci!
Tedd át légy szíves kérdésedet a Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak rovatba, mert ez nem méhegészségügyi kérdés!
Jenővel most az egyszer egyet értek, nézzétek meg a mellékletet.
Tehát ők odaát nem javasolnak, hanem vitatkoznak.
Én eddig is így éreztem!
Nagy kínjuk lehet, ha már a méhegészségügy átalakításánál is korrupcióra gondolnak.
Nagyernyei Attila

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #769 Dátum: 2020. November 15. 07:16 »
Beszállt Tükör is a profik elnöke, lehet neki is lesz javaslata?
A szövegértéssel igaz vannak problémái, de talán másodszorra ő is megérti.
Ugyanis ezt írta:
"Azt már csak csendben jegyzem meg, akinek ennyi sem megy, az ne idézgessen fejből jogszabályt (1 perc a google-val megkeresni) mert mint a példa is mutatja, könnyen beéghet, vagy esetleg néha még rosszabbul is járhat."
Ezt íram ugyanis:
"Mit is ír a rendelet?
Nem keresem meg, de majdnem fejből tudom idézni...ami így szól.
A körzet méhegészségügyi felelősét, a szakmai egyesület javaslatára, a megyei hatósági állatorvos bízza meg, és nevezi ki."

Tehát kedves Tükör nem idézetet írtam amint látod (látod egyáltalán?) mivel nem akartam keresgetni.
Te is beálltál azok táborába kik csak kritizálnak, pedig aktív vándorméhészként nem ártana, ha te is javasolnál valamit.
Azt pedig végképp nem értem, hogy ez mit jelent?
"..vagy esetleg néha még rosszabbul is járhat."
Most fenyegetsz?
Légy szíves fejtsd ki mire gondolsz.
Egyébként még egyszer megismétlem a méhegészségügyi felelősök feladatainak átszervezése, hatékonyabbá tétele az idei képzésen fogalmazódott meg, ezekből szemezgettem.
Azt már meg sem merem említeni, hogy arra is van javaslat, hogy a súlyosan atkafertőzött méhészeteket a tulajdonos költségére lehessen leölni.
Továbbra is az a gondom veletek, hogy javaslatotok nincs.
Próbáljunk meg kulturáltan fogalmazni, bár sorolhatnám, hogy ez kinek nem sikerül.
Lehet a Tolna megyei javaslatokkal NEM egyet érteni, de hol a tiétek, mondjuk a profiké?
Vagy valamiről lemaradtam?
Nagyernyei Attila

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #770 Dátum: 2020. November 15. 17:54 »
Ezt kérdezi tőlem Tükör a profik elnöke:
"Ja, hogy "Tolna megyében már nem hivatalosan működött". Igen? Milyen alapon?"
Kicsit összeollózta a sorokat, de nem baj.
Tehát a javaslatok egyike már nem hivatalosan működött, erre pont az előző hozzászólásomban utaltam is!
Ez pedig a súlyosan atkafertőzött, romokban lévő állomány megmaradó családroncsainak leölése.
Erre azért volt szükség kedves Tükör, mert a körzeten belül sok gondos méhész tanyázik.
A méhegészségügyi felelős, és néhány elismert méhész szakember javaslatára kiirtásra került a 100 méhcsalád maradéka.
Nem méltó hozzád a válaszod első része, de nem szeretnék adós maradni.
Én pedig őszintén örülök, hogy nem vagy a jelenlegi elnökségnek tagja, és voltál olyan bölcs hogy nem indultál.
Úgy érzem én nyílt kártyákkal játszottam eddig is, te pedig sértegetsz.
Próbálj meg a profik elnökeként valami olyan stílust megütni, hogy felnézzenek rád.
Nekem sajnos nem sikerült.
Bocsánat a személyeskedésért, nem is a témához illik, továbbá pedig akkor fogok csak üzengetni, ha valamit javasolsz, és azt kell megvitassuk.
Nagyernyei Attila

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #771 Dátum: 2021. Április 23. 19:28 »
Ide átemeltem egy hozzászólást!
Kérem aki új témát szeretne nyitni, előtte nekem jelezze!
Köszönöm.

Nagyernyei Attila
Klubvezető
"A kártevők és betegségek megelőzése és leküzdése jelenti a méhészek legfontosabb kapcsolódási pontját. Valójában sok kezdő emiatt gyakran bukik el a méhészetben. Ami még rémisztőbb, hogy ha a betegség súlyos, akkor akár egy nagyméretű méhecskét is képes lebuktatni farm. Ezért méhek A tenyésztés során jó munkát kell végeznünk a betegségek megelőzésében és ellenőrzésében. Ezenkívül a méhészek a betegség megelőzésére és a betegségek elleni védekezésre is alkalmazzák azt az elvet, hogy a betegség megelőzése és a betegségek korai gyógyítása.

A méhtermesztésben mindenki aggódik a méhek megbetegedése miatt, ezért szeretnék többet megtudni a méhek általánosan alkalmazott kártevőirtási technikákról.

Várja a szakemberek tapasztalatainak megosztását ~

Köszönöm "


Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #772 Dátum: 2021. Május 21. 21:19 »
Kedves mindenki!

Megkérnélek titeket/Önöket, hogy tartsuk be a vándorlások szabályait, maradéktalanul. Most fogok kapni egy adagnyi ócsárló cunamit a nyakamba, de nem érdekel. Elindúlt az akác, járni fogom, önköltségen, az egészségügyileg rám bízott területeket és szúrópróba szerint ellenőrizni fogom a helyi és vándor méhészeket. Most megkövezhettek, támadhattok. Szekszárdról beszélek. Hozzáteszem, nekem nincsenek méheim a területen, mindent a helyiek érdekében fogok tenni. Megkérek minden helyi méhészt, aki új méhészetet talál, értesítsen, hogy intézkedni tudjunk. A rendrakást magunk közt kell elkezdeni.

Üdvözlettel,,:
Csere Tibor János

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #773 Dátum: 2022. Július 11. 21:27 »


Szekszárd környékéről hírlik, hogyan lehet a fekvőből rakodót csinálni ( elárulom. Egymásra kell rakni,mert kipusztultak belőle a méhek),

Akkor nem csak Kalocsa környékén alakultak át így a fekvők rakodóvá :D

Ott más probléma volt. A műlép egyik méhésznél, és a méhek immunrendszere a másiknál. :D


Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #775 Dátum: 2022. November 23. 20:09 »
Tíz-tizenöt évvel ezelőtthöz képest fele vagy harmada spóraszám jelenleg hasonló népesség csökkenést okoz !

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #776 Dátum: 2022. November 24. 09:38 »
Csányi Anti is évtizedek óta erről beszél, és ír!
https://info5.hu/tudomany/elet-td/2022/11/18/50-al-rovidebb-a-mezelo-mehek-elettartama-ma-mint-50-evvel-ezelott-volt/?fbclid=IwAR1gFK9jEWsgzpnr24kpBTZO5PvuH3__TzficKvI_ku9kr0TsmUGhwZN_68
Nagyernyei Attila

Az okokról, és az ellene való védekezésről meg alig tudunk valamit. Illetve egyszeri állattenyésztő módjára az a legjobb védekezés, hogy csak annak a családnak a vérvonalát engedjük továbbmenni, amelyik a legjobban állja a sarat.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #777 Dátum: 2022. December 22. 08:46 »
Bajban voltam, hogy hova tegyem fel ezt a cikket.
Talán ide való.

MA A MÉHÉSZKEDÉS SIKERESSÉGE A NÖVÉNYRE FÚJT MÉREGTŐL ÉS KIJUTTATÁSÁNAK IDEJÉTŐL, MÓDJÁTÓL, PLD EGYMÁSSAL VALÓ KEVERÉSÉTŐL FÜGG.

Manapság!
Csak szerencsénk lehet ez ügyben.Csak szerencséjük  lehet a megporzóknak és méheinknek.

Katasztrofális a helyzet!!!

https://www.agrotrend.hu/hireink/csak-a-pontos-szamok-ismereteben-hatarozhatnak-a-tagallamok-a-novenyvedoszer-hasznalatrol

Csányi Antal

« Utoljára szerkesztve: 2022. December 22. 08:51 írta Csányi Antal »

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #778 Dátum: 2022. December 22. 10:37 »
Itt már csak a Jó Isten mentheti meg a méheket , méhészeket a " gyilkos kórtól " !!!!! Úgy néz ki , hogy a rovarölők és gombaölők mellett a glyphozat lehet az oka a családok elnéptelenedésének !

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #779 Dátum: 2022. December 22. 13:11 »
Ha ilyen nagy a probléma a méhekkel, akkor honnét terem ennyi méz és lépesméz Magyarországon?
Nem értem.
Ha lassan már méhek sem léteznek, akkor miért van olyan mennyiségű méz nálunk, hogy ránk rohad? (Nem rám, hanem aki nem adta oda idejében, mert nem volt előrelátó.)
Miért ilyen nagy a méhészkedés iránti vágy? Nem tudják az emberek hova szórni a pénzt?
Miért dolgoznak folyamatosan a műlépüzemek, (?)melyek száma gyarapodott.
Tiszta hülyék az emberek.
Azt is olvastam tavasszal, hogy szinte verekedtek a méhcsaládokért, akkora kereslet volt. Hallottam: NB-t adtak hetvenezerért. Családját, kaptár nélkül. Konkrétan tudok ugyanennyiért lefoglalva Hunorokat '23 tavaszára. Mondtam is a Főnökömnek, hogy szépen beszéljen velem, mert odébb állok.