A méhegészségügy helyzete

  • 807 válasz
  • 368052 megtekintés
*

Admin

  • *
  • 24

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 03. 20:42 »
Tisztelt Méhésztársak!
Ami nekünk nem ment az megy a németeknek!
Soha nem mondtam, hogy a betegségfelderítő (nyúlós kereső) kutya a saját találmányom, é sebből tuti világszabadalmat fogok összehozni! Az egyik kedves volt kollégám lepett meg Karácsonyra ezzel a cikkel!
A "Német Méhészetben" jelent meg! Tudjátok egyszer az OV-n javasoltam, hogy vannak Magyarországon olyan szakemberek a méhészek között,  volt rendőr nyomozók,szagazonosítók akik felajánlották segítségüket (ingyen) a "méhészkutyák" kiképzésében!
Ezt a javaslatomat az OMME nagy hatalmú urai tárgyalás nélkül elutasították! Micsoda? Amikor előjöttem "korszakalkotó" ötletemmel, le akartak ültetni. Aki ott volt tudja igazolni,olyan hamar nem ugrottam vissza a székemre! Na de ne személyeskedjek folyton! Dokorúr, a "kutyadokit" leugatta! És láss csodát! A németeknél nem az OMME vezérkara irányít, hála a jó Istennek, mert akkor ott sem lenne!
Aki tud németül ajánlom szíves figyelmébe! A magyarok még ettől is messzebb jutottak! Szerettem volna bemutatni a magyar  méhészkutyáról készült 2 perces filmet, de erre már nem kerülhetett sor!
Pedig higgyétek el tisztelt méhésztársak hamarosan kutya világ lesz az OMME-ban!
Most nézzétek, hogy mit hagytunk ki gyenge két év alatt!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila
 

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 03. 20:47 »
Na innentől kezdve Attila, már nálunk is lesznek betanított kutyák
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 03. 20:48 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #3 Dátum: 2014. Március 07. 12:22 »
Az új szabályok szerint a méhegészségügyi felelős köteles részt venni a mérgezéses eseteket felmérő bizottságok munkájában. Ha igaz a hír, ezért jár majd egy kis javadalmazás. Állítólag ez ügyben a múlt héten döntés született és a jövő héten nyilvánosságra fogják hozni hogyan és mennyit fizet ezért a munkáért a hatóság a méhegészségügyi felelősnek. Nem leszek meglepve, ha a szokásos 100 Ft/méhcsalád összeget kapnánk ezért a munkáért is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #4 Dátum: 2014. Március 14. 19:31 »
Vagy egy üveg sört,
ha a kocsma felé járunk kérhetünk magunknak.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #5 Dátum: 2014. Március 15. 10:03 »
Zárlatos területén vagyok méhegészségügyi felelős. Hetente kétszer kérdezem, hogy indíthatom-e a vizsgálatokat, de a tisztelt hatóság halogatja az indító parancsot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #6 Dátum: 2014. Március 15. 14:13 »
Minek kérdezed, kezd el. De ha nem akarod hogy oda vándoroljanak, akkor halogasd. Mondjuk akkor ti sem mehettek elvileg. De láttam már kiszökött méhészt. Sőt olyat is, aki bejött a zárlatba.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #7 Dátum: 2014. Április 01. 15:22 »
 Egészségügyi felelősök. Szoktatok valamit kérni a tavaszi méhegészségügyi vizsgálatokért?
Megvallom tisztességesen, eddig volt vagy tíz méhészem, azok is kollégák, és egymásnak is szoktunk segíteni. Azoktól eddig semmit nem kértem.
De már van negyven, mindenfajta. Akik nemigen fognak segíteni. És mellbe vágja őket, ha mondom nekik hozzanak egy üveg sört.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #8 Dátum: 2014. Április 01. 16:16 »
Nálunk zárlat van, tehát a vizsgálatok kötelezőek és állami fizeti. Azonban ahol nem, ott bizony a méhésznek a saját zsebéből illene fizetnie a méhegészségügyi felelős munkájáért. Egy nap alatt én kb 80-120 méhcsaládot tudok alaposan megvizsgálni és ez nem egy segédmunkás bérét érdemlő munka.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #9 Dátum: 2014. Május 11. 22:23 »

 Nálunk  / Baranyában / is vannak méhek a kaptárak elött.Nem futkároznak,csak ülnek a fűszálakon,vagy vakondtúrásokon.Néhol egy-egy ,máshol négy darab is egy helyen.Nem csak dolgozók,néhány herét is lehet látni hasonló módon.Nálam van egy betonelemekkel kirakott vízelvezető /árok /amelyben sok méh hulla látszik.Megnéztem egy részüknél kint van a szipóka,de a többségüknél nincs kinyújtva.Egyetlen darab olyan még élő dolgozót is találtam ,melynél szárnydeformitás tapasztalható  !!







*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #10 Dátum: 2014. Május 12. 09:19 »
A méhekből aligha, de a méhkenyérből lehet, hogy kimutatható a méreg. Vigyázni kell, hogy ne akác vagy más vadvirág pollenje legyen a lépben, hanem valóban repce virágporát vigyék a laborba.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #11 Dátum: 2014. Július 29. 22:17 »
Az OMME honlap méhegészségügy rovata legutóbbi bejegyzése 2012 július 25.

http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=0&Itemid=49

Hát igen. Bross lemondása óta a méhegészségügy olyan jó lett, hogy nincs is mit írni róla.
Igaz, hogy majdnem összedőlt a méhegészségügyi hálózat.
Igaz, hogy megduplázódott a nyúlós zárlat.
Igaz, hogy a nozematózis tobzódik.
igaz, hogy a csávázószer gyanús esetekben rendszeresen a méhészt marasztalják el, amiért szarul végzi a méhegészségügyi feladatait, nem vigyáz a méheire, nem tud rendesen atkát irtani stb.

De különben Bross lemondásával minden tökéletes lett a magyar méhegészségügyben.

Olyannyira rendben van minden, hogy a 2012-ben elindított felmérés eredményét a mai napig nem tették fel az OMME honlapjára. Ja! Egy költői kérdésem maradt még: Elvégezték egyáltalán?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #12 Dátum: 2014. Július 30. 08:45 »
Az OMME honlap méhegészségügy rovata legutóbbi bejegyzése 2012 július 25.

http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=0&Itemid=49

Hát igen. Bross lemondása óta a méhegészségügy olyan jó lett, hogy nincs is mit írni róla.
Igaz, hogy majdnem összedőlt a méhegészségügyi hálózat.
Igaz, hogy megduplázódott a nyúlós zárlat.
Igaz, hogy a nozematózis tobzódik.
igaz, hogy a csávázószer gyanús esetekben rendszeresen a méhészt marasztalják el, amiért szarul végzi a méhegészségügyi feladatait, nem vigyáz a méheire, nem tud rendesen atkát irtani stb.

De különben Bross lemondásával minden tökéletes lett a magyar méhegészségügyben.

Olyannyira rendben van minden, hogy a 2012-ben elindított felmérés eredményét a mai napig nem tették fel az OMME honlapjára. Ja! Egy költői kérdésem maradt még: Elvégezték egyáltalán?
Ide figyelj má Csuja bácsi!
Nem feltételezem rólad, hogy nem tudod, hogy az omme csak egy szaros egyesület, amit mindenki alakíthat aki akar, nem kell hozzá csak pár ember. Egyetlen ami jelentőssé teszi, hogy hozzá kötötték, talán Sajermannék idején a tagságot a támogatások kifizetéséhez./szerintem ez törvénytelen, de legalább is nem igazságos/
 A méh egészségügy állami feladat, mint ahogy a kártérítés is, állami alkalmazottak nevezetesen állatorvosok, hajtják végre, és a méh eüs is állami alkalmazott, az állam fizeti.
A méhegészségügyre vonatkozó rendeletek, törvények sokkal régebbiek,/sajnos/ mint az omme és az elődei.
A méhegészségügy, és a kártérítés állami feladat.
A betegségek elterjedése, egyenes arányban nő a méh családok számával, valamint a vándorlások
gyakoriságával. Ezért ezeket sem Bross, sem pedig a Mészáros befolyásolni nem tudja.
Azt is tudom, történtek lépések arra nézve, hogy a méhegészségügyet vegye át az omme, ám szerintem nagyon helyesen ezt elutasították, mert tudomásul kell venni az omme csak addig létezik ameddig a támogatások kifizetését át nem adják valami más szervnek esetleg a kamarának.
Véleményem szerint a méhegészségügyben és a méhvédelemben előre lépés mindaddig nem következik be, míg a méhészek, és a méhek száma lineálisan nő, és nem lesz egy nagyobb méhpusztulás. Mivel nem lehet bebizonyítani egy olyan ágazatról amely egyedül mutat fel nagyobb növekedés, működik még így is és sikeres, hogy bajban van.
A méhegészségügy, és a méh eüs hálózat csak addig őrzi meg relatív stabilitásást még állami kézben van.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #13 Dátum: 2014. Július 30. 08:57 »
A mézexport nem mutat sikerágazatot barátom.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #14 Dátum: 2014. Július 30. 19:24 »
Vivaldi!
Sok igazság van hozzászólásodban.
A méhegészségügy szerintem romokban van.
A megnövekedett feladathoz (dupla annyi méhcsaládszámhoz) nem "igazították" hozzá a méhegészségügyi felelősök létszámát. Gyakorlatilag, jelenleg egy adategyeztetés csupán az őszi egészségügyi vizsgálat, hogy a támogatás rendben legyen.
"Józsibá mennyi méhcsaládja van? Minden rendben? Tudja úgy mint tavaly, ráütött a kezére ha kérdezik ki írta alá."
A nyúlós felderítő kutyáról már ki beszél. Máshol megoldották, működik. Pillanatok alatt megtalálja beteg családot a kutyus, semmi extra nincs benne, de hála Istennek ahol működik ott nem az IB dönt!
A szakmai vezetésünk kritikán aluli.
A méhészek nem tiltakoznak, tehát jó így minden ahogy van.
Nagyernyei Attila