A méhegészségügy helyzete

  • 807 válasz
  • 368220 megtekintés
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #555 Dátum: 2018. Május 03. 07:37 »
Emberek! Akkor gyorsan méhhullákat, mászkálókat összeszedni, és igazolni, hogy mekkora kára van a méhészeknek a neo miatt. Nem itt kell igazolni egymás hozzászólásainak bizonygatásával a káreseteket. Van ennek értelme amit csináltok?
Olyan ez mint amikor a Mariska Nénitől kérdezi a szomszédasszonya a "friss" híréről, hogy igaz ez? Hát hogyne volna Mariskám. Magától hallottam reggel.
Amikor beigazolódik a káresemény, akkor sem azokat kell győzködni akiknek nem mászkálnak a méheik, hanem el kell küldeni a tiltakozó levelet, és nem kell kizárni az egyetlen tüntetést szervezőt a fórumról a tüntetés időszakában, mert tüntető csapatot szervez itt is. Tudjátok, az egyetlen akit elért a paradigmaváltás szellete.
Anti neked nem a neotól mászkálnak a méheid. A neo másként működik. Rá sem mennek a méhek a mérgező táblára ( a napraforgóra sem majd) mert nincs hírvivő méh. Nem ér haza. Amikor felhígul a nektár, -mert mint annak idején nálunk, és sok helyen ahol beázott, -na akkortól hazaérnek a felderítők sajnos. Azután néhány nap múlva nincs kijáró méh. De semmi mászkálás és hasonlók. Ha az alapműködést sem lehet megértetni veletek, akkor hogyan tudnátok ellene lépni.
 Tehát azonnal mintavétel, ha meg nincs minta, akkor probléma sincs, csak duma.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #556 Dátum: 2018. Május 03. 10:29 »
Jenő!
Amit írsz, az nagyon magas koncentráció esetén igaz. Nagyon alacsony koncentráció esetén a hírvivő hazaér. Akár ötvenszer is, vagy még többször. Hozza a mézet is. Egyszer aztán elér annyit a szervezetében a megkötődött toxin, hogy eltéved. Nem elpusztul tőle, hanem eltéved. Azért, mert ahhoz sokkal kevesebbet is elég összegyűjtenie. Ha apránként szedi össze, akkor először ezt a kisebb mennyiséget éri el. Itt nincs mit összeszedni. Mármint hullát, mert azok szerteszét vannak, az eléhezéstől.
A mászkáló is lehet elvileg NNI mérgezés. Azok a dajkaméhek, amelyek virágport is ettek. Tisztán a nektártól nem tud mászkálni a méh, mert az eltévedéshez kisebb adag kell, tehát előbb eltéved, mint mászkál. Amelyik a nektár mellett virágport is eszik, az átugorhatja az eltévedési szintet. Dajka esetén értelemszerűen nem téved el, mert már a kirepülés elején leesik a földre a szárnyizom bénulás miatt. Nálam azonban mindig az eltűnés a jellemző, nem a mászkálás, ezért adok csak 5 százalék esélyt a mászkálók NNI mérgezésének.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #557 Dátum: 2018. Május 03. 16:55 »
Kíváncsi!

A talaj összetételétől, a talajvízszinttől, a domborzattól és a csapadék/hőmérséklet viszonyoktól nagyon függ a neonikotinoid mérgezés lefutása. Szinte mindenben különbözik a te környéked a Dráva síkjától. A Drávasíkon a talajvíz szintje magas, a legmagasabb dombon is átrepül egy tyúk, az agyagtartalom is alacsonyabb mint nálad.

A szakirodalom leírja, de hazai tapasztalat is, hogy a neonikotinoidok vonzalmat, "drogfüggőséget" ébresztenek a méhekben, ha nem halálos dózist szívna fel. Nagyon simán lehet ez a Drávasíkon a helyzet. Vagyis a repcenektár szubletális dózist tartalmaz. Ezt le is lehet ellenőrizni, friss mézből készült mézkoszorúból kell mintát venni és laboratóriumban meg kell vizsgáltatni. Máshonnan neo nem kerülhet a mézbe csak a repcéről a méhek vihették be. Ezt persze Tóth Péter biztos, hogy nem javasolná, de meg kell tenni, hogy végére lehessen járni az ügynek.

Ne legyen igazam, de 90% esélyt adok arra, hogy a neonikotinoidok valamelyikét vagy akár szinergens kombinációkat meg fogják találni. Megfelelő labor előre utalás esetén 1-2 hét alatt eredménnyel fog szolgálni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #558 Dátum: 2018. Május 03. 19:42 »


Ne legyen igazam, de 90% esélyt adok arra, hogy a neonikotinoidok valamelyikét vagy akár szinergens kombinációkat meg fogják találni. Megfelelő labor előre utalás esetén 1-2 hét alatt eredménnyel fog szolgálni.

Mit bizonyít? Azt, hogy ennek ellenére nem volt mérgezés, vagy méhveszteség?
Tehát nézzük akkor a másik oldalról. Megúsztuk, és pergetünk ;)
Majd meglátjuk napraforgón, mert repcén túl vagyunk sikeresen.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #559 Dátum: 2018. Május 03. 21:05 »
Teljesen igaza van Jenőnek. Az, hogy a virágporban ki fogják tudni mutatni valamelyik NNI-t, az semmit nem bizonyít. Ugye mondanom sem kell, hogy miért a méhkenyeret kell vizsgáltatni, és nem a mézet. Hiszen a méz pozitivitás azt bizonyítja, hogy nem pusztult el tőle az azt behozó méh. Virágpor esetén ilyen ok-okozati összefüggés nem tárható fel, vagy okoz gondot, vagy nem.
Az 5 százalék esélynél egy dolgot kifelejtettem. A mászkálás lehet olyan tünet amit NNI okoz.  Az azonban nagyon fontos, hogy csak résztünet. Tehát egy olyan köztes állapot, amikor a szárny már nem tud működni, de a láb még igen. Tehát a mászkálás esetén nagyon sok, kaptárból kihordott méhhullának is kell lennie, melyeknél már a láb is bénult. Olyant nem tudok elképzelni, hogy pont azon a szinten megáll a méreg hatása, hogy a láb nem bénul le, egyetlen  méh esetében sem.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #560 Dátum: 2018. Május 03. 21:16 »
És mire használják a méhek a virágport?
A véleményem továbbra is az, hogy a neos virágporból készült pempő a fogó.
A logika is ezt diktálja, csak számolni kell.
A repcén begyűjtött "maszattal" (mert ezt nem nevezném virágpornak) megetetett álcák fognak kikelés, majd tájolás után mászkálni.
És a herék is!
Ez egy gyakorlati megfigyelés, a tudomány nem az én asztalom.
A méhpempőt kell megvizsgálni.
Nagyernyei Attila

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #561 Dátum: 2018. Május 03. 21:32 »
Az, hogy mi mit bizonyít az akkor lesz eldönthető ha be lesz gyűjtve a bizonyíték, meglesznek az adatok.A mintavétel ingyenes, a kárfelmérést megcsinálja egy jobb méheüis így az is csaknem ingyenes.Aki bizonyíték megszerzésére még a befektetett munkaidőt is sajnálja, viselje a kárát. A legtöbben pedig ezzel  így vannak. Mióta a növényvédelmi felügyelők beszálltak a méhmérgezések bizonyításába, a legtöbb méhész bennük bízik, mert ez ingyen van, s bizonyára nagyon méhész érdekalapú.  A méhész általi saját bizonyítás, a régi rendszer, amiért laborvizsgálati díjat kell fizetni  elfelejtődött.

Re:A méhegészségügy helyzeteíujj
« Válasz #562 Dátum: 2018. Május 03. 23:26 »
Hát Jenő,Veled aztán nem egyszerű!
Valamit kitalálsz az adott probléma magyarázataként
és úgy beszélsz vagy írsz róla minta egy bizonyított
törvényszerűség lenne.

Ezt írtad:
"Anti neked nem a neotól mászkálnak a méheid. A neo másként működik. Rá sem mennek a méhek a mérgező táblára ( a napraforgóra sem majd) mert nincs hírvivő méh. Nem ér haza. Amikor felhígul a nektár, -mert mint annak idején nálunk, és sok helyen ahol beázott, -na akkortól hazaérnek a felderítők sajnos. Azután néhány nap múlva nincs kijáró méh. De semmi mászkálás és hasonlók. Ha az alapműködést sem lehet megértetni veletek, akkor hogyan tudnátok ellene lépni."

Milyen alapműködésről beszélsz?
Mert Te aztán tudod!!!
Te aztán tudod mi a baj nàlunk.
Mi a franc lenne április legvégén amikor megyek be a telephelyre és a kijárt út tele hullával és gyalogosan menekülő méhekkel akik sz.r méhészeti szaktudásom miatt menekülnek!
Jenő nevetségessé teszed magad!
Én viszont sajnos tudom,hogy "leszedi" Nálunk a méhet a mai vegyszerbe áztatott szántóföldi növények.
A repce egész virágzása alatt láttam gyűjtő méheket
a repce táblák virágain.Tele volt hullákkal,vergődő méhekkel a repce.
Itt is megdől egy axiómád !!
Kocsmár Gabi vett mintát ebből a repcéből saját maga is,mert leszedte a kijáró méheit (a miénket is) és a hatósági vizsgálatban nem bízik.Elvitettem Neki Szolnokra megvizsgáltatni a mintát.
Cipermetrint és tebukazonolt mutattak ki benne,amit
nyugodtan kijuttatható egyszerre mert semmi nem tiltja,pedig rovarölőt is és a gombaölőt is csak vízzel összekeverve vizsgálták az engedélyezés során.
Ki sem kell egyszerre juttatni mert mindkettö hosszú hatású,felszívódik a növényben.
A Nébih-esek mikor kint voltak-hogy saját szemükkel
nézzék meg a rengeteg hullát és mászkálót-pont ezt vetettem a szemükre.
A válaszuk az volt,hogy Uniós jogszabály a tankkeverékeket nem szabályozza!!!!
És éppen ezért,nem is lehetne,mert a gyártók beperelnék őket ha előírnák,hogy csak akkor lehet
több szert egyszerre kiljutatni,ha együttes hatását bevizsgáltatták.

Nébih-esekről pár mondat.
Látszott rajtuk a megrökönyödés.
Nem hittek a szemüknek!
Három órán keresztül beszéltem Nekik arról,hogy miket figyeltem meg 30 év alatt.
És meg is hallgatták !!!
A 300-as telepünkön a repce virágzás közepén,sisak nélkül voltam egész nap.
Ezen a helyen mondta a szakirányító a mospilán (acetamiprid hatóanyagú)és valamilyen gombaölős permetezés előtt,hogy a Bayeresek szerint a méhekre olyan hatása van mintha vízzel permetezne!Ezen nem tudtam jót nevetni.Egyébként csókoltatom a Bayeres srácokat,mert a permetezés után vergődő méh szőnyeg volt több napig amerre mentem mindenhol !!!
Én meg köszöntem Nébih-eseknek,hogy eljöttek megnézni a kínunk
és,hogy meghallgattak,Ők megköszönték ,hogy megmutattam.

Miért nem vettünk a méhekből is mintát?
Már mint Kocsmárral ugyanis a Nébih-esek vettek.
Mert a repce táblájában talált halott,vergődő méh igen csak nagy eséllyel az ottani szertől pusztult el.

Mivel már számtalan esetben bebizonyosodott,hogy olyan szert ami engedélyezett,illetve szer kombinációk melyek nincsenek tiltva használt a gazdálkodó,mégis kárt okoz!!!
Ez most is kiderült.

Ezért mondom azt,hogy:
A JELENLEG ENGEDÉLYEZETT NÖVÉNYVÉDŐ SZEREK,VAGY KOOMBINÁCIÓI KÁROSÍTJÁK AZ EGÉSZ TERMÉSZETET,A MÉHEkET ÉS A TÖBBI HASZNOS ROVART !!!!!!!!

Ez azért van így mert hosszú hatású,felszívodó szerek
a ma használt növényvédőszerek a gyomirtók a rovarölők és a gombaölők is.
Persze,hogy visz mindent az egész,hiszen hosszan jelen van,így szinergens hatását könnyen kifejti !!!
Micsoda felelőtlenség az engedélyezés soràn,hogy együttes hatásra nem kell engedélyeztetniük !!!
Ezek miatt írom a következőket .

SZÉP ÚJ VILÁG !!!

HAJRÁ ELVTÁRSAK A TERMÉSZET PUSZTÍTÁS ÚTJÁN !!

EL A KEZEKKEL AZ ÉN,A TE,A TI BOLYGÓNKTÓL !!!!
(Roger Waters után szabadon)


Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 05. 00:31 írta Csányi Antal »

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #563 Dátum: 2018. Május 04. 00:18 »
Úgy levitte folyamatosan a méhet a repce azon a helyen ahol "maszek" mintát is vettünk Kocsmár Gáborral,hogy a méhcsaládokat csak virághűségük mentette meg.Pár %-uk a gyűjtő méheknek,az árvacsalánra és pitypangra,stb járok maradtak meg.
Úgye cipermetrint és tebukanozolt talàltak

Kétféle megítélése a cipermetrinnek:
A mezőgazdasági :
https://www.kwizda.hu/hogyan_fejti_ki_hatasat_a_belem_
És a helyes megítélés:
http://greenpeace.blog.hu/2015/03/25/cipermetrin_egy_elterjedt_mereg_9_fo_bune

Szép Új Világ!
Előre a (emberi) herék tönkretételére!

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 04. 20:11 írta Csányi Antal »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #564 Dátum: 2018. Május 04. 06:36 »
Anti!
Az egész méhésztársadalom nevében köszönjük, hogy megtörtént  ez a szembesítés. Amire én nagyon kíváncsi vagyok, az az, hogy a cipermetrines tábla milyen messze volt a méhestől? Jenő azt írta le, amit néhány éve Pestlőrinccel (alias Geddekas) a zöldön kikövetkeztettünk: ha nincs hír a mérgező legelőről, akkor a méhcsalád nem megy ki oda és életben marad. Ha olyan közel van a méhes, hogy a méh hazaér és be is engedik, meg még táncolni is van kedve, akkor a többi is kimegy. Az első táncoló méh pedig ezután pusztul el. A pireroidok gyorsan ölő mérgek, ezért azoknál a legvalószínűbb, hogy nem ér haza táncolni a felderítő méh. Csak az pusztulhat el, amit éppen kinn ért a permetezés. De azt Te is tudod, hogy nincs kinn minden méh egyszerre. tehát a benn maradó így életben marad. Ehhez ugye az kell, hogy minden kimenetel előtt szükség van táncoló méhre. Azaz hiába volt már kinn, tudja hol van a nektár, mégis megvárja a megerősítést, hogy mehet-e? Ha lemérgezték az éppen kinn levőket, akkor ilyen megerősítés nincs. Ezen lehet vitatkozni, hogy így van-e, de csak meg kell figyelni akácon egy hűvös hajnalon, hogy indulnak kifelé a hírvivők, aztán mégsem lesz eszeveszett tolongás a kijáróban, mert nem hoztak haza nektárt a felderítők. Pedig az össze kijáró méh tudja már, hogy hová kellene mennie, mégis csak akkor indul, ha van pozitív  jel. Na ezért veszélyesebb a gyenge méreg az erősnél. Simán hazajön tízszer-százszor gyanútlanul, amikor elpusztul, NNI esetén eltéved.
 A tebukonazollal teljesen igazad van: hosszú hatástartamú és blokkolja azt az enzimet a méhben, amely a mérget lebontja, ezért lesz az sokkal veszélyesebb, mint önmagában. A hosszú hatástartam miatt azonban ez olyan, minta a növényben állandó tankkeverék lenne. Ha azonban ezt összeveted az előzőekkel, akkor ez a méreg erősítése, ezáltal a kártétel csökkentése. Itt jöhet képbe a Jenő által említett dolog: ha egy eső felhígítja az erős mérget, akkor a hírvivő hazaér, táncol, kimegy a többi is, de közben visszasűrűsödik a nektár, akkor az erős méreg így tudja leszedni a családot.

Attila!
Logikailag rendben van amit mondasz a pempőről. Azonban Te láttál olyant, hogy repce virágzásától számított tíz napot követően nincs fiasításod? Azért mert a nyitottat megölte az NNI? Ha így belegondolok, írtál már róla, hogy az a jó ha 4 táblás fedett egy nyitott a kiegyenlítéskor. Ekkor azonban a 4 fedett kikelése  után a nyitottat megeszik és semmilyen fiasodnak nem szabad lennie. Azt el tudod képzelni, hogy repcevirágzás idején legyen olyan álca, amelyik ne kap repce virágport, ezért nem pusztul el?

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #565 Dátum: 2018. Május 04. 07:10 »
Anti!

Most komolyan! Tényleg hülyének nézel engem is? Mert akiket sikerült már megvezetni minden téren, azoknak hiába magyarázom, úgy is hányingerük lesz attól, - mint a minap írta egyik agyament -, de elhiszed, hogy vannak NEM hülye emberek is?

Na akkor még1x!!!

Ugye folyamatosan ment a hülyítés a neokról. Aztán nem lett a repcén neos probléma. Sehol sem. Értitek? SEHOL SEM. Ezért írtam én, hogy nálatok valami más okozza a mászkálást. Erre te ezt bebizonyítod. Íme:

Cipermetrint és tebukazonolt mutattak ki benne,amit
nyugodtan kijuttatható egyszerre mert semmi nem tiltja,pedig rovarölőt is és a gombaölőt is csak vízzel összekeverve vizsgálták az engedélyezés során.




Ezeknek mi a köze a csávázószerekhez? Vagy másképpen:mi köze a csávázószerekhez a permetezéstől bekövetkezett mérgezéseknek? Semmi.

Tehát akkor szép lassan olvassák, akiknek problémájuk van a szövegértéssel!
NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL EZT MAGADRÓL ÍRTAD, BIZONYÍTÉK A FENTIEK ÉRTELMEZÉSE:
 
Hát Jenő,Veled aztán nem egyszerű!
Valamit kitalálsz az adott probléma magyarázataként
és úgy beszélsz vagy írsz róla minta egy bizonyított
törvényszerűség lenne.

Jenő nevetségessé teszed magad!


Tehát nevetségessé Te teszed magad, mert Te találtál ki egy magyarázatot a problémára, ami nem igaz.
Aki meg hülye, az neked el is hiszi.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #566 Dátum: 2018. Május 04. 13:10 »
Meg azok is sík hülyék mind,akik végleg betiltották használatukat.
Gratulálok Jenő!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 04. 20:07 írta Csányi Antal »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #567 Dátum: 2018. Május 04. 15:26 »
Baranyában a repce elvirágzott és a mászkálás megszűnt. A Csányi méhészetben a mintavételek megtörténtek. Vajon mélyhűtötten szállították-e a mintákat? Lett volna rá idejük felkészülni, beszerezni száraz jeget, hiszen ez előre tervezett helyszíni szemle volt.

A laborvizsgálat eredményére várni kell. Mit ígértek? Mikorra lesz eredmény?

A mai növényvédelem eljárások mellett elhúzódó és összetett mérgezések a leggyakoribbak. Az a fajta mérgezés ami Kíváncsinál volt ritka esemény. Ott több tényező kedvezőtlen együttállása miatt volt látványosan tömegesen tetten érhető jelenség a mérgezés. Ezért nekünk méhészeknek is másképp kell hozzáállni. Jobban oda kell figyelni a méhcsalád korösszetételére, a lépekben, lépeken látható dolgokra, az időbeli történésekre, az egyéb betegségek halmozódására, és nem hagyható figyelmen kívül a szaktudomány eredménye, mert olyan jelenségeket is össze kell kapcsolni a mérgezéssel, ami korábban nem volt nyilvánvaló.

El kell ismernünk, hogy a méhészet ma már komolyabb szaktudást igényel, mint apáink idejében. A hobbi méhészkedés visszaszorul a városokba. Már nem elég az, hogy van a kertem végében 5-10 kaptárom és évente 5-6 alkalommal a vasárnapi ebéd után pihenésképpen méhészkedek egy kicsit, aztán évente kétszer pergetek is a család szükségletére.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #568 Dátum: 2018. Május 05. 19:13 »
Jelentem vége a méh holocaustnak!
Pár napja akácra járnak és érdekes módon
megszűnt a màszás,megszűnt a népírtás!

ELŐRE MONEYTÁRSAK!
Money!
Money!
Money!

Ui:Sokkal tesz az Únió a környezetvédelemért!
     A gázolaj 8%-a kötelezően repceolaj!
     Statisztikaaaaaaaa!!!
     Megújuló energia!!!?
     Ettől aztán zöldenergiává válik a gázolaj!!
     Az nem számít,hogy közben a sz.r felszívodó
     engedélyezett szerek tönkre vágják az egész
     ökoszisztémát,nem mellesleg a megporzó             
     rovarokat!

     Szép Új Világ!

     Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 05. 20:44 írta Csányi Antal »

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #569 Dátum: 2018. Május 06. 11:46 »
Neo!

Ezt írod:
"Az egész méhésztársadalom nevében köszönjük, hogy megtörtént  ez a szembesítés. Amire én nagyon kíváncsi vagyok, az az, hogy a cipermetrines tábla milyen messze volt a méhestől?"

Most veszem észre,hogy válaszolnom kellene Neked!
Elsősorban Bross Péternek köszönhető ez a Nébih-es "helyszíni szemle",ahogy a Jordán úrral összehozott méhegészségügyi tárgyalás is.
B.Péterrel sokat beszélgetünk mit lehetne tenni az a jelenlegi áldatlan növényvédelem megváltoztatása érdekében,de igazából ez a "bejárás" is az Ő érdeme.
Tényleg megdöbbentek,nem hitték eddig el,hogy ezek a technológiák ilyen mértékű kárt okozhatnak.
Ebben az évben repce mézből csúcs termésnek kellett volna lennie.Volt olyan évünk hasonlóan meleg volt mint idén,majdnem 50kg-os pörgetett átlag lett,most meg a legkevésbe károsodott helyen összerakott családok talán 10-15 kg között hoztak,ki tudja az is repce-e,a legtöbb helyen-mint ahogy tsanyi-nak is-szinte nulla méz,rengeteg hulla.Az
Repkényi Úr is,aki Mo.-ön engedélyez Ő sem akart hinni a szemének,végig azt mondta,hogy a mai szerek mennyire gyengédebbek mint a 15 éve használtak.
Sokszor megkérdezte,hogy biztos nem méhegészségügyi okból van elhullás.
Én meg azt kérdeztem,hogy a nagy fűz elvirágzásáig,az akác virágzásától miért nem,a repce virágzàs kezdetől a végéig miért betegek.
Egyszerűen nem hitte el nem hit a saját szemének,hogy ma tönkre mennek a méhcsaládok,kevés a méz,és 15-30 éve amikor szerinte sokkal keményebb szereket használtak akkor nem volt probléma vagy csak nagyon ritkàn ha valamelyik gazdálkodó nem tartotta be az előírásokat.
Nehezen fogadta be,hogy ma a szerinte"gyengébb" szerek ilyen pusztulásokat,gyengülèseket okoznak.
Nagyon kérdezte mióta van ilyen gondunk.Én tízen évet mondtam Neki és azt is,hogy elképzelhetőnek tartom,hogy az új típusú gombaölők szinergens hatása
ez a méh holocaust.
Örülök annak ,hogy Ő vezeti az engedélyezéseket,tiszta egyenes embernek ismertem meg,biztos vagyok benne,hogy segít majd megoldani a ezt a "mai gondot" a pusztulások okának feltárását.
Egyébként nagyon pozítivan csalódtam az összes helyszíne kint lévő Nébih-esben.

B.P.-nek sokat köszönhet a méhésztársadalom,
hihetetlenül neki való az érdekvédelmi munka.Ha nem ilyen összetételű lenne az elnökség,nem kerültek volna be a kákán is csomót találok,sokkal hatékonyabb lenne az OMME,Péter kvalitásai jobban érvényesülhetnének,nem kötné le az energiáit az állandó acsarkodás.(Péter abszolút elkötelezett híve mindenféle ökológiai tevékenységnek legyen az növény termelés vagy méh tenyésztés).Amit az a pár ember (törpe kisebbség) művel a hatalom az "kontroll nélküli kiskirályság" újbóli megszerzéséért az vérlázító!

A repce kb 400-500 méterre volt amiből kimutatták a cipermetrint és a tebukanozolt.Másik telephely olyan 2.5 km-re van emlitett méhestől.Ott is hasonlóan pusztultak a méhek.Gyakorlatilag a két telep között is volt repce oda is járhattak az ominózus telephely méhei.,és volt még egy zavaró tábla a mi szemszögünkből,de azt a Gábor méhei nem érhették.Én nem vettem volna mintát mert már feladtam a küzdelmet a mérgekkel szemben,de mivel a Kocsmár Gabi és köztünk volt a megmintázott tábla és mindkét méhes kijáró méheit elpusztultak és mivel Gábor leszedte a repce mintát ezért felajánlottam elvisszük Szolnokra.Több mint egy hete van eredményünk a hatósági mintavétel eredmény sehol!!!

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 06. 15:18 írta Csányi Antal »