A méhegészségügy helyzete

  • 807 válasz
  • 368097 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #540 Dátum: 2018. Március 11. 23:49 »
Üdv.Uraim!!
Laci!
Ha már megengedted!
Köszönöm Én eddig  is értettem,de nem vagyok meggyőződve arról hogy mindenki így tett !
Ha meggyőződéssel írunk akkor legyünk körültekintőbbek (szerintem).
Továbbra sem kívánok észt osztani ezt meghagyom  másoknak,csak kérlek légy pontos  és következetes az írásaidban.
Üdv. János

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #541 Dátum: 2018. Március 29. 21:04 »
QUQURIQ !!!

Minél hosszabb (rosszabb a tavasz), annál rosszabb a méhek egészsége....
Hideg hosszú tavasz elősegíti a gyengébb családok Nosematozisát.
Rossz időben való kirepülés vízért, víztől való lehűlés, ledermedés...
Virágpor és nektár hiány.
Kevesebb pete rakás, lassú fejlődés.

Kiskakas

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #542 Dátum: 2018. Március 30. 22:15 »
Nem baj, van sok méh eladó.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #543 Dátum: 2018. Április 04. 01:14 »
Nem tudom idén már hányadszorra "rugaszkodnak" neki a méheink a fiasításnak,talán ez a mostani a negyedik nekifutás.
Január elején volt egy gyengébb próbálkozás a tavalyi virágporra alapozva mert nem volt gyűjtés.
Februárban egy kis mogyoró és tavaly "tarcsi" virágporból neveltek egy újabb adag méhet.
Majd a Márciusi Ifjakat megelőzve indították a harmadik generációs támadást,főként éger ès más korai virágport adó növények hímporából.
Most indult úgy egy hete a negyedik támadás.

Alig tudtak közben repülni,kijönni ürítkezni.
Tépte őket a szél,hideg volt(-15C•),szóval nem voltak ideálisnak mondhatóak a feltételek méh nevelésére.
Most mégis minden rendben a családok körül.
Nincs nosema,ezek után?
Nincs atka rágott méh,ezek utàn?
Nincs atka okozta vírus fertőzés,ezek után?
Akkora hordás volt ma,hogy öröm volt nézni,jöttek ki a fiatalok,ki tudja melyik generáció.
Most nincs hirtelen hordás ami kiràngatja a beteg fiatal,nosemás egyedeket,ezek után?

NINCS EGY SÉTÁLÓ MÉH SEM!!!!!
MINDEZEK UTÁN!!!!
NINCS,MERT NEM KAPJÀK A SZÁNTÓFÖLDI MÉRGET!!!!
ÚGYE TÓTH PÉTER CSAK MAJD REPCÉN LESZNEK ATKÁS,BETEG MÉHEINK!!!!

Gyönyörűen gyűjtik a rekettye,gyertyán,árvacsalán,ringló ès még ki tudja mennyi csoda növény adta kincseket.
Ilyenkor csak a gyönyörűség van méhesben.

Az a baj hamarosan jön a feketeleves,a repce.
Lesz mászkálás,fetrengés,sétálàs,gyalogosan gyűjtès.
Ott akkortól s..r méhészek leszünk,akik nem tudnak az atkàval mit kezdeni.,akik nem tudjàk mi a nosema ellenszere.
Nem adtál fumagillint nekik?
Mit akarsz akkor.?
Tavaly amitrázzal vèdekeztél,mit akarsz akkor,persze,hogy támad a nosema.
Nem értesz hozzá és KÉSZ!
ÚGYE TÓTH PÉTER?

SZÉP ÚJ VILÁG!

Csànyi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 04. 01:33 írta Csányi Antal »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #544 Dátum: 2018. Április 04. 06:45 »
Idézet
Nem tudom idén már hányadszorra "rugaszkodnak" neki a méheink a fiasításnak,talán ez a mostani a negyedik nekifutás.
Január elején volt egy gyengébb próbálkozás a tavalyi virágporra alapozva mert nem volt gyűjtés.
Februárban egy kis mogyoró és tavaly "tarcsi" virágporból neveltek egy újabb adag méhet.
Majd a Márciusi Ifjakat megelőzve indították a harmadik generációs támadást,főként éger ès más korai virágport adó növények hímporából.
Most indult úgy egy hete a negyedik támadás.

Alig tudtak közben repülni,kijönni ürítkezni.
Tépte őket a szél,hideg volt(-15C•),szóval nem voltak ideálisnak mondhatóak a feltételek méh nevelésére.
Most mégis minden rendben a családok körül.
Teljesen egyet értek veled. Az én méhesemben is ugyan ezt tapasztalom. Csak remélni szeretném hogy már nem lesz több nekifutásuk a fiasítással kapcsolatban, de az április szeszélyes, és még tartogathat meglepetéseket.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #545 Dátum: 2018. Április 04. 13:06 »
...
Nincs nosema,ezek után?
Nincs atka rágott méh,ezek utàn?
Nincs atka okozta vírus fertőzés,ezek után?
Akkora hordás volt ma,hogy öröm volt nézni,jöttek ki a fiatalok,ki tudja melyik generáció.
Most nincs hirtelen hordás ami kiràngatja a beteg fiatal,nosemás egyedeket,ezek után?

NINCS EGY SÉTÁLÓ MÉH SEM!!!!!
MINDEZEK UTÁN!!!!
NINCS,MERT NEM KAPJÀK A SZÁNTÓFÖLDI MÉRGET!!!!
ÚGYE TÓTH PÉTER CSAK MAJD REPCÉN LESZNEK ATKÁS,BETEG MÉHEINK!!!!

...
Nem adtál fumagillint nekik?
Mit akarsz akkor.?
Tavaly amitrázzal vèdekeztél,mit akarsz akkor,persze,hogy támad a nosema.
Nem értesz hozzá és KÉSZ!
ÚGYE TÓTH PÉTER?


Etienne Bruneau Balázsfalvi előadásában felhívta a figyelmet arra, hogy a nagyon kicsi mennyiségű neonikotionid a méheink atka ellenes védekezését (is) rontja. Ez egyben a méhészre is több feladatot ró. Viszont minden további méreg terheli a méheink szervezetét is!

Mindenki tudja, érzi, hogy a világ sok tényezős. Ez befolyásolja azt, az befolyásolja ezt.

A kijuttatott vegyszereket alig nézik valamire. A nagy egész természetben a másodlagos, harmadlagos hatásokra nem nézik. Olyan OMME szakemberektől, akik nem tanultak méhbiológiát ne várjátok el, hogy értsen hozzá.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #546 Dátum: 2018. Április 04. 20:56 »
Üdv.Uraim!
Azt hiszem igazából a kérdés Csányi Uramnak szól!
A szántóföldi témában más nevet kellene 2018-ban emlegetni.
Ez így nem méhegészségügy nem egyéb a...... hangulatkeltésnél.
Egyébként a felvetés jogos,csak a felelősöket már máshol kell keresgélni!

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #547 Dátum: 2018. Április 05. 07:54 »
Ezt írja Izso60:
"Egyébként a felvetés jogos,csak a felelősöket már máshol kell keresgélni!"
Á dehogy kell máshol keresni.
Csak egy kicsit próbálták magukat álcázni, másként előadni a történteket.
Sajna ez nem megy.
Ha 10 éven keresztül állítok valamit, és a NÉBIH majd az FM erre ad ki nyilatkozatokat, majd most .....én viszem a megoldás zászlaját, akkor szerinted más a felelős?
A felelős megvan, egy sima kárfelmérő szakember,de ettől egy tapodtat sem több, érdekvédőnek semmiképpen nem nevezném, bár annyira fényezi magát, hogy az már kész egoizmus.
Nagyernyei Attila

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #548 Dátum: 2018. Április 13. 17:06 »
Kiváló anyagokat készített a Szent István Egyetem a kis kaptárbogárról. Nagyon hasznos, hogy előre elmondanak mindent, nem árt, ha előre tudunk mindent.

http://kiskaptarbogar.szie.hu/index.html

Kicsi, hajtogatható prospektust is készítettek, színes nyomtatóval kétoldalra nyomtatva házilag készíthető harmadlapra hajtogatható szórólap.

Azóta ugya Olaszortszágban is megjelent. Uságjaink is tudósítottak a tudnivalókról.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #549 Dátum: 2018. Április 13. 23:02 »
Megjött a feketeleves!
Jó pár helyen gyakorlatilag virágzik a repce.
"S szép, mint mindig, énnekem.
Tudja isten, hogy mi okból
Szeretem? de szeretem."
Így is volt ez sokáig,de ma már nem szeretem.


Megindult a fetrengés ,mászás.
Érdekes eddig nem volt és pont most,hogy 
bontogatja szirmait a repce.
Kora reggel -8 órakor- már látni lehetett agonizálókat
a kaptárak előtt több telepünkön is.
Olyan telepünkön ahol nem virágzik a repce nincs
mászás!

Ez van!
SZÈP ÚJ VILÁG !!!

Csányi Antal



« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 13. 23:06 írta Csányi Antal »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #550 Dátum: 2018. Április 14. 05:55 »
Anti!
Ezek a méhészetek milyen távolságra vannak a virágzó repcétől? Egészen biztosan kaptak virágzás előtt valamilyen hosszú hatástartamú kezelést. Meg kellene érdeklődnöd, hogy mi volt a szer neve. Őszintén szólva az NNI mérgezéshez ez túl korán van, hacsak nem guttációs cseppek miatt történt.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #551 Dátum: 2018. Április 14. 10:02 »
Neo!

Az a helyzet,bármennyire is szégyellem,én feladtam minden reményt,mivel semmilyen esélyt nem látok
a jelenlegi vegyszeres növényvédelemi gyakorlat
megváltoztatására.
Ellenem győztek a vegyszerek,az azt előállítok,és azt használok.Tudomásul vettem,hogy mérgezik-többek közt-a méheinket is.
Nem igazán tud ma már lázba hozni,hogy ez melyik szertől van.
Megpróbálunk ellene tenni,de az esélytelenek nyugalmával.
Idén kipróbáljuk az ApisPlus készítményt,hátha segít.
Gyakorlatilag 2-2.5 méhcsaládot tartunk azért,hogy egy erős családdal lehessen termelni,gazdaságosan tudjunk működni .Egyenlőre még van egy kis tejföl.

Csak annak a telephelynek a környékét jártam körül
ahol először vettem észre pár mászkáló méhet,tegnap
reggel nyolckor.
Épp elkezdtek szépen repülni és máris megjelentek a mászok.A repce egy kicsit több mint egy km-re van és
szinte teljesen kinyílt.Ez is eszméletlen,hiszen a jó idő
április 2.-án,de inkább 3.-án jött meg.10 nap alatt nőt
vagy 50-60 cm-t és komolyan virágzik.
Búza olyan 400 m-re van,nem hiszem,hogy guttációs
mérgezés lenne.

A bosszantó az egészben az,hogy eddig semmi mászkálás nem volt.Nem fiatal méhek másznak,nem egy újabb generáció.

Mi már csak akkor mozdulunk rá a mérgezésekre ha nagyon nagy a kár,a többit,a kisebbeket "elengedjük".

Csányi Antal


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #552 Dátum: 2018. Április 16. 11:10 »
Évente 3-400000 családdal többet tartanak a magyar méhészek, hogy tartani tudják a neo-k előtti idők mézexport szintjét. Vagyis alsó hangon 9-12 milliárd forint az éves ágazati veszteségünk a növényvédelem miatt.

Bérek emelkednek, méhlegelő romlik. Hol van az pont, ahol fel kell hagyni a méhészkedéssel?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #553 Dátum: 2018. Május 03. 00:57 »
"Semmi probléma nem volt az idén repcén. Lehet, hogy permetezte valaki a repcéjét, és ott volt gond, de neos repce problémáról nem hallottunk. Írásaitok alapján én azt vártam, hogy még a csapból is folyni fog a neos mérgezéssel kapcsolatos híráradat. Aztán semmi. Csalódtam."

Kiváncsi,Kiváncsi!
Nem tudsz olvasni,gördítsél már egy kicsit lejjebb .
Április 14.-én már másztak a méhek.Akkor még a virágzó táblát nem permetezte a gazdálkodó,legalábbis az akit figyeltem.Azt pedig hogy mitől másznák és pusztulnak el jobban a neos csávázástól vagy a virágzó tábla újbóli,többszöri permetezésétől,arról nem igazán merek nyilatkozni,mert minden telephelyünk körül "számtalan" a repce és így rossz következtetéseket hozhatnék.
Érdekes véletlen a repce virágzásig egy méhet sem láttam mászni.Addig nem érleltek sok cukrot,stb csak repce kinyilása után
Addig örülj míg újból nem pusztulnak mérgezéstől a méheid,tedd össze a kezed.Gyorsan felejtesz.
Ma is hívott Buskó Laci a nyírségből.Ő és a körülötte lévő méhészek mind sz.r méhészek,mert eltűnt minden méhészetből a kijáró méh.Érdekes pont repcén.Pár éve mikor mondtam neki,hogy mi van Baranyában repcén,nem akarta elhinni.Most,hogy már ott is vetnek repcét,saját tapasztalata is van(sajnos)
Rosszabb vagy lassan mint a két csúcs méhészünk,mint a két Péter,a Tóth és Cserényi.
Koós Péter is sz.r méhész?Ő két éve komoly "szakikat"
hívott össze a tanyájára,mer úgy érezte komoly baj van a méhekkel.
Mindenki h...e csak Te vagy okos?

Egy másik ídezet Tőled ebben a témàban.

Semmi kárt nem okozott a neos repce. Mindenki kussol. Ennyi neos repce, és nincsenek tele a fórumok a mérgezéses esetekkel? Vajon nem kellene kiállni, hogy rémhíreket terjesztettünk? Csak én nem találom a híreket? Titkolózunk? Na szép új világ.

Na akkor a végleges EU-s tiltásról mesélj csak.
Azok is h...k?
Egyszerűen nem értem miért jó ez b...a....s Neked?

Azért érek rá írni mert Roger Waters koncertről utazunk haza.Ő azt mondta az előadása vége felé:"EL A KEZEKKEL AZ ÉN BOLYGÓMRÓL"
Ő egy kicsit összetettebb problémákat fejtegett mint amiről én írok gondolok,háború,fegyverek,elnyomás,szegénység,szemét,különböző ga..ék,money.

EL A KEZEKKEL!!!!!
EL A KEZEKKEL AZ ÉN BOLYGÓMRÓL!!!!!

Csányi Antal




« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 03. 01:36 írta Csányi Antal »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #554 Dátum: 2018. Május 03. 06:33 »
Idézet
Semmi probléma nem volt az idén repcén.
Két héttel ezelőtt én is így láttam. Most azért csak-csak keresgetem az okát annak, hogy semmit nem fejlődtek azóta. Az akkori négy fiók fiasból már illene 8 fiók népnek lenni. De csak öt van. A kikelő méhek pótolták az eltűnőket. Ezért van népességegyenleg. Az ilyen egyenleget az átlagméhész nem veszi észre. Legfeljebb ráfogja, hogy nemzedékváltás. Hányszorosa már a népesség a téli népnek? Azt ilyenkor már nem lehetne észre venni, meg réges-régen lezajlott már. Egyébként ilyen szintű veszteséggel én még ki is egyeznék. Azzal nem , amikor egy héten belül kiürül a mézkamra. Ez akkor van, ha ennyi idő alatt összeszedik az eltévedéshez szükséges méreg mennyiséget. Ha kevés az NNI a nektárban, akkor az eltévedéshez szükséges mennyiség 2-3 hét alatt jön össze. A frissen kelő méhek ezt elfedik. Ha az engedélyező hatóság garantálni tudná, hogy nem lesz sehol és semmikor   kritikusan magas szint, akkor  én sem ágáltam volna annyit ellene. Nos a garanciával vannak a gondok.