Lélektorna

  • 373 válasz
  • 159514 megtekintés
*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Lélektorna
« Válasz #360 Dátum: 2019. November 09. 16:55 »
aMagyar megmentőkbe lehetőleg ne OMME NÉBIH főleg ne! ::)

Re:Lélektorna
« Válasz #361 Dátum: 2019. November 09. 18:22 »
nem csak a képmutatást a hitegetést és azt hogy átvernek ne adjanak semmit de nevegyenek el semmit


Re:Lélektorna
« Válasz #362 Dátum: 2019. November 09. 18:25 »
160cs.40százalék kijáro bogara veszett el

Re:Lélektorna
« Válasz #363 Dátum: 2019. December 20. 19:11 »
Karácsony előtti mese, nem csak gyerekeknek!
"Pankát elkényeztették a szülei. Mindent megkapott, amit csak kért. Hangos zokogással, hatalmas krokodilkönnyeket hullatva jelezte, ha akart valamit. Észrevette ugyanis, hogy a szülei nem bírják hallgatni a sírását, inkább gyorsan teljesítették minden kívánságát.
Mindig vitt magával az óvodába játékokat, mert dicsekedni akart, mutogatni, hogy neki mennyi mindene van. Ebből persze veszekedés, sírás-rívás lett, hiszen a gyerekek szerettek volna játszani a szép játékokkal, de ő nem engedte. Nem csoda, hogy senki nem akart vele barátkozni.
Egy nap, nem sokkal karácsony előtt új kislány érkezett az oviba, Marika. Nem öltöztették divatosan, és az is látszott a ruháin, hogy nem újak. A gyerekek nem vették be a játékaikba, így magányosan üldögélt az udvar egyik sarkában. Panka arrafelé sétált a legújabb síró-alvós pólyás babájával. Az új kislány ámulva nézte.
- Ilyen szép babát még sosem láttam.
- Pisilni is tud – mondta Panka. – Neked nincs ilyen?
- Nekem egyáltalán nincsen babám.
- Miért nem hisztizel egy kicsit? Én azt szoktam, és akkor mindent megvesznek a szüleim.
- Hiába is hisztiznék. Anyukám egyedül nevel minket. Nincs pénze babára.
- Apukád hol van?
- Meghalt.
Panka megdöbbent. Eddig sosem jutott eszébe, hogy az emberek, főleg az ő szülei meghalhatnak. Gyorsan Marika kezébe adta a babát. – Játszhatsz vele! Ettől fogva a két kislány elválaszthatatlan volt egymástól, amíg csak haza nem mentek az oviból. Marika sokat mesélt arról, hogy milyen nehezen élnek, és milyen ritka, ünnepi alkalom az, amikor csokoládét ehetnek.
Panka nem szólt otthon semmit az új barátjáról, de szüleinek feltűnt, hogy szokatlanul csöndes. Anyukája azt hitte, beteg, és gyorsan megmérte a lázát. Apukája aggódva kérdezgette, mit szeretne kapni, hogy jobb kedve legyen. A szülők valósággal kétségbeestek, amikor Panka azt válaszolta, hogy nem kér semmit, ráadásul szó nélkül ment fürödni, és nem válogatott a vacsoránál, hanem mindent megevett, ami a tányérján volt. Valami nagy baj lehet ezzel a gyerekkel, tanakodtak a szülők, amikor Panka már lefeküdt.
Nem tudták, hogy kislányuk gondolatai messze járnak; egy szegényes lakásban, ahol három gyerek és egy anyuka ülnek az asztal körül, és legtöbbször zsíros kenyeret esznek. Szíve összeszorult a sajnálattól, szeméből könnyek buggyantak elő.
- Kívánj valamit! – mondta egy csilingelő hang.
- Ki beszél? Van itt valaki? – kérdezte Panka ijedten, és fejére húzta a takarót.
- Én vagyok, a Könnytündér! Bújj csak elő, ne félj, nem harapok!
A kislány kikukucskált, és csodálkozva látta meg az aprócska, üvegszerűen átlátszó, ragyogó kis lényt, aki ide-oda röpködött, majd leszállt a paplanra.
- Sosem hallottam még rólad! Hogy kerülsz ide? – kérdezte Panka a szárnyát billegető tündértől.
- Nem csodálkoznál, ha tudnád, hogy én a könnyekből születek. Sírtál, és itt vagyok.
- Én majdnem minden nap sírok, mégsem láttalak még soha.
- Te sírásnak nevezed azt a hisztis ordibálást? Most először sírtál igazi könnyeket.
- Máskor is könnyeztem. Az miért nem volt igazi?
- Mert önzésből tetted, és a szíved hideg maradt közben. Most azonban nem magad miatt sírtál, ezért tudtak feltörni az igazi könnyek, és nekem muszáj volt megszületni.
- Nahát! Örülök, hogy sírtam, legalább megláthattalak!
- Most kívánhatsz egyet! – mondta a tündér. – Jól gondold meg, mi legyen az!
- Szeretném, ha Marika boldogabb lenne!
- Legyen, ahogy akarod! – A tündér felröppent. – Mennem kell, lejárt az időm.
- Találkozunk még?
- Persze! Ahányszor csak igazi könnyeket sírsz, én itt leszek.
Könnytündér eltűnt, Panka pedig mély álomba merült.
Az ünnepek utáni első napon Marika ragyogó arccal érkezett az óvodába. Elmesélte, hogy karácsony este valakitől nagy csomagot kaptak. Becsengettek hozzájuk, és csak úgy ott hagyták az ajtójuk előtt. Volt abban minden; szép ruhák, mindenféle ennivaló, csokoládé, és sok-sok játék.
- Képzeld csak – lelkendezett Marika –, még egy ugyanolyan baba is volt benne, mint a tiéd! Most majd együtt dajkálhatjuk a pólyásainkat.
- Az enyém már nincs meg – mosolygott Panka rejtélyesen. – Elvitte a Könnytündér."

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Lélektorna
« Válasz #364 Dátum: 2020. Január 07. 16:57 »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Lélektorna
« Válasz #365 Dátum: 2020. Január 07. 19:45 »
Köszi Bicska! Nekem is van egy válaszul. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=82sAVCDyKGc

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Lélektorna
« Válasz #366 Dátum: 2020. Január 07. 20:25 »
De jó!!! Köszi!!! Tök jó a dallama is! Bevallom, először egy Fürgerókalábak számot akartam küldeni, de nem találtam. Ez viszont teljesen jó. Olyan ír kocsmazene hangulata van.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 07. 20:31 írta Bicska »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"


Re:Lélektorna
« Válasz #368 Dátum: 2020. Július 30. 11:19 »
"Igen, folyamatos félrevert harangok mellett nem lehet családot alapítani, munkát vállalni, gyereket szülni. Abba kellene hagyjuk az állandó pánikolást, nyafogást, siránkozást és merjük kimondani a gyerekeink, fiataljaink előtt, hogy ennyi cipőnk, ruhánk soha nem volt, és őseinknek sem volt az elmúlt ezer év alatt, és azt is mondjuk el, hogy ilyen mennyiségű élelmiszer, információ, luxuscikk soha nem volt még a Kárpát-medencében. Nehéz a magyar ember sorsa? Igen, vagy 10-20 kilóval átlagban valóban nehezebb a kelleténél, és ezért kell fogyókúrázzunk. Ennyi kövér ember, megműveletlen föld, leszüreteletlen almafa, megkapálatlan szőlőtőke soha nem volt itt a Kárpát-medencében! "
Böjte Csaba.

Re:Lélektorna
« Válasz #369 Dátum: 2021. Február 20. 19:14 »
Régen írtam ebbe a rovatba, most találtam egy erre érdemeset.
",,Ma, mielőtt kimondasz egy bántó szót,
gondolj azokra, akik nem tudnak beszélni.
Mielőtt panaszkodsz az ételed íze miatt,
gondolj azokra, akiknek nincs mit enni.
Mielőtt panaszkodsz a férjedre vagy a feleségedre,
gondolj azokra, akik Istenhez fohászkodnak, hogy legyen társuk.
Ma, mielőtt panaszkodsz az életre, gondolj azokra,
akik túl hamar mentek el a másvilágra.
Mielőtt siránkoznál amiatt, hogy túl nagy távolságon
kell vezessél, gondolj azokra, akik ugyanezt
a távolságot gyalog kell megtegyék.
És amikor fáradt vagy és panaszkodsz a munkádra,
gondolj azokra a munkanélküliekre,
akik szívesen végeznék a Te munkádat.
És amikor gyötrő gondolatok rossz kedvűvé tesznek,
mosolyogj egyet és gondolj arra, hogy élsz
és csodálatos, ami körülvesz”.                       
Böjte Csaba

*

vezer

  • *
  • 39
Re:Lélektorna
« Válasz #370 Dátum: 2023. Április 06. 08:51 »
Rudolf Steiner: A méhkaptár titkai
https://www.youtube.com/watch?v=mlFp8kbYbGs

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Lélektorna
« Válasz #372 Dátum: 2023. Június 28. 09:11 »
Tudod mi jön ke ebből a népnek? Hahaha a "paraszt" megint jól járt megint meg vannak támogatva.
Kb ennyit fog ebből egy átlag vidéki fidess szavazó.
A népbutítás sztálini idők szintjén van, az alapanyag jó hozzá kellően hülye, kishitű és írígy.
Az országunkat többször kifosztó szétlövő nagyanyját félholtra erőszakoló magyarok százezreit deportáló oroszoknak (szovjeteknek)
Még baráti köre is van😂😂😂😂😂👍👍👍👍🐑🐑🐑🐑.
Ilyen szintű az agyhalál.
Nincs értelme mézárakról beszélni sem.
Annyi amennyi, adod adod ha nem akkor nem.

Van az a vicc:
Terápián képeket mutogat a pszichológus a betegnek. Először egy kört ábrázoló képet mutat.
- Erről mi jut eszébe?
- Pina.
A pszichológus rajzol egy négyzetet.
- Erről mi jut eszébe?
- Pina.
A pszichológus rajzol egy háromszöget.
- Na és erről mi jut eszébe?
- Pina.
- Hát azt hiszem a probléma egyértelmű. Maga túlságosan sokat gondol a nemi életre.
- Ééén??? Hiszen maga rajzol folyton pinát!


Neked mindenről az oroszok jutnak az eszedbe?
Már próbáltalak néhányszor felvilágosítani félrevezető gondolataid miatt, de hiába, és tudom, most sincs remény. Gondolom mások azért képesek felfogni, amit írok.

Meg lesznek támogatva= politikai pirospont kiharcolása a befizetett adókból. Igazad van. De! Mi köze ehhez az oroszoknak?
Csak a tisztánlátás végett.
Mi mentünk nekik a ll. Magyar Hadsereggel. Most jól teszi a kormányunk, hogy ebből amennyire lehet kimaradunk. Ha van kedved és időd, méheket eladod, aztán irány az Azov. Majd számolj be, kiért harcolsz!

A sztálini idők népbutítása másként működött. Azok "pogromok" is voltak. J. Prigozsinokat Sztálin kiirtotta.

A rendszerváltás után talán már néhányan átlátnak a falon, és rájöttek az nem rendszerváltás, hanem módszerváltás volt. Sokkal többet lopnak, mint a '89 előtti időkben, és mindezt törvényileg garantálva. Legjobb példák egyike a méz. Akkor a "szovjetek" ették a cukormézet, ma az unios fogyasztó is azt kénytelen, mert arra van pénze.

Igen az agyhalál az komoly probléma. Ha már megemlítetted a szovjetek deportálását, -ami jogos- akkor hadd emlékezzünk csak vissza, mert valamit kiemelve elhomályosodik a többi hasonló bűn.
A törökök, akik ma az egyik legjobb barátaink....
A németek, akik szeretnének minket is elárasztani migránsokkal, akik ma is próbálkoznak háborúba vinni...
Akik szintén deportáltak.. lágerekbe...
Akik miatt a svábokat szintén deportálták...
Na nem folytatom, mert nem ide való.
Robi Te igen egyoldalúan látod a világot, azon a szűk ablakon keresztül.

A méz ára valóban annyi. Adod, vagy nem adod. Csak kinek? Mert nem kell.
Hogy kicsit cinikus legyek, már akinek van akáca, és akinek most is szépen telik.
Akik meg igénybe veszik a támogatásokat, azoknak nagyobb esélye van a túlélésre, még akkor is, ha gusztustalan módon a médiából ömlik ránk a hírözön, amit természetesen szidunk, vagy megmosolygunk.
Ha adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el!
« Utoljára szerkesztve: 2023. Június 28. 09:18 írta seed150 »

Re:Lélektorna
« Válasz #373 Dátum: 2023. Június 28. 20:46 »
TE ROBI nem az oroszoktól jön a kínai szirup hanem az ukrajnán keresztül vámmentesen!!