Mi újság Székesfehérváron?

  • 183 válasz
  • 120659 megtekintés
Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #165 Dátum: 2016. Február 27. 20:07 »
Még egy eseményen voltam ma Székesfehérváron.
A profik közgyűlésén!
Előtte megkérdeztem Bezzeg Lászlótól, hogy bemehetek e.
Válasza igen volt, így csendben végighallgathattam a közgyűlést.
Az egész arra volt jó, hogy elmondhatom egyszer én is részt vehettem a profik tanácskozásán.
Belső dolgaikról beszélgettek, valamint a jelöltek névsorát ismertették.
A folyosón találkoztam Nagy Gyulával, és bocsánatot kértem tőle azért, amiért ilyen erőszakos voltam vele szemben.
Semmi gond nincs közöttünk, egy jót beszélgettünk.
Brossnak nem kellett az utcán a jövőről beszélnie, ezt köszöntem meg Nagy Gyulának, hogy biztosította a termet.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #166 Dátum: 2016. Február 27. 20:57 »
Székesfehérvár  2016,02,27    Videoton sportcsarnok 17 terem 13 óra.
A betűk, szavak, mondatok helyett egy pár kép ami önmagáért beszél!
Szerintetek kire figyeltek, kit hallgattak??

AZ IDE TARTOZÓ KÉPEK, A 178 HSZ-BAN TALÁLHATÓK.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 28. 20:17 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #167 Dátum: 2016. Február 27. 21:05 »
Ez válasz lehet Dr Ludányinak, hogy nem két emberről szólnak hírek!!!
Vagy csak én látok már kettőnél többet?  :-[
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #168 Dátum: 2016. Február 27. 22:16 »
   Karcsika eszik .Jól áll neki . ;) :) :)

Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #169 Dátum: 2016. Február 28. 01:03 »
Albert !

Lehet , hogy ti cimboráltok a Karcsival- nekem  is szuper társaság a Karcsi-, de, ha nem járult hozzá ilyen felvételek közléséhez , akkor nem lehet ezeket felvételeket megosztani  … A többiek esetében sem...

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #170 Dátum: 2016. Február 28. 07:22 »
Szép napos reggelt mindenkinek!

Litterae!
Nézem a képet, képeket innen, onnan, de nem látom azt hogy miből lehet megállapítani azt, hogy ki kivel cimborál, vagy azt hogy ki kinek lehet jó társaság. Egyéb iránt a fényképek nem kandi kamerával készültek szerintem, és amint látható egy sorozatról van szó. (egy időben, egy helyen, és ugyan abban a pozícióból)
Értem a gondolatmenetedet, viszont a képen láthatók közül mindenki tudta, hogy hol van, szerintem azt is tudta, hogy miért van ott ahol van. Szabad akaratából, hozta döntését, és jelent meg a már előre meghirdetett helységben. Mindenki számíthatott arra, hogy a "felhozatal" vegyes lesz. Az is volt! A vegyes érzelmekkel érkezőket viszont egy cél vezérelte! Nem az hogy rajta lesz-e egy fényképen, hanem egészen más. Akik ott és akkor bizonyíthatóan megjelentek, azok  szeretnének egy egészen más gondolkodású egyesület életében részt venni, és részesei lenni, még akkor is ha lehetnek köztük olyanok akik nem túl gyakran találkoznak, beszélnek egymással.
Kvázi akiket a felvételeken lehet látni, nem a terem terheléspróbáján vettek részt.

De most hogy sikerült mondataiddal felkavarni, egy sokak számára szép, felejthetetlen pillanatot, és ezzel egészen más nézőpontot adni a kép értelmének, a képeket törölni fogom de előtte ki kell jelentenem,; hogy nem járulok hozzá a képek máshol való megjelenítéséhez, és innen is törölni fogom, és nem tudom hogy el kell menjek-e ügyvédemhez.
Köszönöm, köszönjük.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 28. 07:33 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #171 Dátum: 2016. Február 28. 07:28 »
Ennek a fényképnek azt a címet adnám, hogy
"NEM FÉLÜNK!"
vagy esetleg ezt
"Az OMME ELLENSÉGEI!" (egyre többen vagyunk)
Nem láttam Ludányit, a megmentőt.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #172 Dátum: 2016. Február 28. 08:51 »
QUQURIQ !!!

Miért kell, ekkora problémát csinálni pár fotóból?
"Tömeg felvétel", nem személyes és kizárólagos!
Ismerem a Karcsit, hogy egy jó poénnak vette volna, Ő is szereti a humort...
Legfeljebb, hogy most így felfújtátok a dolgot, egy telefon, hogy mit szól a kép újboli megjelenítéséhez!
Ezek a képek, egy új kori OMME mérföldkő, talán, (és bízzunk benne) archívumba való!!!

KIskakas!

Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #173 Dátum: 2016. Február 28. 09:02 »
Sajnálom, hogy a képek lekerültek.
Még mindig azon rugózunk, hogy egy nyilvános rendezvényen kiről készülnek fotók?
Láttam TV stábot, újságírókat is a vásárban.
Szaladjunk azok után is, hogy nem járultunk hozzá a képekhez?
Szerintem egy ilyen rendezvényen ahol mindenki szabadon ki-be járkál, készülhetnek fényképek is.
Nekem ezzel soha nem volt gondom, mindig felvállaltam önmagam, ha pedig nem értettem egyet a mondandókkal, legfeljebb nem mentem el oda.
A profik ülése elvileg zártkörű, ez az alapszabályukban is benne van.
Ezért kérdeztem meg az elnököt, hogy bemehetek e.
Ez OMME remélhetőleg hamarosan újra egy közhasznú civil szakmai érdekvédelmi szervezet lesz.
Akkor pedig a civil törvén szerint, nincs zárt ajtó, nincs titok!
Oda bár ki, akár az utca népe is szabadon bemehet!
Ez a közhasznú státusz egyik alappillére, a nyitottság, átláthatóság!
Azért jó volt néhány pillanatig látni Brossra kíváncsi tömeget.
Vannak dolgok amit én sem értek, ez közéjük tartozik.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 28. 09:41 írta Nagyernyei Attila »

Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #174 Dátum: 2016. Február 28. 09:23 »
Felhívnám a figyelmet a korszerű technika lehetőségeire!

Foto shop!

Aki nem kíván rajta lenni és kérése van ez irányba, ki kell vágni a képből.

A folt helyére beírni saját kérésre!

Így a kép is közölhető és egyben korképet is fest!

Érdeklődik a kolléga a dolgok iránt de ezt az érdeklődést köznyilvánosság előtt felvállalni viszont nem meri.  :(

Más lehetőségre gondolni se merek................... :-[

Ezen kell változtatni!!! Sürgősen!!!

Várom a megműtött képeket!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #175 Dátum: 2016. Február 28. 15:40 »
    Litterae
  lehet hogy nem kellet volna meg jegyezni és meg nevezni az illetőt ,elnézést .Szerintem senki nem hadakozott volna ,hogy nyilvánosságra került a kép  de ha már így van akkor uccu neki keressük azt a paragrafust " hátnekünkjogunkvan ". szerintem itt van az a pont amikor rosszul értelmezzük a demokráciát .Volt egy pillanat amikor az alany nem is foglalkozott  hogy őt most lefényképezték és milyen jogok illetik meg .Azért majd komolyabb törvény sértéseknél is legyél ilyen figyelmes ,és ne keljen magyarázkodni annyit ,mi jogos és mi jogtalan .Azért örülök hogy láttam a képet .Köszönöm .

   Albert

Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #176 Dátum: 2016. Február 28. 17:56 »
Szerintem ennyire nem bonyolult kérdés ezeknek a képfelvételeknek a közlése. Az egyik szereplő nem túl előnyös pillanatban került megörökítésre, ezért céloztam arra, hogy ha olyan viszonyban vagy vele, hogy ezt a poénkodást nem veszi zokon, akkor nincs probléma. Egyébként pedig a képfelvételek közlésének vannak szabályai, amihez lehet igazodni.   

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #177 Dátum: 2016. Február 28. 18:39 »
Úgy gondolom meg oldódni látszik a szitu.
Most hívott az "érintett" személy, " a Karcsi" Varga Károly, és biztosított arról, hogy a felvételeket melyeken Ő is rajta van, nyugodtan fel lehet tenni a klubra. Nyilvános eseményen történt a felvétel készítése, és biztos abban, (bár a képeket nem látta) hogy nem lehet számára kompromittáló. Megköszöntem Karcsinak hogy elmondta a szóban forgó esttel kapcsolatos véleményét, és felteszem a képeket, hátha Ő is meg nézi.  ;)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #178 Dátum: 2016. Február 28. 18:51 »
QUQURIQ !!!

Ugye mondtam, hogy jó fej a Karcsi!!! ;D

Köszi!

Kiskakas!

Re:Mi újság Székesfehérváron?
« Válasz #179 Dátum: 2016. Február 28. 22:41 »
Most hívott az "érintett" személy, " a Karcsi" Varga Károly, és biztosított arról, hogy a felvételeket melyeken Ő is rajta van, nyugodtan fel lehet tenni a klubra. Nyilvános eseményen történt a felvétel készítése...

Azért a pontosság kedvéért jegyezzük meg, hogy én tegnap olyan felvételt is láttam, amelyen kifejezetten a Varga Karcsi szerepelt. Az nem un. tömegfelvétel volt. A Polgári Törvénykönyv pedig egyértelműen fogalmaz: „Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.” Két kivételt ismer a törvény, az egyik a tömegfelvétel készítése, amikor a sokaság bemutatása a cél, valamint a közszereplő nyilvános közéleti szerepléséről készült felvétel. Minden más esetben csak az érintett engedélyével használható fel a képmás vagy a hangfelvétel. Nincs jelentősége annak, hogy „nyilvános helyen” készült, avagy sem. Ez a törvény… Az jelen esetben jó hír, hogy a Varga Karcsit nem zavarja az eset.