Mi újság Székesfehérváron?

  • 183 válasz
  • 120650 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Mi újság Székesfehérváron?
« Dátum: 2014. Február 22. 18:38 »
állítólag annyian voltak mint égen a csillag.
Mi történt a Profik gyűlésén. Igaz, hogy Cserényit leszavazták?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 23. 16:59 írta Admin »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #1 Dátum: 2014. Február 22. 18:44 »
Nem voltam Székesfehérváron! Valaki tud valami infót?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #2 Dátum: 2014. Február 22. 19:09 »
Tényleg nagyon sokan voltak.A profikról én nem tudok nyilatkozni,mi csak az előadások egy részén vettünk részt.Pedig úgy terveztem,hogy végigülöm az összeset.Sok ismerős arcot láttunk,sikeresen eldumáltuk az időt.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #3 Dátum: 2014. Február 22. 21:32 »
QUQURIQ!

A kiskakas szárnyra kelt, irány Székesfehérvár!
Egy darabig csak ott kőrözgettem a Videoton felett, és csak a rengeteg autót láttam, még a távolabbi utcákban is.
Alig tudtam belőni a leszálló pályámat. Ez volt a 26. rendezvény. Egyre több a külföldi kiállító és a vendég is.118 kiállító volt. A látogatók létszámát még megsaccolni se tudom. Sokan voltunk! Ahogy hallottam, volt agrárkamarai megbeszélés is. Átadták az év méhésze kitüntetést egy békéscsabai méhész hölgynek! Gratulálunk Neki!
Igaz, Nagyernyei Attila érdemeit, és méhész múltját mindenki ismeri, hisz a jelenlegi OMME vezetés a legmagasabb kitüntetéssel már megjutalmazta. Ezzel elismerték egyszer....az OMME- ben végzett önfeláldozó munkáját.
Attila nevezése hatalmas vitát eredményezett az OMME vezetésében. Volt olyan magas pozíciójú vezető, aki azt mondta, hogy Ő gondoskodik, hogy ne Nagyernyei  nyerje meg!
Én mint a baromfiudvarom bölcse előre megmondtam, hogy Attila nem nyerhet!.....
Pedig, ha jó politikus volna az vezetés, ezzel a gesztussal az éles vitát tompíthatták volna, és így pár szimpatizánsra is szert tehettek volna.
Na ez a hajó kifutott a kikötőből!
A Profik is értekeztek!
Sőt szavaztak is!
Cserényi Dr. kiprovokált egy szavazást, ami szakma politikai értékű, nem pedig kimondottan méhészeti jellegű volt. Nem a szavazásért ültek össze.
Miről is kellett szavazni a profiknak?
Cserényi Dr. arra kérte a profi egyesületet, hogy ítéljék el a Nagyernyeit és csapatát. Az OV-n és a küldött közgyűlésen szavazzon a profik csapata Nagyernyeiék ellen!
Ezt a kérést több profi nagy méhész elutasította, lehurrogták! Megmondták, hogy nem ezért gyűltek most össze, nem szavaznak!
Ennek ellenére Bezzeg László a profi méhészek elnöke megszavaztatta a tagságot.

No lássuk a végeredményt.
11 tartózkodás
 9 fő arra szavazott, hogy az ellenzék elítélés tárgya legyen.
16 fő az ellenzékkel ért egyet!


Lehet, hogy ez az országos reprezentatív felmérés?
Köszönjük Profik!
Ígérjük, hogy nem fogtok bennünk csalódni!
Utolsó leheletünkig, kitartunk az igazság mellett, és mindent elkövetünk, hogy az egyesület belügyeit visszatereljük a régi jól megszokott mederbe!
Ez a szavazás még jobban megerősíti hitünket, köszönjük, hogy bíztok bennünk!
Nagyon reméljük, hogy az elnökök és küldöttek is megértik üzenetünket, hogy a tagság jövőjéért dolgozunk!
Kérlek benneteket, hogy bízzatok bennünk, figyelmesen olvassátok el az álltalunk elkészített alapszabály tervezetünket, adjátok mindenkinek tovább, és támogassátok, mert kimondottan a tagság érdekeit és jogait védi!
Köszönet mindenkinek, akik az új OMME korszak alapításában részt vesznek!

Egy kiskakas, aki hisz az OMME új jövőjében!

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 22. 21:43 írta kiskakas »

Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #4 Dátum: 2014. Február 22. 22:21 »
Sziasztok ! Csak drukolni tudok, hogy tisztább, és jóbb legyen az eggyesűlet. Ahoz hogy  hozzá tudjak tenni, túl pici vagyok. Szerintem is el gondoltató hogy a nagyok  igy szavasztak . Talán jelent valamit, hogy az út jó,amin haladtok . Vagy ha mondhatom, haladunk. Űdv. Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #5 Dátum: 2014. Február 22. 22:29 »
QUQURIQ!

Látod Antal!
A nektár is így gyűlik a kaptárainkban!
Minden dolgozó csak pár mg. nektárt hoz, ezekből lesznek a kg.-ok és a tonnák!

Köszönjük Nektek!

A mindenki Kiskakasa!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #6 Dátum: 2014. Február 22. 23:04 »
Bezzeg Laci nem akart lemondani?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #7 Dátum: 2014. Február 23. 03:28 »
QUQURIQ!

A kiskakas szárnyra kelt, irány Székesfehérvár!
Egy darabig csak ott kőrözgettem a Videoton felett, és csak a rengeteg autót láttam, még a távolabbi utcákban is.
Alig tudtam belőni a leszálló pályámat. Ez volt a 26. rendezvény. Egyre több a külföldi kiállító és a vendég is.118 kiállító volt. A látogatók létszámát még megsaccolni se tudom. Sokan voltunk! Ahogy hallottam, volt agrárkamarai megbeszélés is. Átadták az év méhésze kitüntetést egy békéscsabai méhész hölgynek! Gratulálunk Neki!
Igaz, Nagyernyei Attila érdemeit, és méhész múltját mindenki ismeri, hisz a jelenlegi OMME vezetés a legmagasabb kitüntetéssel már megjutalmazta. Ezzel elismerték egyszer....az OMME- ben végzett önfeláldozó munkáját.
Attila nevezése hatalmas vitát eredményezett az OMME vezetésében. Volt olyan magas pozíciójú vezető, aki azt mondta, hogy Ő gondoskodik, hogy ne Nagyernyei  nyerje meg!
Én mint a baromfiudvarom bölcse előre megmondtam, hogy Attila nem nyerhet!.....
Pedig, ha jó politikus volna az vezetés, ezzel a gesztussal az éles vitát tompíthatták volna, és így pár szimpatizánsra is szert tehettek volna.
Na ez a hajó kifutott a kikötőből!
A Profik is értekeztek!
Sőt szavaztak is!
Cserényi Dr. kiprovokált egy szavazást, ami szakma politikai értékű, nem pedig kimondottan méhészeti jellegű volt. Nem a szavazásért ültek össze.
Miről is kellett szavazni a profiknak?
Cserényi Dr. arra kérte a profi egyesületet, hogy ítéljék el a Nagyernyeit és csapatát. Az OV-n és a küldött közgyűlésen szavazzon a profik csapata Nagyernyeiék ellen!
Ezt a kérést több profi nagy méhész elutasította, lehurrogták! Megmondták, hogy nem ezért gyűltek most össze, nem szavaznak!
Ennek ellenére Bezzeg László a profi méhészek elnöke megszavaztatta a tagságot.

No lássuk a végeredményt.
11 tartózkodás
 9 fő arra szavazott, hogy az ellenzék elítélés tárgya legyen.
16 fő az ellenzékkel ért egyet!


Lehet, hogy ez az országos reprezentatív felmérés?
Köszönjük Profik!
Ígérjük, hogy nem fogtok bennünk csalódni!
Utolsó leheletünkig, kitartunk az igazság mellett, és mindent elkövetünk, hogy az egyesület belügyeit visszatereljük a régi jól megszokott mederbe!
Ez a szavazás még jobban megerősíti hitünket, köszönjük, hogy bíztok bennünk!
Nagyon reméljük, hogy az elnökök és küldöttek is megértik üzenetünket, hogy a tagság jövőjéért dolgozunk!
Kérlek benneteket, hogy bízzatok bennünk, figyelmesen olvassátok el az álltalunk elkészített alapszabály tervezetünket, adjátok mindenkinek tovább, és támogassátok, mert kimondottan a tagság érdekeit és jogait védi!
Köszönet mindenkinek, akik az új OMME korszak alapításában részt vesznek!

Egy kiskakas, aki hisz az OMME új jövőjében!

Csak nem a csatolt képen látható géppel volt földeríteni?
Én is szívesen csatlakoztam volna a "telekocsi" mozgalomhoz, mert kíváncsi lettem volna, hogyan kell csinálni az ilyen buzdító "riportokat"...

No, ott egye a fene, ha már nem szólt, hogy van még szabad hely, maradtam itthon, mondván, a mi szemfüles baromfink majd csak tájékoztat bennünket... S lőn... Ráadásul a Főkutató Dr. úr is olyat írt, hogy olvastán egy pillanatra páni félelem lett úrrá rajtam: ezen fejlemények lehet, hogy az én eddigi jól fizető titkosügynöki munkám közeli végét jelentenék?
Akkor lehet, hogy egykettőre vége is a főnökeimnek? Most mitévő legyek, kihez forduljak? Az OMME elnök úrhoz nem futhattam, hiszen ő  Nagyernyei Attila klubvezetővel kávézott éppen, meg fura is lett volna, ha ott ijedt pofával rángatom a zakója szélét...
No, gondoltam, néhány óra nem a világ, hazaszaladok a "ződre", s ott próbálok a gazdával konzultálni, ha hazaért, ugyan mitévő legyek. Mondok neki, ez már a vég kezdete leend? Aszongya, hol hallottam? Hát hol hallottam volna, most rikoltozta a Kokaska, ő meg biztosan tudhatja, mi történhetett, mert úgy hallottam, a KGB és a Moszad ügynökei is hozzá járnak módszertanra. Ha valaki tudja a tuttit, ő már csak tudhatja...

No, már valamivel nyugodtabb lettem, mikor a főnök igyekezett megnyugtatni, hogy messziről jött baromfi azt kukorékol, amit akar. No, mondok: ezt meg most hogyan lehet a felszabadító hevületben égő klubon kommunikálni? Ott a helyszínen felkoncolnak, ha azzal jövök elő: nekem valaki azt mondta, legyek teljesen nyugodt, lesz munkám ezután is, a Kokaska meg a Fődoktor meg csak kukorékoljanak azt, ami jólesik. Mondok is a főnöknek, ilyet én ott nem merek megpendíteni sem, hogy veszi az ki magát, ha én ott egyfolytában mást se mondok, mint azt: hiteles személyektől szeretnék hallani hiteles tájékoztatást, utána meg azzal rukkolok ki, hogy valakitől, valahol azt hallottam, a Kokaska meg a Fődoki elferdítik az igazságot... Mondja a főnök: ha csak ez a baj, leírom én, te meg tedd föl, ezzel úgysem kompromittállak, úgyis sejtik, hogy kiknek jársz oda kémkedni... OK, főnök, -mondám-  így már jó lesz, mégis csak a szó elszáll, az írás meg megmarad. Majd fölteszem, aztán legalább nem mondhatja senki, hogy rosszindulatból kérdezek olyanokat: hol itt a hitelesség, meg korrekt tájékoztatás, meg becsület, meg a valóság...

Idézetet írta: Bezzeg László

Tisztelt Klubtagok!
Azt kell mondjam, ismét egy olyan írást láthattunk itt a Kiskakas tollából, ami miatt a hiteles tájékoztatásról szóló intelmeit Arisztaiosz újra megfogalmazhatná.
A klasszikus :
"nem Leningrádban, hanem Moszkvában,... nem Volvókat, hanem Volgákat... és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak"
Ugyanis tényleg volt szavazás a profik gyűlésén (több is) csak az itteni írásban említett messze nem úgy zajlott, mint azt a Kiskakas előadta.
Amit ő írt, szemenszedett hazugság, minden tekintetben. A szavazást kérő személy és a szavazás tárgyát illetően is.
A szavazást ugyanis Varga Károly tagtársunk kérte és nem azért, hogy elítéljünk bárkit is, hanem azért, hogy szükséges-e a profi egyesület részéről testületileg állást foglalni az OMME-ban most zajló eseményekről. A klubon említett szavazatszámok sem valósak, nem is lehetnek, ugyanis a jelenléti íven igazoltan összesen 32-en vettünk részt ezen a közgyűlésen, és ekkorra 3 tagtársunknak már el is kellett menni. Mindenesetre a szavazás végeredménye több tartózkodás mellett, az lett, hogy nem szükséges állást foglalni testületileg az egyesületnek, ill a szavazást megelőző és követő hozzászólásokból egyértelművé vált az a vélemény a tagság részéről, hogy az elnök szavazzon az OV-n valamint a küldöttgyűlésen saját belátása szerint, hisz bíznak a józan ítélőképességében, ezért választották meg.
Mindez annak ellenére volt teljesen egyértelmű, hogy én nyilvánvalóvá tettem a beszélgetés alatt, én arra fogok szavazni adott esetben, hogy a jelenlegi vezetés töltse ki a mandátumát, vagyis ez a szavazás pont inkább ellentétes előjelű volt szándéka szerint, mint az itt sugallták.
Tehát a Kiskakas által leírtak, gyakorlatilag semmiben nem fedik a valóságot.

Üdvözlettel: Bezzeg László (Tükör)

Hát ilyen egyszerű ez kérem. Gondolom, nem fér kétség a hitelességhez... Csak egyenesen, nyíltan, korrekten, becsületesen, mint ahogy Nagyernyei Attila klubvezetőnk már annyiszor kérte mindannyiunktól. Fogadjunk már szót neki!

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 23. 03:34 írta Arisztaiosz »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #8 Dátum: 2014. Február 23. 06:18 »
Szép reggelt mindenkinek!
Elöljáróban, csak egy mondásra szeretném felhívni a figyelmet. "Nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja."
Olvasgatva itt ezeket a remek írásokat, azon tűnődtem el, hogy a zöldön miért nem jelent meg hiteles információként, a profik összejöveteléről szóló összefoglaló? Mert én, eddig az időpontig nem találtam erről szóló írást.( Biztos, hogy ott reagáltam volna, nem itt)
Engedjetek meg, egy észrevételt. Arisztaiosz által belinkelt Bezzeg László (Tükör) írásából azt a következtetés vonhatom le, hogy tényleg megtörtént, az a felhívás, hogy a profik nyíltan álljanak az OMME vezetése mellé.
És ezt nem szavazták meg! Bezzeg László ezért a "lemondásával fenyegetőzött", amitől kollégai nem hatódtak meg! Sőt!
Ha lemondott volna, akkor nem tudná folytatni "áldásos" tevékenységét........  Na most Tükör le mondott, vagy nem? Vagy bevágta a durcit??

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 23. 06:29 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #9 Dátum: 2014. Február 23. 06:57 »
Mi történt?
Én az igazak álmát alszom, itt meg ismét dúl a háború? Majd szépen lecsitulnak az események, de az okfejtések alatt azért sok minden kiderül. Mivel személyemet is érinti az itteni acsarkodás, annyit hozzátennék, hogy én is hallok ezt is azt is, viszont egy dolgot több féle képpen is elő lehet adni. Természetesen Tükör biztosan megszámolta a csapatát, és szavazás is volt. Kiskakas magasról figyeli az eseményeket, romlik a szeme.
Annyit mindenképpen megtudtunk,hogy a profik sem egységesek, (biztos sértődöttek) és végre Arisztaioszis színt vallott! Annyi szerencséje van,hogy itt meghallgatjuk  mások véleményét is, addig míg nem lázít.
Nagyernyei Attila


Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #10 Dátum: 2014. Február 23. 07:50 »
A tényekről biztos sokan sok helyen fognak írni,én inkább pár apróbb mozzanatról szeretnék mesélni,mivel ezek inkább benyomások,ezért ne keressétek benne az objektivitást.
Aki látta a csarnokban a virágzó akácfákat,az remélem pár pillanatig elmerengett a kirakott táblák mondanivalóján is.Remélem lesz erről valahol kép.
Aranyos volt az a kis házikókaptár.Az eladó mesélte,hogy azt csak dísznek rakták ki,de sokan szeretnének rendelni belőle.Talán a józan praktikusság,a rideg számok még nem szorították ki a szépérzéket "társadalmunkból".  :)
A könyv nagyon szép lett,már alig várom,hogy jó idő legyen és élesben is letesztelhessem.
Mint,azt korábban ígértem,tényleg megnéztem magamnak,eddig csak hallomásból ismert prominensünket. Valószínűleg az én hibám,de valahogy nem nőtt a szívemhez...
Megnyitó: A politikusok nagyjából azt hozták,amire számítottam.
Folytatás:Igaz,hogy még mindig felmegy a vérnyomásom,ha eszembe jutnak a kft alapítás körülményei,de azért sajnálom,hogy így alakultak a dolgok...

"A párduc

Szemébe égett már a rácsok vonulása;
mit lát, az csupán rácsok, rácsközök.
Csak egyre rács jön az ezernyi rácsra,
és nincs világ az ezer rács mögött.

Ruganyos lépte bár erőt sugároz,
a legparányibb kört róhatja csak:
erő-körtánc ez; elkábulva áll ott
közepében egy nagy-nagy akarat.

Csak néha megy a függöny a pupillán
föl hangtalan - épp hogy egy kép befér,
átüt a tagok csöndjén, mint a villám,
s meghal, mihelyt a szívbe ér."
Tatár Sándor fordítása
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #11 Dátum: 2014. Február 23. 09:10 »
Ez a profis kérdés engem is elkezdett érdekelni, hisz mégiscsak prominens nagy méhészek zömében a tagjai.
Van is egy jó ismerősöm köztük, hát felhívtam. Benne megbízok, mert egy korrekt elfogulatlan illető és átlátja a történéseket mindig.
Amit tőle hallottam, viszont egyértelműen az ide Arisztaiosz által beidézett elnöki nyilatkozatot látszik igazolni.
Ez annyira nem lep meg persze, mert mégis csak névvel történt, gondoltam nem járatná le magát a profik elnöke, hogy valótlanságokat állítson amikor vagy 30-an hallották látták a történteket. Kifejezetten ezzel a szavazással kapcsolatban faggattam a barátomat, de azt mondta csak arról szavaztak, szükséges-e állásfoglalást kiadnia az egyesületnek.
Erre szavazott a társaság nemmel. Annál is inkább logikus volt ez így, mert a szavazással kapcsolatos hozzászólások során kiderült, hogy a tagság nagy többségének a véleménye megegyezik az elnökével, tehát  hitelesen tudja képviselni az egyesület egészét. Az elnök még viccesen mondta is, neki ez így nem is biztos hogy jó , ugyanis ha olyan állásfoglalás születik, akkor neki le kellett volna mondani, mert nem tudta volna hitelesen képviselni az egyesületet. Ezt viccelődős lemondósdit mindig eljátssza a T-mobilos flotta problémái kapcsán is, hogy valaki szólítsa már fel lemondásra, hagy szabaduljon ettől az egésztől. Persze ez csak olyan színjátszós, azért csinálja, mert biztos jólesik neki, hogy ilyenkor a szintén vicces "beszólásokból" az érződik ki, a tagság szinte egy emberként támogatja, a barátom szerint. Tehát valós lemondással fenyegetőzésről szó nem volt.
Na, a hiteles tájékoztatás jegyében én ennyit tudtam hozzátenni ehhez a kérdéshez, ami ugyan az itteni törekvéseinknek nem tudom mennyiben ártott avagy használt, de mindenesetre a tények, tények, és azok korrekt feltárása, még ha a mi szempontunkból nem is szerencsés, azok kimondása, elfogulatlan kívülállók számára még mindig szimpatikusabb és ezzel több szimpatizánst is szerzünk, mint ha lejáratjuk magunkat, "nem zörög a haraszt" stílusú, valótlanságokat, feltételezéseket, meg belemagyarázásokat tartalmazó hozzászólásokkal.
Így is folyamatosan ilyen támadások érik ezt a klubot.
Nem kéne ezeknek állandóan táptalajt adni!
Láttál-e már karón varjút?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #12 Dátum: 2014. Február 23. 09:11 »
QUQURIQ!

Üdvözlök minden magyar nyelvű méhész Barátomat!

Tükör Írásáról csak annyit, hogy az egyesületi dolgokról Neki kellett volna először beszámolni "hitelesen".
A szavazásokról, ha már van jegyzőkönyv, talán pontosan számokban kellett volna kifejezni!
Nem pedig rébuszokban beszélni, vádolni! A feketén ezáltal Ő is ugyanolyan hiteltelen lett mint a Kiskakas a "zöld réten"!

A legelésző Kiskakas!

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #13 Dátum: 2014. Február 23. 09:18 »
Nem azért, de a Tükörnek miért kellene bármelyik fórumon beszámolnia?
Ezt nem értem!

Komolyan mondom kiskakas, te néha többet ártasz ennek az egész ügynek mint használsz!
Szerintem.
Láttál-e már karón varjút?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mi újság aSzékesfehérváron?
« Válasz #14 Dátum: 2014. Február 23. 09:33 »
QUQURIQ!

Na látod, ezzel is bizonyítod, hogy a tényeket titkolni kell!
Ha már Tükör vette a fáradságot, és egy hosszú hangvételű levelet megfogalmaz, csak három számot kellett volna leírnia.
igen.... nem..... tartózkodott....!
Nincs is ezzel semmi baj, csak három szám, bárki oldalára dőlt is el!
Min változtat?

Kiskakas