2014-02-19 OMME EB

  • 13 válasz
  • 10567 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
2014-02-19 OMME EB
« Dátum: 2014. Február 20. 01:49 »
Megtörtént amire számítottam. Elmentem az OMME EB ülésére és pár perc után távoznom kellett, holott az alapszabály szerint az EB ülése nyilvános. Arra hivatkozva követelték a távozásomat, hogy a közfeladat ellátása során a döntések ugyan nyilvánosak, de az előkészítő szakasz titkos, sőt jogszabály kimondja, hogy 10 évre titkosak az előkészítés során elhangzottak és leírtak.

Ekkora marhaságot kényszerített rá Fáskerti Úr Ficzere Péterre, aki bár felolvasta a hivatkozott paragrafust, de olyannyira nem értett egyet Fáskerti úrral, hogy a határozatot nem volt hajlandó megszavazni, ahogy Körmendi Rácz János sem.

Már ott tiltakoztam, és mondtam, hogy az OMME társadalmi szervezet, egyesület, vagyis NEM HATÓSÁG, tehát nem lát el közfeladatot. Az idézett jogi passzus csak a KET, régi nevén államigazgatási eljárás alá tartozó információk kezelésére vonatkozik. Mivel láttam Fáskerti Úr idegességtől remegő arcát, és nem akartam, hogy a helyszínen megüsse a guta, ezért inkább kértem írásban a határozatot és a szavazás eredményének rögzítését.

Amig vártam a dokumentumra, feltettem a kérdést dr. Mészáros László elnök úrnak, hogy a rendkívüli küldöttgyűléssel kapcsolatos aláírások ügyében mi az álláspontja és mit fog tenni. Azt állította, hogy 31 aláírást tekint érvényesnek és ezért nem kíván semmilyen további lépést tenni. Azért felvetettem neki, hogy lenne ez ügyben teendője mert nem biztos, hogy 50 ember akaratnyilvánítását ilyen egyszerűen kukázhatja. Fáskerti Úr leállította Mészáros Urat és arra kérte, hogy más alkalommal beszéljük ezt meg, pedig még sehol se tartott az általam kért jkv kinyomtatása.

Még várakoznom kellett, ezért felvetettem, hogy szívesen tartanék továbbképzést a szaktanácsadó uraknak a méhmérgezések témakörében. Nem akarták nyíltan elutasítani, ezért kerülő választ adtak.

Végre megérkezett a Fáskerti Úr által is aláírt határozat és jó munkát kívánva távoztam. Most az egyszer még titoktartási nyilatkozatot sem írattak alá velem.

Azért azt le kell írnom, hogy az OMME leltárával, közhasznúsági jelentésével és a mérlegével kapcsolatos ügyeket szerettem volna figyelemmel kísérni az EB ülésen, sőt ha engedték volna, akkor még építő javaslatokkal is szolgálhattam volna. No de ez már a múlté, mint ahogy a törvényben és az alapszabályban szerinti előírt nyilvánosságra, demokráciára is magas ívben tojt Fáskerti Úr.

Ha az elemi demokrácia szabályait nem tartja be Fáskerti Úr, akkor hogyan ellenőríz? Hál' Istennek az EB-ben neki csak 1 szavazata van (én ezt is sokallom, ahogy már korábban megírtam habitusa szerint alkalmatlannak látom erre a feladatra, és újra bizonyította, hogy igazam van) és remélem, hogy nála józanabb gondolkodású emberek veszik körbe és abban is reménykedem, hogy később nem engednek az általa gerjesztett anarchiának és diktatúrának. Csak nehogy újabb és újabb csontvázak dőljenek ki az OMME szekrényéből.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #1 Dátum: 2014. Február 21. 21:43 »
Megtörtént amire számítottam. Elmentem az OMME EB ülésére és pár perc után távoznom kellett, holott az alapszabály szerint az EB ülése nyilvános.

...


Mit is mond az Alapszabály?
Idézet
Országos Magyar Méhészeti Egyesület
ALAPSZABÁLYA


6.   Az Egyesületre vonatkozó adatok és tények nyilvánosak. Az Egyesület a méhészet ügyét felkaroló, azért tenni akaró magánszemélyek, jogi személyek demokratikus közössége, önkormányzati elven felépülő szervezeti renddel. A hangsúly a tagok képviseletén, szolgálatán, szervezetei tevékenységén van.


Szóval az az adat vagy tény, hogy miket tárgyal az EB nyilvános! Nem lehet az alapszabály által szabályozott kérdésben szavazni!!!

A hangsúly a tagok szolgálatán van. Nem a tagok kizárásán, elüldözésén, kirekesztésén van!!!

CSIP CSIP, miért nem az alapszabály szellemisége uralkodik? Miért a TUTI költségtérítés, utazgatás, vacsizgatás, szabad gápjárműhasználat? Miért ebben a közel 5.000.000 (ötmillió) Forintos összegben állapította meg az IB az elnök tiszteletdíját k.b. fél évre? Miért nem fele ekkorában, vagy kétszer ekkorában? Egyikhez sincs joga!!! 


CSIP CSIP szavazgatunk jogtalanul??? Idézzem az alapszabályt?

Na jó.

Idézet
V.
Intéző Bizottság
4   Az IB feladata és jogköre:
j.   Ajánlást készít az Ellenőrző Bizottság részére a tisztségviselők tiszteletdíjáról.
Azaz nem dönt, hanem ajánlást készít az EB részére.


Idézet
VI.
Ellenőrző Bizottság
h.   Ha a gazdasági eredmények lehetővé teszik, javaslatot tehet a Küldöttgyűlésnek a tisztségviselők tiszteletdíjára.
Az EB megfontolja az IB ajánlását, és immáron javaslattal él a Küldöttgyűlés felé. Azaz nem az IB javasolja a küldöttgyűlésnek, hanem az EB. Ez a kettős szűrés a lényeg.

És ki dönt? Akinek a javaslatot tették: a küldöttgyűlés. Nem az IB!!! A döntés semmis!!!

CSIP CSIP a jogászunk miért nem mondja, ez így nem ok, fejünkre eshet a CSÁKÁNY!!!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #2 Dátum: 2014. Február 21. 22:46 »
QUQURIQ!

A csákány már leesett, csak azért nem vérzik, mert még nem húzta ki senki!
Szerintem felesleges olyan sok áldozatos munkát végezni az alapszabály írásával úgy sem tartja be az OMME vezetése!!!
Most nincsen ha-ha-ha, most sírni kéne!

A szomorú Kiskakas!

Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #3 Dátum: 2014. Február 22. 22:34 »
CSIP CSIP a jogászunk miért nem mondja, ez így nem ok, fejünkre eshet a CSÁKÁNY!!!

Ha rám gondolsz, akkor most mondom, hogy nem OK. Nem akartam ezzel foglalkozni, mint ahogy nem foglalkoztam a közzétett színvonaltalan levelezéssel sem. Valójában ez agyrém. Azt látszik, hogy itt magyarázattal, értelmes meggyőzéssel semmire nem lehet jutni. Nem is értem, ha valaki ennyire messziről ugatja a jogot, mint az EB elnöke, akkor mi alapján vette a bátorságot arra, hogy az Ellenőrző Bizottság elnöki tisztségére egyáltalán jelentkezzen.

Ha szerinte egy törvény alapján nem ismerhet meg az egyesület működéséről adatokat egy egyesületi tag, akkor a törvény meghatározott pontja alapján kell felszólítani a távozásra. Ebben az esetben nem kell szavazni, nem is lehet. Bizonyára már megsúgták neki, hogy ezzel a törvénnyel itt nem lehet operálni. Ez nagyjából olyan lenne, mint ha egy futballmeccsen egy elfogult játékvezető a jégkorong szabályait akarná alkalmazni azért, hogy valakit valamilyen szabály alapján el tudjon távolítani a pályáról.

Amennyiben viszont szavazásra bocsátja a kérdést, akkor logikailag üti agyon a törvényre való hivatkozását, ugyanis a törvény rendelkezéseket tartalmaz és ezen rendelkezések hatályát nem köti semmiféle szavazáshoz. Amennyiben mégis döntési jogosultságot tételez fel –esetlegesen más szabály alapján- ebben a kérdésben az EB részéről, akkor viszont pontosan meg kellene jelölnie, hogy milyen szabály alapján jogosultak szerinte dönteni az EB tagjai. Ez nem történt meg. Felesleges ezt bogozgatni, mondtam már, agyrém.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #4 Dátum: 2014. Február 22. 23:15 »
Dőlnek a csontvázak ki az OMME szekrényéből és a felelősség őrajta is számon kérhető lesz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #5 Dátum: 2014. Február 23. 09:26 »
QUQURIQ!

"Agyrémmel" van tele az utóbbi egy év!

Az alapszabályt mindig úgy magyarázzák, ahogy Nekik éppen jó!
És mi jó a tagságnak?
A megemelt üveg ár?
A kötelező szaklap (ingyen, a saját pénzünkből, több példányban?
Van egyáltalán az OMME-nak pénzügyi ellenőrző bizottsága?

A kérdezősködő Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #6 Dátum: 2014. Február 23. 10:30 »
Az EB vezetője Fáskerti úr örökös szereptévesztésben szenved. Most jött rá szegény, hogy nincs az OMME-nak leltározási szabályozása. Hány éve csücsül a vezérkarban? Nem az lenne a dolga, hogy a mindannapi müködést segítse ellenőrzéseivel? Ehelyett olyan koncepciókat gyárt, és erőszakosan végrehajtat, mint a félresikerült kft alapítás, amiből úgyis ki kell venni jogellenesség miatt az üvegszerszám formagarnituráját.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #7 Dátum: 2014. Június 13. 21:50 »
Frrriiiiiiiiiiiiiiiiiissssssssssssssssss meleg a jegyzőkönyv. Tessék megszemlélni:

Persze a későbbi EB jkv-k még nincsenek fenn, pedig azok is hasznosak lennének.

http://www.omme.hu/portal/download/egyeb/ebjegyzokonyv.pdf
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #8 Dátum: 2014. Június 14. 14:50 »
Vergődjetek... vergődjetek... vergődjetek...!!!


Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #9 Dátum: 2014. Június 14. 18:36 »
Arisztaiosz!
Az OMME vezetőinek védőszentje.
Szabadnapos volt ma, hogy ennyire aktív?
Nagyernyei Attila

Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #10 Dátum: 2014. Június 14. 20:16 »
http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1810&Itemid=45
 
Ha valaki tudja akkor legyen már szives közölni miféle pénzről közöl mérleget a KFT, mert az OMME pénzügyi beszámolóban a 2013 as évre egyetlen egy fillért sem költöttek a KFT-re. Ezzel a címszóval csak a 2014-es tervben lehet találkozni. Ki finanszírozta a KFT-t 2013.ban, talán egyéni befektetők?

Üdv. jani bátya

Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #11 Dátum: 2014. Június 15. 07:16 »
Jani bátya!

Én azt nem értem, ha a Kft. gazdálkodását vizsgálták, mit keresett ott Egyed Árpád?
IB-tagként mindent rendben talált magával? Vagy "függetlenként tartózkodott" IB ülésen?
A költségét IB tagként vagy Kft.ügyvezetőként számolják el? És ha OV-ra megy elnökként?
Zseniális, és vannak rajta kívül még ügyesebbek, akik négy felé tudnának menni egyszerre.
Mi tiszta hülyék vagyunk, hogy ezt megtehetik velünk. A Kft. ügyvezetője saját magát vizsgálja.
Látható a munkájával nincs semmi gond. Az üveg forgalom csak 30%-al esett vissza, a fizuja meg az induláshoz képest amivel elaltatták a tagságot 500%-al emelkedett. Ha erről kérdezzük, vagy beszélünk csupán róla, visszautasítja, hogy személyes adat mit képzelünk. Ez itt az óriási tévedés. A tagdíjunkból fondorlatos úton létrehozott Kft.és minden azzal összefüggő költség, közpénzből a tagdíjainkból valósult meg!
Akkor mi ebben a személyes? A pofátlanság!
Legyetek már kedvesek mondjátok meg végre mi a jó nekünk a Kft-ből?
Hol van nekem ebből előnyöm, vagy hasznom? Nehogy az IB újságot hozzátok felmert sikítok! Aztán még kapok én is 500 ezer forintot. Tudjátok, azt mondta ha sikítok kevés a fizu. Én meg ordítok, hogy rengeteg!
Tehát nekem tagdíj fizető méhésznek (amíg ki nem rúgnak az OMME-ból) mi hasznom származik a Kft. működéséből?
Vezetőjének tudjuk, de nekünk mi az előnyünk?
Kérem válaszoljatok,mert állítólag nehéz a fejem, hogy ezt nem értem.
Értem én, csak azt nem,hogy mernek orrunknál fogva vezetni.
Kiskakasunk is hallgat, tán kinyomozták melyik udvarból való?
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #12 Dátum: 2014. Június 15. 10:45 »
Ha jól emlékszem legutóbb Varga Tamás udvarán kukorékolt a kiskakas. Biztos felfigyelt a gönyü mikulás intelmeire.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:2014-02-19 OMME EB
« Válasz #13 Dátum: 2014. Június 15. 23:04 »
QUQURIQ!

Üdvözlök Mindenkit!

A Kiskakas meg lett szólíttatva!
Igen, a kiskakas, szánt, vet, arat, + méhészkedik!
Serkent, szaporít, anyát nevel, anyákat cserél, gondozza a méheit.
Az OMME dolgozik a pénzükön. Ha jól csinálják, büszkék vagyunk rájuk.
Így szívesen befizeti mindenki a közösen megállapított tagdíjakat.
Miért?
Mert a pénzünkért érdekeinket képviselik!
De!
Ki állapítja meg, hogy mi a mi érdekünk???
Az OMME vezetése?
De hogyan?
Azt bizonyítják, hogy mi az Ő érdekük, meg sem hallgatják, hogy mi a tagság érdeke.
KFT.
Ami gazdaságos és az OMME tagságát segíti, anyagilag, erkölcsileg, úgy működjön!
Ami gazdaságtalan, az OMME tagságának anyagi kára származik, deficites, meg kell szüntetni!
Kíváncsi lennék egy könyvszakértői ellenőrzés eredményére!
Csak egyre kérném az OMME vezetését, ne a mi kárunkra legyen a KFT gazdaságos!

Kiskakas!