Elnökök találkozója!

  • 14 válasz
  • 10138 megtekintés
Elnökök találkozója!
« Dátum: 2014. Február 06. 20:06 »
Tisztelt Méhészek!
Egy olyan rendezvényre invitállak benneteket, amelyre csak a környező megyék elnökei kapnak meghívót!
Ez ne ijesszen el benneteket, mert nyitott ülésre, egy tájékoztatóra mindenki kíváncsi lehet.
Felhívom a figyelmeteket, ha az OMME elnökétől szeretnétek hallani milyen munkát végez az IB ezt most megtehetitek. A belépés ingyenes, a fogyasztás önköltséges. (Kávé,üdítő)
Kérdéseket intézhettek Dr. Mészáros Lászlóhoz, az OMME elnökéhez!
A helyszín: Tolna,Hotel Thelena. Kaszárnya u.7.
Időpont, 2014. február 7. péntek délután 16 óra!
Gyertek tájékozódjatok! Mi ott leszünk!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 07. 11:33 írta Nagyernyei Attila »

Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #1 Dátum: 2014. Február 07. 11:29 »
Mármint február 7. Nem?


(Köszönöm! Javítottam! Nagyernyei Attila)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 07. 11:34 írta Nagyernyei Attila »

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #2 Dátum: 2014. Február 07. 11:33 »
Ez nem egy meghívásos "buli"?
Az olyanra, csak azok mehetnek, akik meg vannak hívva. Nem?
Ebből megint fennforgás lesz! ::)
Láttál-e már karón varjút?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #3 Dátum: 2014. Február 07. 11:36 »
Igen, igen!
A pontos dátum: 2014.február. 07.   16 óra Az az MA!
Szerintem ezek a "szeánszok" nyilvánosak, mert mit tudhat egy elnök amit a tagság nem. Nem?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #4 Dátum: 2014. Február 07. 12:38 »
Atya!
"Szerintem ezek a "szeánszok" nyilvánosak, mert mit tudhat egy elnök amit a tagság nem. Nem?"

Akkor miért nem szerepel az OMME oldalon a ma esti találkozó? Ha nincs a méhészklub nem is tudnánk róla!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #5 Dátum: 2014. Február 07. 13:10 »
Szerintem csak a véletlenek műve lehet, hogy elfelejtették feltenni a honlapra.
Annyi a munka, mindenki sürög forog, úgyhogy véletlenül el lett felejtve.
Aki arra gondol, hogy netalántán ez szándékos, azt ki kell ábrándítanom, mert már sokszor kijelentették, hogy nincsenek zárt ajtók.
Ha pedig még is be van csukva, az csak azért van, hogy a külső zajok ne zavarják meg az eszme cserét.  ;)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #6 Dátum: 2014. Február 07. 13:27 »
Kedves Varjú!
Véletlenül  elfelejtették értesíteni Bercsényi Jánost, a kalocsai elnököt!
Lehet, hogy ez nem is véletlen? Na meg, hogy szaktanácsadókat bíznak meg egy érdek képviseleti munkával?
Ismerek egyet akit, pont ezért nyomtak ki,most mások ezt feladatként kapják. Hiába változik a világ.
Én azt gondoltam a szabályok mindenkire egyformán érvényesek.
Szeretném, ha tudnátok nem egy vállalat, és nem egy gazdasági szervezet igazgatósági ülésére megyünk.
Az OMME talán még a méhészek egyedüli szakmai érdek képviseleti szervezete, amely minden rendezvénye nyilvános. Nyilvános, tehát bár ki bemehet.
Beszéltem a szervezővel, szeretettel megtűrnek bennünket.
Tanácskozási joga minden tagdíjfizető méhésznek van. Sajnálom, ha ezt 2014. február 7-én magyarázni kell!
Ez egy elnöki tájékoztató, ahol lehet kérdéseket feltenni!
Ilyeneket például, hogy a 2013. tavaszi OV-n kijelentette, Dr.Cserényi Péter, hogy az OMME átveszi a méhegészségügyi hálózat működtetését. Hol tart most? Kérdezzük meg.
Mi ebben a baj? Kérdezni csak lehet?
Nagyernyei Attila


*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #7 Dátum: 2014. Február 07. 14:44 »
Sőt!
Kell!
Kellene!
Néha, és akkor sokan több mindent megértenének.
Bár ehhez korrekt tájékoztatás is szükségeltetne!
Láttál-e már karón varjút?

Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #8 Dátum: 2014. Február 07. 15:07 »
Varjú!
Most egyet értek veled.
A korrekt tájékoztatás hiányzik.
Éppen ez nincs. Most Te is beláthatod, hogy mi van az üveggyár tiltakozó levelében.

Ön nem korrekt!

És ez az OMME elnökének szólt!
Ez a bibi.
Nyomják a fülünknek tetsző szöveget, megy a méhészek vakítása. Hogy állnak fel a méhészek egy kampány előadás után?
Milyen jól beszélt. Ez igen. És mi ebből mi fog megvalósulni? Ezt kell megkérdeznünk.
Nagyernyei Attila

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #9 Dátum: 2014. Február 07. 15:26 »

Ön nem korrekt!


Én már vagy 3x átolvastam ezt a levelet, de ezt nem találom benne.
Szerintem a korrektség úgy kívánja, hogy itt is fogalmazzunk korrekten, mert akkor ezt a fórumot is meg lehet azzal vádolni, hogy csúsztat, ha az itteniek érdeke úgy kívánja.
Láttál-e már karón varjút?

Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #10 Dátum: 2014. Február 08. 05:19 »
Kedves Varjú!

A csatolmányt elolvastad?
Ezzel kezdődik az igazgató hölgy levele!
Nagyon megkérlek,hogy egy nyilvános bocsit küldjél. Ide másolom a levél elejét, de olvasd lassan végig, mert a sorok között is van máshol, többször!

"Országos Magyar Méhészeti Egyesület Dr. Mészáros László úr részére
Budapest
Orosháza. 2014. január 23.
Tisztelt Elnök úr, Kedves László!
Úgy gondolom, hogy az OMME honlapján, az OMME hírek rovatban, a termelői mézesüveggel kapcsolatosan megjelent közleményre pár sorban reagálnom kell! Az írás ugyanis tartalmilag nem helyes és nem is korrekt."

Na így már rendben?
Nagyernyei Attila

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #11 Dátum: 2014. Február 08. 08:17 »
Idézet
Az írás ugyanis tartalmilag nem helyes és nem is korrekt."

Tehát az írás!
Nem az van ott, amit te többször kiemeltél:
"Ön nem korrekt"
Az írás nem korrekt.
Ill amikor inkorrektséget emleget, mindig többes számban teszi.
Hidd el, mondtam, hogy többször végig olvastam.
Szóval a korrektséghez ez is hozzátartozik.
Mi is legyünk azok, hogy másoktól is elvárhassuk.

Amúgy is az egészet az igazgató asszony védelmében feszegettem.
Ő van olyan diplomatikus, hogy nem vágja az általad idézgetett mondatot egy olyan partner fejéhez, akivel potenciálisan még esetleg sokáig kooperálnia kell.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 08. 08:26 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #12 Dátum: 2014. Február 08. 18:08 »
Kedves Varjú!
Nem kívánok veled tovább vitázni.
Te idéző jelbe tetted, hogy Ön nem korrekt!
Én utaltam rá, hogy mi van az írásban, és azt a sort tettem idéző jelbe!
Tehát még egyszer. Kinek írták a levelet, amelyre az a válasz, hogy "tartalmilag nem helyes és nem korrekt"?
Az mögött a levél mögött személy van, amire sportszerűségből csak utal Gyenge Éva.
Én ezt tovább nem magyarázom.
Az OMME elnöke egy karakán fickó!
Megfelel?
Nagyernyei Attila

Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #13 Dátum: 2014. Február 08. 18:27 »
Sajnos nem tudtam elmenni az Elnöki találkozóra, ezért megpróbáltam információt begyűjteni róla ma Szekszárdon az ismerősöktől.

Üdv. jani bátya

Re:Elnökök találkozója!
« Válasz #14 Dátum: 2014. Február 09. 10:40 »
M A G Y A R K Ø Z L Ø N Y  2011. ëvi 6
 
III. FEJEZET
A CIVIL SZERVEZETEK FELETTI TØRVËNYESSËGI ELLENŐRZËS
 
3. Az ügyësz ës a bíróság intëzkedësei
 
11. § (1) A civil szervezet működëse felett az ügyëszsëg  az e törvënyben, valamint a Ptk.-ban meghatározott
eltërësekkel  az ügyëszsëgről szóló törvëny rendelkezësei szerint törvënyessëgi ellenőrzëst gyakorol. A
törvënyessëgi ellenőrzës nem terjed ki az olyan ügyekre, amelyekben egyëbkënt bírósági vagy közigazgatási
hatósági eljárásnak van helye.
(2) A törvënyessëgi ellenőrzëst gyakorló ügyësz ellenőrzi, hogy a civil szervezet
a) belső (önkormányzati) szabályzatai, illetve azok módosításai megfelelnek-e a jogszabályoknak ës
a lëtesítő okiratnak,
b) működëse, határozatai, a legfőbb szerv döntësei megfelelnek-e a jogszabályoknak, a lëtesítő
okiratnak vagy az egyëb belső (önkormányzati) szabályzatoknak.
(3) Ha a civil szervezet működësënek törvënyessëge máskëppen nem biztosítható, az ügyësz törvënyessëgi
ellenőrzësi jogkörëben eljárva keresettel a bírósághoz fordulhat. A bíróság a keresetet megvizsgálja ës
szüksëg esetën
a) megsemmisíti a civil szervezet bármely szervënek törvënysërtő határozatát, ës szüksëg szerint üj
határozat meghozatalát rendeli el,
b) a működës törvënyessëgënek helyreállítása ërdekëben összehívja a legfőbb szervet, vagy határidő
tűzësëvel a törvënyes működës helyreállítására kötelezi a legfőbb szervet, ës minderről ërtesíti a civil
szervezetnël választott felügyelő szervet is,
c) ha a törvënyes működës nem állítható helyre vagy a b) pont szerinti határidő eredmënytelenül telt el,
a civil szervezetet megszünteti.
(4) A bíróság az ügyësz keresete alapján feloszlatja az egyesületet, ha annak működëse vagy
tevëkenysëge a 3. § (3) bekezdësëbe ütközik.

(5) A bíróság az ügyësz keresete alapján megállapítja az egyesület megszűnësët, ha az legalább egy ëve nem
működik, vagy tagjainak száma a Ptk. 61. § (3) bekezdësëben meghatározott legkisebb lëtszám alá csökken.
(6) A civil szervezet  feloszlatása, megszüntetëse vagy megszűnësënek megállapítása esetën  a
nyilvántartásból való törlësről rendelkező bírósági határozat jogerőre emelkedësënek napjával szűnik meg.
(7) Az ügyësz a civil szervezet szervënek törvënysërtő határozatának megsemmisítësëre a (3) bekezdës a)
pontja szerinti keresetlevelet a határozat meghozatalától számított egy ëven belül nyüjthatja be.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 09. 10:49 írta Tóth Zoltán »