Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök

  • 65 válasz
  • 42278 megtekintés
*

méz

  • *
  • 13
Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #45 Dátum: 2016. Május 29. 21:30 »
Kocsi utánfutó 40 kaptár 10-20kg között :P

*

méz

  • *
  • 13
Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #46 Dátum: 2016. Május 29. 21:34 »
Fent több lett mint lent. Aki felment annak megérte.

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #47 Dátum: 2016. Június 02. 20:23 »
Sziasztok szeretnék tanácsot kérni.Öt éve méhészkedem,zanderben kezdtem a méhészkedést mivel mentorom is ebben méhészkedett.Anyarácsot soha nem használt, így én sem.Tavaly kezdtem átállni hunor 12-esre melyben már használtam anyarácsot is,igaz csak napraforgón került fel a rács, mert a kölyökcsaládok akkora erösödtek meg annyira hogy felkerüljön rájuk a mèztèr.Idén ugye a repcén már felkerültek a rácsok,akácra nem vándoroltam helyben volt repce után.Most viszont vándorolnák két telephely között ami kb 20 km.A kérdésem a következő lenne:a rácsokat szállítás alatt ki kell e szedni?A félelmem hogy a rácsot a herék eltömik és lefulladnak(remélem nem írtam túl nagy butaságot  :-[) az alsó fiókban lévők.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #48 Dátum: 2016. Július 13. 19:08 »
Most már biztos nincs sok here a kaptárjaidban. Hogy oldottad meg?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #49 Dátum: 2016. Július 13. 19:59 »
hagyd csak a rácsokat nyugodtan. ;D

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #50 Dátum: 2016. Október 12. 19:44 »
Szép estét!
Most értesültem hogy a méhek közvetlen közelében favágás lesz, nem tudom hogy ilyenkor átvihetném e másik telephelyre vagy már ártok vele. Válaszokat előre is köszönöm!

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #51 Dátum: 2016. Október 12. 20:24 »
Most szombaton alkalmas lesz rá az idő.
Akár nappal is viheted őket.
Semmi gond nem lehet, de előtte kukkants bele, hogy fellazult e teljesen a fürt.
Utána pedig egész nap jó idő várható.
A fakivágás, és az ágak eltüzelésével járó füst sokkal nagyobb gondot okozhatna.
Nagyernyei Attila

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #52 Dátum: 2016. Október 12. 20:29 »
Köszönöm!

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #53 Dátum: 2016. Október 16. 22:29 »
Ez cumi!
http://magyaridok.hu/gazdasag/januartol-az-osszes-jarmu-sulyat-megmerik-sztradan-968386/
Akik kisteherautóval szállítják a méheket, majd a mézüket, nem túl jó hír számukra.
Mondjuk egy IVECO amelyet B jogsival lehet vezetni, Olaszországban 2,5 Tonnát vihet!
Nálunk max 1.5-öt, ugyan ez a jármű.
Nagyernyei Attila

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #54 Dátum: 2016. Október 17. 06:00 »
Ez igy kicsit pontatlan, mert nem csak a gyorsforgalmi utakra építenek, építettek ilyen mérőpontokat. Szóval nem igazán lehet majd  ezeket kikerülni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #55 Dátum: 2016. Október 17. 07:29 »
Múlt héten pénteken a 3-as főúton Gödöllő és Aszód között a Csintoványi csárda melletti parkolóban volt felállítva egy mobil tengelysúly mérő és terelték be a teherjárműveket.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #56 Dátum: 2016. Október 17. 08:42 »
Állítólag Szolnok alatt a 4-es főúton is, beépítettek egy mérőegységet.

Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #57 Dátum: 2016. November 16. 16:17 »
A túlsúlyos járművek korszakának ezennel vége!
Nincs többé ez a mondás:
"Józsi menyit tegyünk még fől?
Amennyi ráfér, meg egy kicsit..."
A 3.5 össztömegű járművek sokszor a dupla, vagy tripla súllyal jártak, mert ebben a kategóriában még nem volt
tachográf, meg útdíj, csak matrica.
http://nit.hu/index.php/friss-hirek/egyeb-hirek/630-tsm-projekt-2017-tol-indul-a-tulsulyos-jarmuvek-kiszurese
Mindenhol a szigorítás, megszorítás.
Természetesen megértjük, hogy a túlsúlyos járművek teszik tönkre az amúgy is minősíthetetlen útjainkat, valamint a fékek, és a műszaki berendezések nem a többszörös terhelésre vannak méretezve.
A kukoricával, trágyával megrakott lélekvesztő pótkocsik, ahány tengely annyi féle gumikkal, meg piros rendszám, hogy ne kelljen súlyadót fizetni, továbbra is mentesülnek.
Nekünk, méhészeknek ez cumi.
Nagyernyei Attila


*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #58 Dátum: 2016. November 16. 20:06 »
Üdv.Uraim!
Attila!
Ezek a mérőpontok valóban jelenthetnek"problémát",de ez csak egy(nyilván nem elhanyagolható)de csak egy a sok közül.A 3,5t-ás járművek kevés helyről vannak kitiltva,tehát az ismert mérőpontokat többnyire ki tudják kerülni. Viszont 7,5t felett olyan településekről is kitiltanak ahol nincs elkerülő,ezért nem is arra mész amerre szeretnél hanem olyan útvonal tervet kell készíteni akár jelentős kerülővel ahol engedi közlekedni az adott járművet.
Viszont Varga Karcsi valami olyasmit mondott hogy a pick-up-ok ha magáncélra bármekkora hajót vagy luxus dolgot húznak semmi gond velük,de ha kaptárral megrakott vontatmánya van tachográf köteles,a tachográf használatnak pedig külön szabályai vannak. Ha mentességet kérsz és meg is kapod akkor viszont csak 100km sugarú körben fuvarozhatod a méheidet,és ez még mindég nem minden mert eddig is megyénként másképp értelmezték ugyan azt a szabályt és ebben valószínűen semmi nem változik ezután sem.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Vándorlás/vándorlási járművek-eszközök
« Válasz #59 Dátum: 2017. Február 09. 13:54 »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.