Kaptártípusok összehasonlítása

  • 990 válasz
  • 560407 megtekintés
*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #30 Dátum: 2013. December 10. 19:55 »
Jó estét ! Sziasztok!

Zümi!

 Mindenképpen igazat adok Neked, mert a hatékony termelés és az összes méhlegelő maximális kihasználásának legnagyobb hátráltatója közvetve és közvetlen a rajzás.  Vannak esetek amikor egy kivételesen optimális tavaszban, egy kivételesen erős család nagyon korán megrajozva termelni tud, de ez nagyon sok tényezőtől függ. Én csak egyszer láttam ilyet. Természetesen nem fognak olyan eredményt elérni mint egy akácra kihegyezett banda.
 Mindenképpen nehéz megfékezni ezt a talán legerősebb ösztönüket és a rajzásgátlást ezért kell időben elkezdeni, hogy ne is jusson idejük és erejük még a "gondolatára" sem. Nálam ez úgy néz ki, hogy fokozatos tavaszi fészekbővítést végzek és amint számottevő hordás kezdődik (ált. repce) máris mennek be az építeni való keretek! 3 félét használok, műlépes keret, teljesen üres keret, és a középen léccel elválasztott alul műlépes felül üres építtető keret. Ezeknek sok hasznuk van, mert megújítom a lépkészletet,ki tudom tördelni a herefiast és nem csúfítják el heresejtekkel a szűzlépet, plussz rengeteg világos színű viaszt nyerek, továbbá akácon a félbe elválasztott keretek felső részéből kivágott lépesmézzel hálálom meg a segítséget a barátaimnak. Termelési időszakban folyamatosan építtetek optimális esetben 3-4 műlépet kapnak évente. Én nem osztom azt a véleményt, hogy az építtetés a termelés mennyiségének a rovására megy.

Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 10. 19:59 írta Nb18 »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #31 Dátum: 2013. December 10. 20:23 »
Örülök, hogy sok mindenben egyetértünk 8)
Nálam is hasonló módon működik a lépújítás-építtetés.
Repcén 1-2  műlép+építőkeret, akácon kettő így zárom(korlátozom) az anyát és napraforgón három műlép, mivel akkor építenek a legszebben, a folyamatos hosszú hordás miatt. Így áll össze 6-7 új keret!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #32 Dátum: 2013. December 10. 20:32 »
Sziasztok! NB felessel dolgozok,de itt azért egy kicsit másképpen van.Az anyát az alsó fokra teszem,anyarács majd vissza a másik fészek fiók.Arra pedig egy kiépitetlen keretekel (betárazot) fiokot teszek.Akác-ra már el kell érnie a negyedik fiokot,ami szintén ki épitetlen.Akác után pedig,szaporitok.  Űdv:Antal

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #33 Dátum: 2013. December 10. 20:52 »
Üdv!

 Én úgy gondolom, hogy mindegyik rendszernek megvan az előnye és a hátránya. Tiszteletben tartom és elfogadom mindenki véleményét a különböző rendszerekről. Személy szerint én a fekvő Nb kaptárakat használom, nekem ez vált be. Számomra ez a fiókpakolás nem tetszik. Hangsúlyozom nem azt akarom mondani, hogy a rakodó nem jó, biztos nagyon hatékony rendszer. Ha valaki ért hozzá. Én bevallom speciel nem ismerem a rakodó rendszer trükkjeit, talán ezért is álltam rá az Nb fekvőre miután átvettem a méhészetet édesapámtól.
 

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #34 Dátum: 2013. December 10. 20:53 »
Nb18

Képzeld vannak rokonaim Bátaszéken!
Ha megyek  látogatóba hozzájuk, lehet beugranék egy kis eszmecserére :)
Persze csak ha te is vevő vagy rá?

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #35 Dátum: 2013. December 10. 21:11 »
Szia NB18! Nem meg bántani akartalak,csak azt hittem hogy rajzás gátlásrol,és lépek kiépitetésrőr megy a szó. Én is aszt mondom, minden kaptárnak meg van a maga trűkje. De bocsánat hogy bele szóltam. Űdv:Antal

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #36 Dátum: 2013. December 10. 21:28 »
Ne viccelj! Dehogy bántottál meg! Szó sincs ilyesmiről! Örülök ha szóba állnak velem! Eszembe sem jutott, hogy baj lenne hogy beleszólsz! Én kérek elnézést, hogy nem fogalmaztam egyértelműen!!!!  :-[

Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #37 Dátum: 2013. December 10. 21:42 »
NB18! Te Bátaszéki vagy? Mert nekem is van ott rokonom.Nagy néném lakik ott.De mint olvasom zűminek is,mjien kicsi a világ.  Űdv:Antal

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #38 Dátum: 2013. December 10. 21:47 »
Igen itt élek már több mint 32 éve. :)
Szoktál erre járni?

Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #39 Dátum: 2013. December 10. 21:50 »
Szia Zümi és Holecska!
Ott mentek el előttem!
Szívesen látnálak benneteket, akár NB 18 társaságában!
Nagyon boldog vagyok,hogy egy ilyen jó csapat kezd verbuválódni!
Eddig is szerettem Méhészklubba járni, most meg el sem kell mozdulnom itthonról, mégis együtt a csapat!
Holnap Bross Péter tart előadást este 17óra 30-kor Kalocsán!
Négyen megyünk!
Üdv. mindenkinek!

Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #40 Dátum: 2013. December 10. 21:59 »
Nem sűrűn,nehezen mozdulok ki othonrol.És tényleg kicsi a ,,,,,,

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #41 Dátum: 2013. December 10. 22:09 »
Attila részemről rendben!
Csak a Judit ne hogy meglepődjön, a kisebb turista csoport érkezésekor :o

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #42 Dátum: 2013. December 11. 21:46 »
"Szia Zümi és Holecska!
Ott mentek el előttem!
Szívesen látnálak benneteket, akár NB 18 társaságában!"


Attila! Ne lepődj meg, ha egyszer majd szavadon fogunk!!!! ;D ;D ;D

Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #43 Dátum: 2013. December 11. 23:51 »
Sziasztok!
Jelezzetek időben, és sofőrt hozzatok!
Hideg van, mit szólnátok egy mézes páleszhoz?

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptártípusok összehasonlítása
« Válasz #44 Dátum: 2013. December 12. 00:07 »
Szia Attila!

Te meg NB18 összebeszéltetek??
Privibe ő is sofőrrel meg mézes pálinkával "fenyegetett"

Gyanúsak vagytok nekem ;D ;D ;D
De nem veszem zokon, látom igazi MAGYAROK vagytok pálinkát és a mézet szeretitek.....
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 12. 00:15 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.