Etetés

  • 965 válasz
  • 418323 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etetés
« Válasz #780 Dátum: 2020. Január 21. 21:42 »
Szervusztok!
A zacsis serkentést közzétenné valaki?

Üdv: Csaba
Remélem, nem most akarod elkezdeni?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Etetés
« Válasz #781 Dátum: 2020. Január 21. 22:46 »
Csaba!

Én 30x50 cm-es zacskót használok, azt ne kérdezd, hogy milyen vastagot mert elfelejtettem..... ::)
Sima uzsonnás zacskó. Ha az üzlet felé járok, majd megkérdezem a vastagságot. Digitális mérlegen töltöm a zacsekot, egy szirupadagoló pisztoly segítségével. Általában másfél kilót töltök bele, csomót kötök rá és mehet a szállító edénybe (gyümölcsös láda). Ezzel a mennyiséggel, a zacskó kb 1,5-2 cm vastagságúra terül ki. Tavasszal,(ha szükséges a serkentés) a fólia alá megy, nyáron pedig a rostaszövet fölé.

Re:Etetés
« Válasz #782 Dátum: 2020. Január 22. 06:01 »
Köszönöm a válaszokat.

Geddekasnak Természetesen nem akarom megölni a méheket! Azt a törvényt ismerem, hogy tavaszi serkentést a tömeges virágporhordás megindulásától lehet alkalmazni.

Nb18 A zacskót ki kell lyukasztani? Tavasszal az általad betöltött másfél kilót mennyi idő alatt hordják el?

Köszönöm: Csaba

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Etetés
« Válasz #783 Dátum: 2020. Január 22. 07:10 »
Nem kell kilyukasztani, megoldják. 3-4 nap alatt hordják el, attól függ, milyen erős a család.

Re:Etetés
« Válasz #784 Dátum: 2020. Január 22. 07:42 »
Azt a törvényt ismerem, hogy tavaszi serkentést a tömeges virágporhordás megindulásától lehet alkalmazni.

Ez így van. De nagyon óvatosan, mint ahogyan a sünbáló szaporodik!
Ha februárban -mint tavaly- már korán bejön a jó idő, azért csak óvatosan, mert ha visszajön a hideg, akkor szívás.
Nem kell a telelt méhet feleslegesen szirup feldolgoztatásra fogni. Nagyon keveset, azt is csak a víz miatt, ha van bőven kaja. Majd ha már születtek tömegével új méhek, és jó az idő, akkor lehet emelni a mennyiséget, már akinek szüksége van korai rajzásra. :D

Van egy új módszer is a serkentés megkezdésére. Nemrég hallottam róla.
Nem feltétlen a virágporhordás az első jel, hanem már a műlépre rázáskor el kell kezdeni. Majd adok címet, engem már hívtak.  :o ;D :-\

Re:Etetés
« Válasz #785 Dátum: 2020. Január 22. 07:56 »
Ott ültem a teremben és végighallgattam az előadást!
Téged nem láttalak kivancsi111, ezért tudsz ilyen sületlenséget írni.
"Van egy új módszer is a serkentés megkezdésére. Nemrég hallottam róla.
Nem feltétlen a virágporhordás az első jel, hanem már a műlépre rázáskor el kell kezdeni. Majd adok címet, engem már hívtak."
Ugyanis Sanyi elmondta, hogy ez egy kísérlet volt, és őt is meglepte, hogy semmi baja nem lett a méheknek.
Ez így pontos!
Ti valamilyen más hullámhosszon kommunikáltok, ezért fordítom le a méhészeknek.
Tényleg mikor hagyjátok abba ezt a folytonos fikázást?
Nagyernyei Attila

Re:Etetés
« Válasz #786 Dátum: 2020. Január 22. 08:16 »
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Re:Etetés
« Válasz #787 Dátum: 2020. Január 22. 08:48 »
Jenő épp tegnap ecseteltem az egyik havernak aki gondolkodik hogy hunor fészek feles méztérre átáll. Kérdi , hogy szerintem mikor kellene átrázni a méheket? Mondom ha nagyon korán akarod akkor februárba kellene mint a nagyok😂.

Re:Etetés
« Válasz #788 Dátum: 2020. Január 22. 12:41 »
Akkor Aladár Te ott lehettél azon az előadáson. Mint láthatod a Klubvezető Úr jó megfigyelő, engem nem látott, de Téged láthatott? Tehát mint a Klubvezető Úrtól is megtudhatjuk, Tőled is megerősítést kaphatunk a februári műlépre seprés eredményességéről? Vagy csak félreérthető? Köszönjük szépen!
Én hagyományőrző vagyok. Na most nem arra gondolok, hogy nem teszek ekkora marhaságot a méheimmel, hanem inkább hagyományosan a méhcsalád értékesítők táborát növelem, tehát én nem is értem a Klubvezető Úr hozzáállását, hiszen mindannyiunk érdeke, hogy a méhészek tavasszal műlépre seperjék az áttelelt méhecskéiket.
Aztán még mi fikázunk? Dehogy! Támogatjuk. Már említettem is. Tavasszal simán hozza a vevő a műlépes kaptárjait, beleseperjük a méheket, aztán azokat a lépeket meg a jól betelelt kajával majd megkapja a szaporulat, különben is a raktározott virágpor tele van méreggel,-olvashattuk- aki hülye az meg miért méhészkedik, hiszen a  szakma nevében is benne van, hogy méh+ész?  ::)
Ne magyarázkodj Attila. A sok közül az egyik nagy égés ez, nem a tiéd. Ezt még Te sem csinálod meg, nem kell a buta szövegelésed!!!

Re:Etetés
« Válasz #789 Dátum: 2020. Január 22. 12:47 »
Dehogy voltam ott. Az etikus méhész az ilyet végig sem hallgatja.

Re:Etetés
« Válasz #790 Dátum: 2020. Január 22. 13:41 »
Nem szép hogy elveszed a kísérletezni ,és vállalkozni akaró méhészek kedvét.

Re:Etetés
« Válasz #791 Dátum: 2020. Január 22. 19:18 »
Komolyan kérdezem.
Ezzel a folyamatos, mások fikázásával mit akarsz elérni kivancsi111?
Hol hallottad, vagy hol olvastad, hogy ez egy követendő példa?
Elmondta Sanyi, hogy baromi mákja volt, mert akkor rendkívül jó idő volt amikor megcsinálta ezt a műlépe való seprést.
Utána vissza jött a rossz idő, és azt gondolta az összesnek kapufa.
Óvatosan hajtotta fel a takarókat, és még ő is meglepődött, hogy mind élt.
Nem tudom mit akarsz ezzel elérni, de már nagyon unjuk.
Tudjuk hogy te vagy a legügyesebb, a legokosabb...
https://www.youtube.com/watch?v=-2WlFmyVvV4
Nagyernyei Attila

Re:Etetés
« Válasz #792 Dátum: 2020. Január 22. 20:34 »
Te ne unjál semmit Nagyernyei Attila, mert akinek itt erre oka van, az a méhészek érdekeit védők csapata, nem te.
Bedobtátok a nagy durranást, aztán nem tudtok értelmes magyarázatot adni a miértre. Erre még visszatérek....
Nem egyszer kipróbálta, hanem még meg is vagyok hívva a következő akcióra. Tehát ne magyarázkodj, főleg azért, mert úgy tudom te nem csinálsz ilyet, tehát semmi közöd ehhez. Viszont olvassák a fórumokat olyan kezdő méhészek, akik ugyan még kevés gyakorlati tapasztalattal vannak felvértezve, viszont a neten profik, és azt hiszik esetleg, hogy amit te a szárnyaid alá veszel, az jó is. Előfordulhat, csak én még ilyesmivel nem találkoztam.
Te inkább válaszolj végre arra a kérdésre, amit már többször feltettek neked, hogy miért mentek a méhészek tüntikézni? Mi a célja? Ja és egy jó tanács. Jól válaszd meg a tüntire mivel mész, nehogy lemaradj egy sokkal fontosabb eseményről.
30. Szekszárdon 13:30' .

Re:Etetés
« Válasz #793 Dátum: 2020. Január 22. 20:49 »
Üdv!Kérdésemre elsősorban tapasztalt sörélesztő használóktól várok választ! Szóval teljesen tapasztalatlan vagyok ennek a takarmánynak az etetési módjával. Sosem próbáltam ezért picit tartok tőle. Sokan mondják , hogy nem fog használni , semmiféle fiasítás növelő/ serkentő hatása nincs! Sőt még káros is a méhcsalád számára.Ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Illetve külső tálcából való hordatás esetén milyen mennyiség elfogyasztása várható családonként? Vagy a szakirodalom szerinti napi 20dkg/ család megállja a helyét? Üdvözlettel: Tóth Ferenc

Re:Etetés
« Válasz #794 Dátum: 2020. Január 22. 21:18 »
Kivancsi 111 a választ a Hír-Lesben olvashatod.
A beidézett időpontra természetesen elmegyek, mert kivancsi vagyok mit hoztak össze feljelentőim.
Vagy te már az ítéletet is tudod?
Azért mert valaki kimondta, hogy vádlott vagyok az egyelőre semmi.
Majd ha a bíró elítélne...az már valami.
Ma hallottam, hogy az egyik barátomat azért vádolták meg, mert nyilvánosan azt mondta valakire, hogy.....meg fogsz dögölni.
Nem azt mondta, hogy megöllek, kinyírlak!
A bíró felmentette, mert azt mondta...előbb-utóbb mindenki meg fog halni.
Én senkit nem fenyegettem....ja meg kampány van.
Nagyernyei Attila