Etetés

  • 965 válasz
  • 418064 megtekintés
Re:Etetés
« Válasz #630 Dátum: 2018. Március 24. 19:40 »
Nem tudom túl tölteni mert a cső az majdnem leér az aljáig.És három négy naponta bele szoktam fújni. Ha buborékol akkor kihagyok vagy két napot. Ja és az etetőbe próbáltam már nád szálakat,üveg hálót szúnyog hálót ,Szívó szálakat de egyik sem jó.Jövőre fa etetőket fogok csinálni azt halottam Dr Hegedüs előadásán, hogy a fát jobban szeretik. Ezeket a műanyagokat meg rosta szövettel fogom kibélelni hát ha az jó lesz .

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Etetés
« Válasz #631 Dátum: 2018. Március 24. 19:52 »
Az elhordás ellenőrzésénél nem is gondoltam rá, hogy ennyire egyszerű....

Takarva van a fészekkel együtt a vájú nálatok? Nem lehetséges, hogy nem is belefulladás, hanem ledermedés?
Egyébként ha jól emlékszem, ebben a témában van kép arról, hogy miképp lehet hajtogatni műa. hálóból "létrát" a vályúba!

A cukor szárazon, majd a víz rá, nekem nem jött be. Szerintem azért fogy csak, mert kiszórják a cukrot...


*

nata

  • ***
  • 175
Re:Etetés
« Válasz #632 Dátum: 2018. Március 24. 19:57 »
A keretetető feltöltését este csináljátok? Gondolom ettől is kutatnak, ha nappal öntitek be.

Re:Etetés
« Válasz #633 Dátum: 2018. Március 24. 20:05 »
A keretetető a fészekkel egybe van takarva.
Simán lehet nappal is benne etetni, csak felül hermetikusan le kell zárni, hogy semmi szag ne jöjjön ki.
Örömrepülés az van, kutatás nincs.
Zárt tartályból adagolom, és nem bontok kaptárt!
10 fok alatt a legjobb a zacsis megoldás, de ott egy kicsit macerás a takarás.
Nagyernyei Attila

Re:Etetés
« Válasz #634 Dátum: 2018. Március 24. 20:06 »
Persze este sötétedés után. Nb18 természetesen az etető takarva van a fészekkel együtt hőtükrös fóliával. Attól függetlenül most lehet ,hogy több volt a ledermedés mint a fulladás .

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Etetés
« Válasz #635 Dátum: 2018. Március 24. 20:13 »
Tavaly még úgy takartam, hogy egy db fólia volt  a keretek közé leengedve jobbról balról. Az idén kettő fólia van, egymásra takarva, így csak széthajtom és mehet be a zacsi. Minden hozzávaló a kezem ügyében van,így  csak pár másodpercre van takaratlanul a fészek. A szirup a zacsiban meleg, ami segít gyorsan visszafűteni a fészket.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Etetés
« Válasz #636 Dátum: 2018. Március 24. 20:19 »
Meclood!

Milyen arányban kevered a szirupot a tavaszi serkentésnél? Teszel bele még valamit?

Re:Etetés
« Válasz #637 Dátum: 2018. Március 24. 20:30 »
1/1 es szirupot kapnak egy kis ecetet rakok bele . De ilyenkor csak 2 decit szoktam adni. majd ahogy melegszik az idő egyre többet . De      most elvetted a kedvem,hogy kifogják szórni a cukrot amit szárazon adtam be nekik  :o Abba bízok,hogy ami elázik azt meg fogják enni.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Etetés
« Válasz #638 Dátum: 2018. Március 24. 20:34 »
Én a nyár végi serkentésre próbáltam csak, akkor nekem úgy tűnt,hogy inkább kiszórják... Most a hűvösebb időben talán lassabban szárad ki és többet fel tudnak szívni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Etetés
« Válasz #639 Dátum: 2018. Március 24. 20:55 »
Szia zümi

Te menyit raksz egyszerre?  Kiürül,rakod a következőt vagy vársz 1-2 napot? Én szúrok rá 1 pici lukat,ha nem tenném menyi idő míg rájönnek,hogy ott van?

1-3 liter között ez rád van bízva. Kb 1 hét alatt elhordják a szirupot. Hetente kapna egy adagot.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Etetés
« Válasz #640 Dátum: 2018. Március 24. 22:37 »
Azt hogy oldjátok meg, hogy a zacsit ne rakjátok rá a méhekre? Amelyikre rárakom, annak annyi pár nap után, nem tud kimászni
Levendulás lefüstöléssel próbálkozok, de hátha van valami jobb.

Re:Etetés
« Válasz #641 Dátum: 2018. Március 24. 23:07 »
Használj műanyag keretetetőt.
Azt is Hegedűs Dénes mondta,hogy nagy betegség forrás az,ha bele pusztulnak a méhek a keretetőbe,mert kínjukban a szirupba üritkeznek(nosema ,stb).
Mivel nálunk is pusztultak méhek bele,még az erős családból is,nem beszélve a gyengébbekről,ezért azt találtam ki,hogy szúnyoghálót  meghajtottuk mintha legyező lenne és azt tettük bele .
Így nem pusztul el egy méh se,mert a szúnyoghálóban kiválóan tud kapaszkodni.
Ez egy méhész szakmunkás tanfolyamon hangzott el Pécset.Beültem Dénes előadására,hogy a méhbetegségekről újra halljak-egészen az alapoktól-és ez sült ki belőle. 

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. 23:16 írta Csányi Antal »

Re:Etetés
« Válasz #642 Dátum: 2018. Március 24. 23:24 »
Tavaly még úgy takartam, hogy egy db fólia volt  a keretek közé leengedve jobbról balról. Az idén kettő fólia van, egymásra takarva, így csak széthajtom és mehet be a zacsi. Minden hozzávaló a kezem ügyében van,így  csak pár másodpercre van takaratlanul a fészek. A szirup a zacsiban meleg, ami segít gyorsan visszafűteni a fészket.
Csak hőtükrös fóliával takarsz ? Elegendőnek találod ?
Nálam, a fólián kívül még van rárakva 2 cm-es nikecell .
Lehet, hogy nem is kellene... A dupla fóliás megoldás könnyebben kezelhetőnek tűnik.
üdv.: lali

Re:Etetés
« Válasz #643 Dátum: 2018. Március 24. 23:29 »
Minden tálcás vagy vályús etetőbe úszó kell. Az úszó elemeinek olyan sűrűnek kell lenniük, hogy a méhek áttudjanak lépni az egyikről a másikra, és onnét is az etető falára. Nekem vékony lécekből készült széles "rácsok" vannak a tálcákban, soha nem fulladnak bele. Egy sem. Amikor elkészülnek az új rácsok, akkor ki kell főzni azokat paraffinban, a fában lévő levegő helyét az fogja kitölteni. Ha nincsenek kifőzve, akkor az első néhány etetéskor nincs vele gond, de egy idő utána  pólusok megtelnek cukorral, és a rácsok belesüppednek a szirupba, és ezért a méhek bele fognak ragadni.
A méhek nem tudnak úszni, a rosszul elkészített etetőkbe bele fognak pusztulni, kivéve a Dick Rubyéit. Azok el is úsztak. Állítólag a bölény tud úszni. Én néhány embernek lovat szoktam ajánlani. A ló is tud úszni...

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Etetés
« Válasz #644 Dátum: 2018. Március 25. 07:41 »
Tavaly még úgy takartam, hogy egy db fólia volt  a keretek közé leengedve jobbról balról. Az idén kettő fólia van, egymásra takarva, így csak széthajtom és mehet be a zacsi. Minden hozzávaló a kezem ügyében van,így  csak pár másodpercre van takaratlanul a fészek. A szirup a zacsiban meleg, ami segít gyorsan visszafűteni a fészket.
Csak hőtükrös fóliával takarsz ? Elegendőnek találod ?
Nálam, a fólián kívül még van rárakva 2 cm-es nikecell .
Lehet, hogy nem is kellene... A dupla fóliás megoldás könnyebben kezelhetőnek tűnik.


Természetesen van még takarás,  én a 7 vagy a 9 rétegű kartont szeretem ujságpapírral megközölve.

Nb18