Etetés

  • 965 válasz
  • 417836 megtekintés
Re:Etetés
« Válasz #570 Dátum: 2017. Augusztus 11. 07:53 »
Megbecsültem.
 Ez a család volt a tenyészanyag. Utána kezdet váltani,és még 2 váltóbölcsőt is sikerült megmenteni. Már 2 hete élnek így,nagy egyetértésben. Tudom: el kellene nyomni az öreget,de nem akarom.

Szia! Nagyon tetszett a kep meg nem lattam ilyet. En nagyon kezdo vagyok ezert nem ertem , hogy lehet ilyen? Es azt se, hogy mi az a "valto bolcso". Van valami kulombseg a sima bolcso kozott?

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Etetés
« Válasz #571 Dátum: 2017. Augusztus 11. 09:17 »
Zumzum! A "Szaporítás, anyanevelés topikban válaszolok.
Ata

http://meheszklub.hu/index.php/topic,34.msg35038.html#msg35038
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 11. 09:24 írta ata67 »

Re:Etetés
« Válasz #572 Dátum: 2017. Augusztus 12. 21:13 »
Idézet
Etetésnél teszek 50 liter szirupba fél liter 20%-os ecetet, de lehet jóval többet is, a méhek nagyon szeretik a sós, savanyú dolgokat. Ahol a KPM otthagyta a télire kitett sóval kevert apró kavicsot, eső után lepik a méhek.
Nagyernyei Attila
Attila írta kérdésemre válaszként, még márciusban.
üdv.: lali

Re:Etetés
« Válasz #573 Dátum: 2017. Augusztus 12. 21:39 »
üdv.: lali

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Etetés
« Válasz #574 Dátum: 2017. Augusztus 14. 23:06 »

Re:Etetés
« Válasz #575 Dátum: 2017. Augusztus 17. 09:55 »
Kicsit hiányolom ebből a melegvizes dologból a konkrét magyarázatot. Nekem ez így elég kevéske, persze attól még lehet igaz.

Re:Etetés
« Válasz #576 Dátum: 2017. Szeptember 21. 14:10 »
Néhányan hívtak, és privátban is érdeklődnek, hogy lehet e még etetni.
Azzal kezdem, hogy ebben a hideg változékony időben csak kárt tudunk okozni.
Tegnap is jelezték, hogy a méhek tömegével belefulladtak a szirupba, pedig eddig szépen elhordták.
Igen, mivel a fészekben még most is 30 fok fölötti hőmérséklet van, a menekülő térben viszont a langyosan beöntött szirup is gyorsan kihűl.
A méh megszívja a mézgyomrát, és azonnal ledermed.
Mi a teendő?
Holnaptól jobb idő lesz, akkor még az élelempótlást be lehet vetni.
Az ilyenkor beadott mennyiség a kikelő fias helyére kerül, pont oda ahol szükség van rá.
Ez a mennyiség már csak néhány kiló lehet, tehát nem nulláról való feletetést jelentsen.
Akkor inkább más, "ügyesebb" családoktól kell "összelopkodni" az elmaradók mézkészletét.
Tehát akinek csak néhány kiló hiányzik a készletből, holnaptól még pótolhatja.
Inkább most tegyétek meg, mint január-február fordulóján cukor-lepényezni.
A sokból még soha nem volt baj!
A bőséges élelem a jó telelés záloga.
Nagyernyei Attila

Re:Etetés
« Válasz #577 Dátum: 2017. Szeptember 21. 18:12 »
Nem szeretnék okoskodni, csak érdeklődöm.
Biztos be tudják még érlelni ebben az esős, párás időben ?
üdv.: lali

Re:Etetés
« Válasz #578 Dátum: 2017. Szeptember 21. 20:02 »
Lalimeheszet!
Végigolvastad írásom?
Abban benne van a válasz, de ismét idézem.
"Holnaptól jobb idő lesz, akkor még az élelempótlást be lehet vetni."
Pont arról írtam, hogy most nem szabad!
Másként nem tudok fogalmazni.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Etetés
« Válasz #579 Dátum: 2017. November 15. 19:20 »
QUQQURIQ !!!

Ki használta már ezt az apiinvert etető szirupot?
Állítólag nem koptatja a méheket, és nagyon sokáig etethető.
Kinek mi a tapasztalata?

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etetés
« Válasz #580 Dátum: 2018. Január 20. 21:22 »
Minden család kapott ősz végén egy gliceroxos papírtörölközőt, ma pedig egy-egy kg kemény-cukorlepényt. Azért már sokkal karcsúbb a méhek potroha, mint ősszel volt. Fiasítás nincs náluk.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Etetés
« Válasz #581 Dátum: 2018. Január 21. 16:37 »
QUQURIQ !!!

Geddekas!

Még ősszel mondtam, hogy nem vált be az glicerines oxálsav ezen fajtája.
Söralátét vastagságú kartont kell belógatni a fiasítás közé, ha jól emlékszem 4-4 db. kaptáranként.
ezt próbáltam, hozta az atkákat.
Ennek ellenére  egy bő hete én még oxival szublimáltam, (fiasítás mentesek voltak a családok) de még így is jött le egy pár atka.

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etetés
« Válasz #582 Dátum: 2018. Január 21. 18:14 »
Még ősszel mondtam, hogy nem vált be az glicerines oxálsav ezen fajtája.
Söralátét vastagságú kartont kell belógatni a fiasítás közé, ha jól emlékszem 4-4 db. kaptáranként.
Abból a szempontból viszont fontos információ, hogy a méhek elviselik télen is a gliceroxot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Etetés
« Válasz #583 Dátum: 2018. Január 21. 20:05 »
Üdv.Uraim!
F.szán elvagytok itt ketten!
idézet a kiskakastól:
"Ennek ellenére  egy bő hete én még oxival szublimáltam, (fiasítás mentesek voltak a családok) de még így is jött le egy pár atka."
Mert ha lett volna fiasítás(amibe biztos vagyok hogy volt)akkor sokkal jobban kellett volna potyognia?
idézet Geddekastól:
" Abból a szempontból viszont fontos információ, hogy a méhek elviselik télen is a gliceroxot."
Valószínűleg jobb téli takaró mint egy gázolajos rongy,de Te mint biológus ezt jobban tudod.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etetés
« Válasz #584 Dátum: 2018. Január 21. 20:26 »
Üdv.Uraim!
F.szán elvagytok itt ketten!
idézet a kiskakastól:
"Ennek ellenére  egy bő hete én még oxival szublimáltam, (fiasítás mentesek voltak a családok) de még így is jött le egy pár atka."
Mert ha lett volna fiasítás(amibe biztos vagyok hogy volt)akkor sokkal jobban kellett volna potyognia?
idézet Geddekastól:
" Abból a szempontból viszont fontos információ, hogy a méhek elviselik télen is a gliceroxot."
Valószínűleg jobb téli takaró mint egy gázolajos rongy,de Te mint biológus ezt jobban tudod.
Kötekedésen kívül van más mondandód is? Mond el te a tutit Nagyarcú! Ha már kötekedni tudsz, akkor biztos nálad a bölcsek köve. Érted a szitut ugye?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 22. 12:29 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.