Etetés

  • 965 válasz
  • 419879 megtekintés
Re:Etetés
« Válasz #360 Dátum: 2016. December 27. 17:35 »
Vannak akik használnak cukorlepényt és vannak, akik nem. Én nem. Vannak akik már ilyenkor beadják a családoknak. Sokan a "biztonság kedvéért", de van aki azért mert úgy érzi, hogy a családnak szüksége van rá... Az a család, amelyiknek ilyenkor élelempótlás miatt cukorlepényt (főzött, kemény kockacukrot) kell adni, az már nem család. Van aki februárban adja be, mintegy serkentésként is a család számára. Régebben gyógyszereket is kevertek bele... Szóval nagyjából ezek az okok léteznek. Legjobb megoldás ha nem használja a méhész mert inkább bőséges élelemkészlettel teleltet, kíméli a feldolgozásától a méheit. Szerintem... De lesz majd más vélemény is.  ;)

Re:Etetés
« Válasz #361 Dátum: 2016. December 27. 17:45 »
Kb. 16 kg mézzel teleltem be családonként. Tehát 6 nb kereten vannak a méhek, a két szélső az talpig mézes, a maradék 4 az kb félig volt az ősszel.így jött ki a 16 kg. Segitsetek abban hogy a leirtak alapján kelle majd cukorlepényezni.

Re:Etetés
« Válasz #362 Dátum: 2016. December 27. 17:58 »
Nehéz így látatlanban véleményt mondani. És egyébként is tiéd a döntés, a saját "felelősséged". Szerintem ha minden családnál ez a helyzet, akkor nem kell a cukorlepénnyel foglalkozni. Fontos a takarás, februárban már mindenképp és ha minden egyéb feltétel adott, akkor a családok szépen fognak fejlődni beavatkozás nélkül is. Aztán majd márciusban a megfelelő alkalommal az első vizsgálat alkalmával már több mindent is lehet látni a családok állapotáról. Ha viszont a cukorlepény mellett döntesz, nagy kárt nem okozol, megnyugtatod magad. Akkor most dönts el...:-)

Re:Etetés
« Válasz #363 Dátum: 2016. December 27. 18:15 »
Ha tényleg úgy van ahogy írtad, akkor ne nyúlj hozzájuk, bőven van kajájuk elégnek kell lennie.
Serkentés céljára nem ér szerintem egy kalap sz@rt sem, amíg nem indul meg a rendszeres külső virágporhordás valamikor márciusban, addig a feje tetejére is állhat a méhész, utána meg sokkal hatásosabb és hasznosabb a szirup.

Üdv:robi

Re:Etetés
« Válasz #364 Dátum: 2016. December 27. 18:28 »
Igen,nem egyszerű a döntés.

Re:Etetés
« Válasz #365 Dátum: 2016. December 27. 18:32 »
A cukorlepénnyel járó költség is szempont nálam, ha nem szükséges akkor nem készítek.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etetés
« Válasz #366 Dátum: 2016. December 27. 19:44 »
Ha nincs fias most, akkor nincs nagy fogyasztás. Ha nem beteg a család, akkor nincs fias és nincs fogyasztás.

Ha mindezek nincsenek, akkor nem valószínű, hogy szükséged lenne cukorlepényre. Hány léputcásak jelenleg a méhcsaládok?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Etetés
« Válasz #367 Dátum: 2016. December 28. 04:54 »
kb. 5 léputcásak.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etetés
« Válasz #368 Dátum: 2016. December 28. 09:18 »
Milyen lépméreten? Mit gondolsz, meghaladja a méhtömeg az 1 kg-ot?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Etetés
« Válasz #369 Dátum: 2016. December 28. 11:40 »
Kb. 16 kg mézzel teleltem be családonként. Tehát 6 nb kereten vannak a méhek, a két szélső az talpig mézes, a maradék 4 az kb félig volt az ősszel.így jött ki a 16 kg. Segitsetek abban hogy a leirtak alapján kelle majd cukorlepényezni.


Szerintem nem. Ha atkásak a családok, akkor meg.......
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Etetés
« Válasz #370 Dátum: 2016. December 28. 12:32 »
Milyen lépméreten? Mit gondolsz, meghaladja a méhtömeg az 1 kg-ot?

Nb fekvőben dolgozok, azt nem tudom hogy mekkora a méhtömeg.

Re:Etetés
« Válasz #371 Dátum: 2016. December 28. 12:41 »
5 léputca méh, akár még elégséges is lehet, ha dúsak, és a beteleléskor is közel ennyien voltak. Viszont ha beteleléskor jelentősen erőssebbek voltak, és most a 6 kereten szinte csak lézengenek, akkor az már most biztos hogy katasztrófa.

Re:Etetés
« Válasz #372 Dátum: 2016. December 28. 16:23 »
Milyen lépméreten? Mit gondolsz, meghaladja a méhtömeg az 1 kg-ot?

Ez fasza kérdés, honnan a fenéből tudhatná hogy meghaladja az 1 kilot a méhtömeg?
Beteleléskor erősebbnek néznek ki mint most, az nem tragédia, hacsak nincs a fenéken vastagon hulla.
Ugyanis 1-2 keret bogár simán el tud tűnni később a hidegek beálltával, úgy hogy bebújnak az üres sejtekben, tehát ha nincs hullarakás akkor nem mérvadó a mostani látvány.
Majd később ha jó idők lesznek, kiderül  "vallatásnál" mennyi az az annyi.
Üdv:robi

*

barger

  • ***
  • 173
Re:Etetés
« Válasz #373 Dátum: 2016. December 28. 17:28 »
Oldirty. Február végéig ne lepényezz. Utána is csak ha nagyon akarsz.
Baranyi Gergely

Re:Etetés
« Válasz #374 Dátum: 2016. December 28. 17:51 »
Egyre jobban arra az álláspontra jutok hogy nem fogok lepényezni.