Etetés

  • 965 válasz
  • 418025 megtekintés
Re:Etetés
« Válasz #300 Dátum: 2016. Március 21. 20:57 »
Nem durran el a zacsi!
Bármennyit belerakhatsz!
Zimmer Zoli is ilyenkor,március derekán kezdi zacskós serkentést!
Ő hetente egyszer 1 litert ad be így.
Nem az élelempótlás a cél!
A család mindíg érezze a bőséget,ez a lényege.
És persze a másik jó oldala,hogy ha jön 1-2 napos lehülés,nem kell kimenni vízért.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Etetés
« Válasz #301 Dátum: 2016. Március 21. 21:08 »
QUQURIQ !!!

A zacsi csak akkor durran, ha földhöz vágja az ember!

Kiskakas

Re:Etetés
« Válasz #302 Dátum: 2016. Március 22. 08:13 »
Serkentésre én csak nagyon erős zacsikat tudom használni nagyobb adaggal mert a vékonyból 2 nap alatt oda  bő két lityi még ilyenkor is. Egyébként nagyon meg vagyok elégedve a módszerrel, de kis adagos etetésre sűrűn nem szívesen használnám mivel nem szeretem feleslegesen bolygatni őket.

Re:Etetés
« Válasz #303 Dátum: 2016. Március 28. 08:23 »
Sokan panaszkodnak, hogy fogynak a méhek.
Tegnap nálam járt egy méhész, ő is ezt mondta.
Két kérdést tettem fel neki.
Van meleg-vizes itatód?
Esetleg belső itató-etetőd?
Mindkét kérdésére az volt a válasza, hogy nincs.
Mást nem kérdeztem a Húsvétról beszélgettünk.
Olvasom máshol a nagy okosságokat.
Drasztikusabb a nemzedékváltás, meg biztosan nozema tizedeli őket.
A VÍZ!
Ebben a változékony időben, mikor egyik pillanatban 15-16 fok van ha süt a nap, a másikban pedig 7-8.
Rengeteg méh elvész.
A virágporosokkal nincs mit tenni, de ami a méhészen múlik azzal van.
Aki ennyit nem hajlandó a méhcsaládok biztonságáért cselekedni, megérdemli.
Én csak a méheket sajnálom a sok gondatlan méhész miatt.
Persze, hogy drasztikus a generáció váltás amikor a hideg vízbe dermedt méhek tömege borítja a fűtetlen itatót.
Rengeteg trükk van, amiről írtunk, hogy lehet a méheket biztonságos vízhez segíteni.
Nagyernyei Attila

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Etetés
« Válasz #304 Dátum: 2016. Március 28. 19:06 »
Felesleges a melegvizes itató, tapasztalatom szerint, ha az van hamar megrajzanak. Maradjon csak a hidegvíz, egyfajta rajzás gátlás.  ;D ;D :o




Vicceltem!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 28. 19:10 írta bekesm »

Re:Etetés
« Válasz #305 Dátum: 2016. Március 29. 01:39 »
Azért van némi különbség a melegvizes itató hiánya, és a nozema kártétele között. Nem sok, csak néhány nagyságrendbeli :) Ahol már bekellett pártucatnyi kaptárt zárni, és csak néhány kereten lézengenek a méhek, ot már nem segítene egy termálvizes kút sem.
Végre kezdenek már rászokni a méheim az itatóra, ebben a "vadvízországban" eddig olyan volt mint a sivatagban homokot árulni. 

*

30x40

  • *
  • 21
Re:Etetés
« Válasz #306 Dátum: 2016. Március 29. 18:04 »
Automata akvárium vízmelegítő + időkapcsoló óra! 10C° alatt bőven járják a vízgyűjtő méhecskék. Nem kis segítség a családnak.  ;)

Re:Etetés
« Válasz #307 Dátum: 2016. Március 29. 18:40 »
Igen erre én is gondoltam, még van is itthon belőlle az akváriumokhoz, már csak néhány kilométer villanyhálózat hibádzik hozzá.

Re:Etetés
« Válasz #308 Dátum: 2016. Március 29. 20:59 »
Kb 5 féle itatót próbáltam már. A szomszéd méhészbácsi 10 évig kísérletezett. Fűtött, tőzeges...stb. Ami mindig legyőzte az itatókat, az a patak és a trágyalé.
Persze idén is kiraktam...

Re:Etetés
« Válasz #309 Dátum: 2016. Március 30. 02:29 »
Az idejekorán indított melegvizes itatóval, volna esély. A szerencsés méheket othon tartóknak ez nem gond. De valóban nehéz ez egy vadvizekben gazdag területen, csatornák, tavak, tocsogós rétek, gyorsan melegedő pocsolyák esetén. Mind, mind vozóbb a méheknek.
 Csepegtetősnél, vékony fekete csővet spirálosan vezettem át, pet palackon, ezen keresztül csepegett a víz. Ez melegít valamicskét rajta, de csak ha süt a nap. Az itató rovátkolt deszkáján fagyos hajnalok után még délben is vastagon ráfagyott jeget találtam több esetben is, (2012, húsvétkor is akkor fagyott le, szinte országosan az akác). A méhek persze nem várják meg hogy kiolvadjon, elmennek máshová. Amit nem igen szeretek, tavaly a csirkeitató bevált, csak többet kell belőle idén üzemeltetni.

*

gewi

  • **
  • 78
Re:Etetés
« Válasz #310 Dátum: 2016. Március 30. 18:49 »
Már több mint egy hónapja üzemel a meleg vizes itatóm.
Időkapcsoló reggel 8-tól délután 2-ig, egy akvárium fűtővel melegíti a vizet.
Próbáltam úgy is hogy egy kis cukorsziruppal meglocsoltam az úszót, le se sz..ják..
Nagy Zoltán

*

barger

  • ***
  • 173
Re:Etetés
« Válasz #311 Dátum: 2016. Április 01. 22:31 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy aki serkent milyen mennyiségben és időközönként teszi? Zsidei szerint legalább 2 naponta 5-6dl(hűvősebb időben 3dl) 1:1 szirup. Én csütörtökön adtam nekik a 3. adagot extra vastag mélyhűtős zacskóba. A 3 nappal korábban beadott már cafatokban volt.
Baranyi Gergely

Re:Etetés
« Válasz #312 Dátum: 2016. Április 02. 08:45 »
Szia én már a serkentést Március elejétől elkezdtem amióta rendszeresen kijárnak és virágport is hordanak belső keret etetővel úgy , hogy kivan fúrva a kaptár hátulja és egy 16 miliméteres vastag cső bele van vezetve az etetőbe de úgy ,hogy a keret fedő és a keretek teteje között van a cső és így jól le is van takarva hőtükrös fóliával és újság pappírral és minden nap  be töltök nekik vagy 2 deci 1/1 es cukor szirupot és a kaptárt sem kell ki nyitnom .










Re:Etetés
« Válasz #313 Dátum: 2016. Április 02. 20:17 »
Sziasztok!

Pipás etetést mikor lehet elkezdni?

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Etetés
« Válasz #314 Dátum: 2016. Április 02. 21:07 »
Holnap az utolsó 1 dl.-t adom, mert van nektár hordás. Van egy régi könyv érdemes fogatni.