Etetés

  • 965 válasz
  • 418280 megtekintés
Re:Etetés
« Válasz #795 Dátum: 2020. Február 05. 09:30 »
https://www.meheszbolt-tamasi.hu/meheteto-itato/zumi-szurcsi-sorolhato-meheteto-es-mehitato-0-7-l

Valaki használta már a linkben szereplő etetőt?

Tavaszi serkentésnél szeretném alkalmazni. Elvileg nem kell hozzá a teljes takarást megbontani hogy feltöltsük sziruppal.

Igazából a zacskós estetéssel az a bajom hogy az egész fészket ki kell takarni hogy ráhelyezzem a keretekre a zacsit és közben meg rengeteg hő elveszik.

Nektek mi a véleményetek?


*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Etetés
« Válasz #796 Dátum: 2020. Február 05. 11:34 »
Ez tényleg csak serkentésre való. 300 Ft/db áron vettem 3 literes etetőket, azzal a serkentés is, meg az augusztusi telelő élelem föletetése is megoldható. 2 in 1.

Re:Etetés
« Válasz #797 Dátum: 2020. Február 05. 11:48 »
Ez tényleg csak serkentésre való. 300 Ft/db áron vettem 3 literes etetőket, azzal a serkentés is, meg az augusztusi telelő élelem föletetése is megoldható. 2 in 1.

Esetleg van linked az etetőd fajtájáról?

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Etetés
« Válasz #798 Dátum: 2020. Február 05. 20:54 »

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Etetés
« Válasz #799 Dátum: 2020. Február 05. 21:48 »
Sziasztok!

Külső pipás etetőhöz keményfalú műanyag flakon, legalább 2 literes. Lehet ilyet valahol kapni?

Köszönöm a válaszokat!
Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Etetés
« Válasz #800 Dátum: 2020. Február 06. 10:20 »
Úgy emlékszem, méhészvásáron láttam.

Re:Etetés
« Válasz #801 Dátum: 2020. Február 06. 10:28 »
Sziasztok!

Külső pipás etetőhöz keményfalú műanyag flakon, legalább 2 literes. Lehet ilyet valahol kapni?

Köszönöm a válaszokat!
Attila
https://www.kiralykft.hu/termek/kulso-itato-szett

Felhívod őket biztos tudnak csak keményfalú üveget küldeni.

Re:Etetés
« Válasz #802 Dátum: 2020. Február 07. 07:40 »
https://www.meheszbolt-tamasi.hu/meheteto-itato/zumi-szurcsi-sorolhato-meheteto-es-mehitato-0-7-l

Valaki használta már a linkben szereplő etetőt?

Tavaszi serkentésnél szeretném alkalmazni. Elvileg nem kell hozzá a teljes takarást megbontani hogy feltöltsük sziruppal.

Igazából a zacskós estetéssel az a bajom hogy az egész fészket ki kell takarni hogy ráhelyezzem a keretekre a zacsit és közben meg rengeteg hő elveszik.

Nektek mi a véleményetek?
Én keretetetőt használok de egy nagyobb virágalátét is jó. Az etetést öntözéstechnikai boltban vehető csepegtetőkkel oldottam meg, így nem kell kaptárt bontanom .Rengeteg időt is sporolok vele és fillérekbe került.

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Etetés
« Válasz #803 Dátum: 2020. Február 09. 09:06 »
Sziasztok!

Fehérjés cukorlepény készítésében szeretnék érdeklődni tapasztalatokról:
szója: honnan lehet szerezni nem-gmo-s alapanyagot, teljes zsírtartalmú liszt kell belőle, vagy alacsony? Kell-e valamilyen hőkezelés?
Élesztő: ebből is van gmo - nem gmo? honnan lehet ezt tudni?
Tejpor: vagy tejfehérje, milyet érdemes használni? Honnan lehet szerezni?
Virágpor: szárított, vagy fagyasztott az értékesebb? Esetleg üvegben erjeszteni frisset (nem kell szárítani és fagyasztani sem).

Fentieket milyen arányban, hogyan érdemes felhasználni?
Nem feltétlenül konkrét receptet várok, hanem iránymutatást, felhasználási elvet.

Köszönöm a válaszokat előre is!
Attila

Re:Etetés
« Válasz #804 Dátum: 2020. Február 09. 10:12 »
A sörélesztővel aránylag jó ár érték arányú lepényt készíthetsz, az én tapasztalatom alapján a szárított virágporos sem szerepel jobban, s nem kell a fertőzésveszélyen agonizálni

https://www.madarasimeheszet.hu/cukorlepeny-soereleszto-vitamin/120-soereleszto-1kg.html
Itt le van írva a felhasználási javaslat.

Üdv. jani bátya

Re:Etetés
« Válasz #805 Dátum: 2020. Február 09. 10:33 »
A sörélesztővel aránylag jó ár érték arányú lepényt készíthetsz, az én tapasztalatom alapján a szárított virágporos sem szerepel jobban, s nem kell a fertőzésveszélyen agonizálni

https://www.madarasimeheszet.hu/cukorlepeny-soereleszto-vitamin/120-soereleszto-1kg.html
Itt le van írva a felhasználási javaslat.

Üdv. jani bátya

Dr. Hegedűs Dénes szerint a sörélesztő emésztési zavart okoz a méheknél.
Belinkeltem az előadást, érdemes végighallgatni.

https://www.youtube.com/watch?v=Wh5DcKC5caw


*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:Etetés
« Válasz #806 Dátum: 2020. Február 09. 16:45 »
Én keret etetöt használtam ,amiben egy víztiszta csővet vezetem ki a takarás fölé és egy  tölcsérel töltötem, takarás meg bontása nélkül belehetet adni , csak mindig sok méhecske fuladt bele akarmilyen úszót raktam be , most hallottam hogy egy szúnyogháló kell harmonika szerűen öszsze hajtani és nemfuladnak bele.

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:Etetés
« Válasz #807 Dátum: 2020. Február 09. 16:51 »
Következő kérdésem lenne még korai a szirúpos serkentést de nem is ezt akarom  mivan a Tiszta vízzel vagy még elegendő a pára lecsapodás a folián?

Re:Etetés
« Válasz #808 Dátum: 2020. Február 09. 18:40 »
Tegyél ki nekik szélvédett helyre meleg vizes itatót.
Több fele megoldass létezik.
A rendszeres(tömeges) virágporhordás előtt híg sziruppal nem szabad serkenteni.
Nagyernyei Attila

Re:Etetés
« Válasz #809 Dátum: 2020. Február 09. 22:20 »
Sztyopa!

Már vagy húsz éve méhészkedtem és több ezer családdal dolgoztunk,amikor megtudtam,hogy Dénes(Hegedűs) egy méhész szakmunkás képzésen tanít Pécsen.Egyik szombaton a méhbetegségeket okította.Természetesen én is beültem az iskola padba.
Jó pap is holtig tanul elvet nem feledve bekéretőztem az óráira.
Nem emlékszem már arra volt-e valami fontos amit akkor jegyeztem,tanultam meg a méhbetegességekkel kapcsolatban,de az biztos,hogy tőle hallottam először az etetőbe helyezendő,legyezőszerűen összehajtott szúnyoghálóról.
Dénes a használatának legfontosabb indokának nem is a belefulladás megakadályozását gondolja.A legnagyobb előnye-mivel nincs szirupba fulladás a használatakor-,nem kerül bélsár a haldokló méhből az etető anyagba,legalább így a nosema szaporodását nem segítjük.
Megérte már csak emiatt is a szombatot a méhbetegségek átismétlésére szánni.
Nem mellesleg Dénes nagyon jó oktató is.

Csányi Antal


« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 10. 00:03 írta Csányi Antal »