Etetés

  • 965 válasz
  • 417959 megtekintés
Re:Etetés
« Válasz #765 Dátum: 2019. Július 09. 07:54 »
"Talicskás permetező"re érdemes rákeresni, és találni mindenféle alkatrészt...
Pl.:http://www.forrasgepek.hu/hu/ontozes-technika/turbinak/363375l-tartaly


*

ati22

  • **
  • 51
Re:Etetés
« Válasz #767 Dátum: 2019. December 24. 11:39 »
Üdvözletem!
Gyúrt cukor lepény készítésével kapcsolatban szeretném kérdezni,hogy mivel kellene a porcukrot keverni,hogy ne keményedjen meg a kaptárba a lepény.Eddig sűrű cukor sziruppal kevertem,a porcukrot,de mindig megkeményedett hamar a kaptárban,és a méhek se szerették annyira ilyen keményen.Mézet nem merek bele keverni.Esetleg valaki tudna segíteni nekem,ebben a kérdésben?

Re:Etetés
« Válasz #768 Dátum: 2019. December 24. 13:41 »
Ati62 nem ismerem a méhészeted nagyságát, de én még a 200 családomnak sem gyúrok már jó ideje.
A piacon több kiváló készítmény kapható, elfogadható áron.
Ha kiszámolod mekkora munka, és mennyi a pénzbeli különbség, már csak egy kérdés marad.
Megéri?
Valamikor keretléceket gyártottam ezer számra, másoknak is.
Vettem a hárs rönköt, felfűrészeltettem, szabtam,gyalultam, martam....és számoltam.
Már gépeim sincsenek, mind eladtam.
Töltsd inkább a cukorlepény gyúrása helyett az idődet a családoddal, vagy egyszerűen pihenj.
Nekem ez a véleményem, de a döntés a te kezedben van.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

T82

  • **
  • 68
Re:Etetés
« Válasz #769 Dátum: 2019. December 24. 17:45 »
Izocukorral vagy valami hasonló méhtakarmányal. Nem olyan nagy munka az csak jól el kell mosni előtte a betonkeverőt, legalábbis azt hallottam de még nem próbáltam vele. Egyszer gyurtam kézzel, azóta ha kell megveszem.

Re:Etetés
« Válasz #770 Dátum: 2020. Január 01. 13:42 »
BÚÉK!

Segítséget szeretnék kérni, hogy valaki tudja e hogy lehet e kapni ,vagy készít e valaki melegvizes itatót?

Re:Etetés
« Válasz #771 Dátum: 2020. Január 01. 19:35 »
Én egy pár ezer forintos akváriumfűtővel melegitettem egy vödörben a vizet a kaptársor előtt, kb egy hónapig. Egy, azaz egyetlenegy méhecske sem szállt rá, de a környezetében lévő tócsákat lepték. Mielőtt a vizet kezdenétek okolni, az a tócsákból volt, a Tiszából, a fúrott kútból, kevés cukorral, kézmelegen, tehát minden verziót kipróbáltam. Csak azért írom, hogy mielőtt nagyon beruházol, teszteld, hogy kell e nekik.

*

T82

  • **
  • 68
Re:Etetés
« Válasz #772 Dátum: 2020. Január 01. 21:48 »
Az itatót legjobb még vándorlásról hazatérve beállítani hogy mire kinyitod a kaptárakat az itató a helyén legyen és egyből megtalálják, utána ősszel csak beleteszed az akvárium fűtőt. Ha csapvizzel töltöd fel, jobb előző nap feltölteni hogy a klór ne érződjön rajta, nem szeretik.

Re:Etetés
« Válasz #773 Dátum: 2020. Január 02. 09:51 »
Pár évvel ezelőtt Hegedüs Dénes előadásában hallhattunk a vezetékes víz klórtartalmának hatásárol az élő szervezetre.Mint ahogy a vízben kipusztítja a bacikat úgy a bélflórát is károsítja bennünk is és a méhekben is,és milyen igaza van.Ezért is érdemes csőkútból etetni itatni.Nyárvégi etetésnél két nap alatt felmelegszik a kút 12C-fokos vize---mézet sose látott hordóban ---úgy hogy feloldja a cukrot,intenzív keveréssel        szs

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Etetés
« Válasz #774 Dátum: 2020. Január 02. 12:32 »
A Kossuth rádióban beszéltek egyszer a vezetékes vízben lévő klórról.
Azt javasolták, hogy ha kitölti az ember pohárba akkor várni kell kicsit amíg a klór elpárolog, utána javasolt csak meginni.
Ez is egy megközelítés.

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Etetés
« Válasz #775 Dátum: 2020. Január 02. 21:52 »
Sziasztok!

Melegvizes itatót készít a kaptárlift gyártója a hírek szerint: https://magyarmezogazdasag.hu/2019/03/07/meleg-vizes-itatas-meheknel

Láttam olyat, aki kiselejtezett, de működőképes villanybojlert használt (oldalát kivágva, s az egészet fektetve).

Én egy parabolaantennát (ezt még hőszigeteléssel kell ellátni és szélvédelemmel) használok, bele akváriumfűtőt, amely azért jó, mert hőmérséklet szabályzással fűt, és beállítható pl. 20-32°C között. Időkapcsolóról működtetni. Februárban már felállítom, hogy kirepüléskor egyből ott legyen, még ha nincs is akkor felfűtve.
Akvárium fűtő 200-250W-os elég, 6000Ft körül van.

Persze lehet egyedi készüléket is gyártani.

Kérdés persze, van-e áram, ahol itatni kell.

Ha nincs, akkor a fentihez hasonló lánggal melegített verzió kellhet, segédenergiás (akku-napelem) működtetéssel.

Mindezek mellett sokat segít a zacskós etetés is, mivel melegen tartja a fészekhő. Itt viszont a tűvel való lukasztást kell kitapasztalni (zacskó / tű vastagsága).

Üdv.: Attila

Re:Etetés
« Válasz #776 Dátum: 2020. Január 05. 15:16 »
Sziasztok,
Mivel úgy gondolom, hogy ebbe a topicba is aktuális téma, ide is be másolom a Méhésznapló 22. részét:
Használj cukorlepényt télen?
https://youtu.be/RS8Dzj4wxGQ

Re:Etetés
« Válasz #777 Dátum: 2020. Január 19. 23:08 »
Sziasztok!Kérdésem a következő lenne. Érdemes e a tavaszi zacsis szirupos( napi1-2dl)serkentő etetésbe sörélesztőt tenni kb 10%os arányban?Vagy inkább csak a cukorlepény, esetleg külső elhordatás jöhet szóba?    Üdv: Tóth Ferenc

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Etetés
« Válasz #778 Dátum: 2020. Január 19. 23:18 »
Nem érdemes . Leülepszik a zacsiban,hordasd kintről vagy lepénybe rakd.

Re:Etetés
« Válasz #779 Dátum: 2020. Január 20. 07:18 »
Szervusztok!
A zacsis serkentést közzétenné valaki?

Üdv: Csaba