2013.01.23 OMME EB ülés beszámoló

  • 0 válasz
  • 8649 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
2013.01.23 OMME EB ülés beszámoló
« Dátum: 2014. Január 24. 17:03 »
Tisztelt Nyilvánosság!

Reggel 10 órakor érkeztem az ülésre, mint hívatlan vendég, de mint OMME tag, tehát ilyen módon mégiscsak hivatalos minőségben. Fáskerti elnök úrnak elkerekedett a szeme amikor meglátott és azonnal feltette a kérdést, hogy az EB ülése zárt-e? Egyenes választ senkitől nem kapott. Én azt mondtam, hogy a testületi ülések alapszabály szerint a tagok számára nyilvánosak. Gondolkodott Fáskerti úr és a megoldást közölte: minden jelenlevőnek, beleértve az irodai alkalmazottakat is és engem is, titkossági nyilatkozatot kellett aláírnunk.

Ezek alapján mit mondhatok? Semmi adatszerűt, de jellemzést viszont adhatok erről a döntéshozó fórumról. Lássuk!

Először is, hogy miért jött össze az EB? Az OV előkészítéseként át kell tekintenie az OMME egész éves gazdálkodását, beleértve a leltárt, könyvelés minden forma részét. Jogot formált az alapszabály módosításának véleményezésére.
Kik vettek részt rajta? Az EB tagjai (Ficzere Péter kivételével), Mészárol László elnök, Mészáros József irodavezető, néha a könyvelő, és még 1-2 irodai munkatárs.

Fáskerti úr nemcsak elnök, de a helyzet abszolút és megkérdőjelezhetetlen úr mindenhol ahol jelen van. Itt is. Ezt minden mozdulatában és mondatában érzékelteti. Tulajdonképpen van is közönsége és van rá lehetősége. Továbbra is fenntartom azt a véleményem, hogy őt rossz helyre fújta a szél választáskor, de ezt nem fogadja el, ezért folyamatos szereptévesztésben van. Ő egy energikus, alku és zsarolási képességekkel, kitűnő tárgyalóképességgel megáldott vezető alkatú személyiség. Viszont az EB élére egy bölcs, kiegyensúlyozó típusú személyiség kellene és azt kell mondanom, hogy van is ilyen személyiség az EB-ben, de Fáskerti mellett még levegőt venni, is erőszakos cselekménynek számít, nemhogy véleményt alkotni.

Meggyőződésem, hogy Fáskerti Lászlónak az Intéző Bizottságban sokkal több hasznát látta volna az OMME az elmúlt években, viszont az EB élén az örökös kontrás szerepébe esett és inkább fékezte az OMME haladását.
A bizottság többi tagja a feladatának megfelelően viselkedik. Elemezte, véleményezte az anyagokat, pontosító kérdéseket tett fel, megvilágított, érthetőbbé tett helyzeteket, testületi munkára alkalmasnak tűntek.

Külön kell szólnom Körmendi Rácz Jánosról. Úgy látom, hogy Ő volt az egyetlen ember az EB-n belül, aki képes volt ellentmondani, érvelni, feszültséget oldani, és helyes mederbe visszabillenteni a tárgyalást.

Lássunk valamit a nagy titkokról, ami bizalmas. Ezt úgy adta elő Fáskerti úr, mintha most fedezte volna fel. Játszotta a szemérmes szűzleányt, de nem állt jól neki ebben az életkorban, ekkora méretes hímvesszővel és tesztoszteron többlettel. Szóval ami titok az titok. Maradjunk annyiban, hogy ezek olyan dolgok, amiket minden normális vezetőnek meg kell lépnie, ha a szervezet vezetésével meg van bízva és ha a szervezetének a megerősödéséért ténylegesen tenni akar. Ilyen típusú titkokkal számos alkalommal találkoztam boldogult kincstárnok koromban és soha nem kaszáltuk el ilyesmiért a vizsgált szervezetet.

Természetesen 13 órára be volt idézve Pongrácz úr, aki viszont mondta előre, hogy nem fog eljönni. Ezért is voltam ott többek között. Pongrácz úr és Fáskerti úr közötti levelezést ismeritek. Fáskerti úr az ügy tárgyalását azzal fejezte be, hogy küld válaszlevelet Pongrácz úrnak. A válaszban véleményem szerint semmi új körülmény nem fog előkerülni.

Alapszabály: Hát az szerintem még olyan képlékeny, mint a tészta kelesztéskor. Félek, hogy nem lesz kész időre.

Szóba került az ellenzéknek a Csintóban tartott januári összejövetele. Nagyon nehezményezték az EB tagjai, hogy Fekete Józsi és Rádi Tibi nem maradhatott ott a rendezvényen végig. Utólag látom, hogy semmiben nem változott volna Csapatunk a stratégiája és taktikája, ha ez a két ember ott maradt volna egész nap. De megértem a többség akaratát. Tartanom kellett magam is ehhez.

Most ennyi jutott eszembe. Kérdezzetek!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 24. 17:25 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.