Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv

  • 113 válasz
  • 72996 megtekintés
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #30 Dátum: 2014. Január 28. 08:09 »
Kedves JoóMéhész!

Hozzászólásod példaértékű!

Ennek a rovatnak ez is célja, gondolkodjunk el, vezessük rá egymást a dolgokra.


Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #31 Dátum: 2014. Január 28. 08:11 »
Mielőtt megnéznénk kik és mik vannak a számlálóban azaz tisztáznánk a felállást illetőleg az erőviszonyokat ismerkedjünk meg a történet szereplőivel

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #32 Dátum: 2014. Január 28. 08:47 »
Greenpeace _ stabilan a méhészek oldalán ál növényvédőszer ügyben lojálisabb a szakmánkhoz mint  a jelenlegi OMME vezetése
                       Félelmeik: a hasznos beporzó rovarok pusztulása
                       Érdekeik: egy  környezetkímélő fenntartható mezőgazdaság a lehető legkevesebb   
                                       növényvédőszer használatával.


Növényvédőszergyártók: profit mindenekelőtt, az óriási kutatási összegek megtérülése, ennek érdekében direkt lobby alkalmazása, 2013-ban elkezdek indirekt módon is lobbyzni Magyarországon.

                                        Félelmeik: Mi lesz ha a méhészek miatt sorban betiltják az egyes hatóanyag 
                                                         csoportokat
                                        Érdekeik: Továbbra is gyártani és értékesíteni szeretnének


Magyar Növényvédelmi Mérnöki és Növényorvosi Kamara

elhallgatják a méhészet számára oly fontos Növényvédelmi Cselekvési Terv ismertetését, ők azok akik még mindig a méhészek ellen hangolják a gazdákat

                                       Félelmeik: A gazdák képtelenek lesznek megvédeni a növényeket, persze ha még 
                                                        vetésforgót sem tartják tiszteletben

                                       Érdekeik: A növényvédőszergyártók lobbyjában hősiesen helyt állni



 
Növénytermesztő gazdák:

ők azok tisztelet a kivételnek akik továbbra is felelőtlenül környezettudatosság nélkül félvállról szeretnék kifelé szórni a vegyszereket továbbra is személyi felelősségük elhárításával egyetemlegesen.
Ők azok akik úgy gondolják, hogy méhkímélő permetezőszer nappali órákban történő alkalmazásával még használnak a méheknek nem hogy ártanának

                                          Félelmeik: tulajdonképpen nincsenek, mint ahogy felelősségük sem
                                          Érdekeik: a növényvédőszer gyártókkal egyetemben profitot szeretnének realizálni.


Jogszabályi környezet

az szerencsére a méhészek oldalán



Végrehajtó hatalom

Növény -és Talajvédelmi Állomások szeretnének segíteni de alapvetően a a növényvédőszergyártók képviselőivel "szocializálódtak", jelenleg nem a méhészek mellett állnak. DE a legnagyobb segítséget részben ők nyújthatják a
tárgyalások során

                           Félelmeik: megegyeznek a növényvédőszer-gyártókkal
                           Érdekeik: viszont egy közös megegyezést keresnek

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara


szerepük egyelőre nem tisztázott a kérdésben


OMME

a meghasonult jelenlegi vezetés is az ellenérdekeltek táborában foglal helyet jelen pillanatban

                                            Félelmeik:amennyiben leváltják őket hogyan fognak elszámolni ígéreteikkel
                                            Érdekeik:ennek a hihetetlenül káros lagymatag förmedvénynek a melegen tartása
                                                           amit összehoztak, magyarán hadd pusztuljanak a méhek kutatgatjuk az 
                                                           okokat aztán jól el vagyunk a tagoknak villantunk néha valamit
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 28. 11:09 írta Tóth Zoltán »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #33 Dátum: 2014. Január 28. 09:39 »
Nagyon logikusan írsz. A földművesek sokkal differenciáltabban gondolkodnak és kevésbé ellenségesen, mint a növényvédőszeresek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #34 Dátum: 2014. Január 28. 09:47 »
Geddekas köszönöm biztató soraid!



Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #35 Dátum: 2014. Január 28. 09:50 »
A szereplők közül nem hiányozhat a Földünk és a Föld lakossága sz Ő érdekeiket a Greenpeace képviseli.

A globális érdekérvényesítő térképen a központban helyezkednek el.
 
A méhészek érdekeit jelenleg az OMME nem képviseli, igazi áttörést ebben valószínűleg csak a megújulás pártiak azaz mi hozhatunk.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szerepe még nem egyértelmű ezen a téren az újságjukban nem tesznek említést ők sem a Növényvédelmi Cselekvési Tervről, de gondolom fizetett hirdetésként egész oldalas növényvédőszer lobby-s cikket már olvastam.

Mégis azt gondolom még mindig a szervezet felállásával vannak elfoglalva.

De akkor még lehetőségünk van labdába rúgni nekünk is!!

« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 28. 10:02 írta Tóth Zoltán »

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #36 Dátum: 2014. Január 28. 14:32 »

Növénytermesztő gazdák:

ők azok tisztelet a kivételnek akik továbbra is felelőtlenül környezettudatosság nélkül félvállról szeretnék kifelé szórni a vegyszereket továbbra is személyi felelősségük elhárításával egyetemlegesen.
Ők azok akik úgy gondolják, hogy méhkímélő permetezőszer nappali órákban történő alkalmazásával még használnak a méheknek nem hogy ártanának

                                          Félelmeik: tulajdonképpen nincsenek, mint ahogy felelősségük sem
                                          Érdekeik: a növényvédőszer gyártókkal egyetemben profitot szeretnének realizálni.


Ezt én azért kicsit sarkítottnak találom.Egyszer próbáld magad beleképzelni az ő helyzetükbe is.Nem minden fekete-fehér,sokszor inkább szürke.Ha ellenséget kreálsz ebből a körből,akkor előbb-utóbb úgy is fognak viselkedni....Persze köztük is vannak tuskók,de tegyük hozzá a méhészek között is.A nagy többséggel azért korrektül meg lehet beszélni a problémákat.Nem az a céljuk,hogy lemérgezzék az összes méhet.Mint,ahogy nekünk sem lehet az a célunk,hogy ne tudják megvédeni a terményeiket és tönkremenjenek,mert akkor nekünk is jelentősen beszűkülnek a lehetőségeink....
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #37 Dátum: 2014. Január 28. 14:58 »
Kedves lindzzy!

Köszönöm hozzászólásod.
Már ne haragudj de szó nincs itt ellenség kreálásáról, most a történet szereplőinek jellemzésénél tartunk.
A valóság viszont az, hogy éppen fordítva a Növényorvosi Kamara egyes tagjainak és vagy a növényvédőszer-gyártó cégek területi képviselőinek jóvoltából a gazdák jelentős része mint ellenségre tekintenek ránk, méhészekre mint minden rossz eredőjére.
Győződjetek csak meg róla menjetek el egy gazdáknak szervezett összejövetelre ahol meghívott előadó valamelyik növényvédőszer-gyártó cég képviselője. Nem nehéz ilyet találni, szinte minden településen szerveznek ilyet esténként mostanában szezon előtt.
Én már hetek óta járom ezeket az összejöveteleket.
Annyit bizton állíthatok a jogkövető gazdákkal nem ütköznek az érdekeink, de a felelőtlenekével igen.
Eljött az idő a gazdatársadalomnak is meg kell tisztulnia!

Felelősség, felelősség, felelősséget a gazdáknak!!!

« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 28. 15:02 írta Tóth Zoltán »

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #38 Dátum: 2014. Január 28. 16:26 »
Úgy legyen!Viszont hasonló jókat kívánok a saját ágazatunknak is!A saját portánkon is igencsak rendet kellene tenni.Komolyan néha már nekem kellemetlen,hogy a "kollégák" miatt kell folyton magyarázkodni "kívülállóknak".(gazdák,lakók,stb.) Azért abban ugye megegyezhetünk,hogy mi is az agrárium szerves részei vagyunk és nem valami felsőbbrendű kaszt,akiknek csak jogai vannak,kötelezettségei nincsenek? Persze,akinek nem inge...
A mi gazdáink nem tartanak ilyen szektás szeánszokat,legalábbis nem tudok róla.  :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #39 Dátum: 2014. Január 28. 20:08 »
Drága Lindzzy!

Ne haragudj, hogy ismét reagálok. A világért nem szeretnék ellentmondani neked, de ha nem helyesbítek akkor hasonló téveszmében maradnánk mint a környezeti monitoring során neonikotinoid ügyben.

Szóval a témakörön belül maradva a növényvédőszerek felelőtlen felhasználását illetően a méhészek kötelessége legfeljebb annyira korlátozódik hogy a vélelmezhetően növényvédelem következtében bekövetkezett méhpusztulást jelentsék a hatóságok felé.

Általánosságban egyébként teljesen igazad van renitens méhészek voltak is , vannak is, lesznek is.

De ez a tény nem befolyásolja a tisztességesen eljáró méhészeket attól még felelőtlenül lepermetezik. 

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #40 Dátum: 2014. Január 28. 20:32 »
Elbeszélünk egymás mellett.Na mindegy ez van.
2 nagyon konstruktív javaslatom lenne,persze nem gondolom komolyan,de végül is tök mindegy, mit is gondolok. :)
1.Úgyis nagy divat mostanában a "listázás",vegyük feketelistára a gondatlan gazdákat és távolodjunk el 5km-t a földjeiktől,akkor majd mehet porozgatni a növényeit.
2.Készítsünk best practice kézikönyvet,természetesen saját több hektáron folytatott biogazdálkodási tevékenységből származó tapasztalatok alapján.Ebből még nagy pénzt is lehetne kaszálni. Pl.,amíg hordanak a lányok,addig akár mi is szedhetnénk a fénybogarat befőttesüvegbe.
Ez kicsit off-ra sikeredett.Ha valakinek sérti az érzékenységét,akkor elnézést kérek.
Véleményem szerint,mivel ez egy sokszereplős történet,ezért több nézőpontból is meg kell vizsgálni a dolgokat,nem szerencsés csak egy vonalon haladni.Konszenzusra kell törekedni.
http://www.youtube.com/watch?v=5mqJWwCw3H8
Peace!  :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #41 Dátum: 2014. Január 28. 20:40 »
Ááá lindzzy!

Elárultad magad! :)

Már kezdtem aggódni, hogy válaszra sem méltatsz. :)

Sokkal egyszerűbb, nagyszerűbb megoldás van erre, nem értem miért nem kértetek vagy kértek segítséget akár még most is.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #42 Dátum: 2014. Január 28. 20:43 »
QUQURIQ!

Kedves méhész Barátaim!

Én csak annyit jegyzek meg, hogy több mint három évtizede méhészkedem, 180-250 méhcsaláddal intenzív vándorlással.
Soha nem kellett a permetező szerektől félnem!
Most meg rettegek a csávázó szerektől.
Napraforgón nekem is hullottak a méheim.
Azelőtt bejelentkeztem a TSZ növényvédősénél és Ő vigyázott rám( méheimre )a legjobban!
Virágzás előtt, ha permetezni kellett a növényt, megkért, hogy 1-2 nappal később vigyem a méheket.
Megértettem, és később mentem.
Mindig olyanoknál volt a gond akik nem jelentkeztek be.
Most meg akár bejelentkezem, akár nem, kapom a vegyszert!
Tudjuk, hogy magában a növényekben is vegyszer van!
Ettől meg hullanak az élőlények!

További jó dumcsizást kíván a kiskakas

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #43 Dátum: 2014. Január 28. 21:04 »
Na ezt most nem értem.Nem tudom,mit feltételezel most rólam.Én csak egy díszparaszt vagyok. ;D Ha arra gondolsz,nekem nincs repcém,soha nem is volt.Sőt még naprám sincs,max egy zacsi szotyi a konyhaszekrényben. :D
Pár ezer akácunk van,meg pár száz hársunk,de becsszó nem volt csávázva. ;D
Viszont ifjú koromban dolgoztam agrár vállalatnál,ezért valahol ismerem a másik fél problémáit is.
Ja,töredelmesen bevallom tavaly volt pár sor fűszerpaprikám,szigorúan mechanikai gyomirtással,ezt gonosz módon permeteztük is,tudod a vásárlók nem annyira szeretik a kukacos élelmiszert.Van még pár kiló,hogy marketingeljek is kicsit. ;)
Na most feltártam sötét múltamat,remélem bűnbocsánatot nyerek. ;D
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #44 Dátum: 2014. Január 28. 21:23 »
Azt majd eldönti a tagság, én mindenesetre nagyon sajnállak őszintén.

Talán még most sem késő ismerjétek el a hibákat, kérjetek bocsánatot és kezdjetek el dolgozni a tagság érdekében.

 ::)