Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv

  • 113 válasz
  • 73219 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #90 Dátum: 2014. Február 01. 17:32 »
OK. Akkor a szervezőnek fel kellene hívni a figyelmét arra, hogy találja ki a formáját, helyét, idejét.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #91 Dátum: 2014. Február 02. 16:53 »

Most Szekszárdon van szerevezés alatt összejövetel az aláíró egyesület képviselőinek?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #92 Dátum: 2014. Február 02. 18:13 »
Jó ötlet!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #93 Dátum: 2014. Február 04. 15:09 »
"ALKALMAZOTT KUTATÁSSAL KAPCSOLATOS FELHÍVÁS

A 118/2013 (XII.16) sz. VM rendelet (Magyar Méhészeti Nemzeti Program) 25.§-a, lehetőséget nyújt a méhészeti tevékenységgel kapcsolatos alkalmazott kutatás támogatására. Az Intéző Bizottság 2014. január 9-i döntése értelmében, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület várja a tisztelt méhésztársak javaslatait az alkalmazott kutatással kapcsolatos keretösszeg felhasználására vonatkozólag.

A javaslatokat az omme1984@enternet.hu  e.mail címre kérjük megküldeni, legkésőbb 2014. január 31-ig.

OMME Vezetőség" www.omme.hu

 
Ti is kaptatok köszönő levelet? Mármint a beküldött témajavaslattal kapcsolatban.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #94 Dátum: 2014. Február 04. 16:13 »
Nem
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #95 Dátum: 2014. Február 11. 21:11 »
"A méhészeti szakma művelőinek is joguk van a tevékenységük szabad gyakorlásához!!

Jelenleg ez teljesen hiányzik! Nem pénzt kérünk hanem jogbiztonságot a gazdálkodási környezetünkben a tevékenységünk szabad gyakorlásához.

2014 év várhatóan a nagy méhmérgezések éve lesz, egyaránt kiterjed majd a szántóföldi kultúrákra is, ezt még a növényvédő szakma és a vegyszergyártó cégek képviselői is elismerik sőt hangoztatják.

Ne higgye ezért senki sem, hogy ez csupán a gyümölcstermesztő vidéken élő méhészek problémája.

De különben is egy igazi közösségnek szolidaritást illik vállalnia sanyarúbb helyzetben lévő tagjaival.

Egy új jogszabály megalkotását kell elérnünk mely kötelezővé teszi a növényvédelmet igénylő kultúrák termesztőnek az általános vagy szakmai felelősségbiztosítását.


Jól szervezett kampánystratégiával ez elérhető, természetesen stratégiai partner(ek)re is szükségünk van de az már a taktika része na mit gondoltok a korábban felsorolt szereplők közül ki fog segíteni ebben nekünk, na ki? "
[/b]
Üzenet módosítása
« Utoljára szerkesztve: 2014. január 31. 08:27 írta Tóth Zoltán »



Sziasztok!

Mint már említettem hétről-hétre járom a gazdáknak szervezett rendezvényeket nem véletlenül kiváló alkalom a növényvédőszer gyártók véleményének, álláspontjának megismerésére.

Most a Syngenta képviselője tartott előadást, ránk nézve korrekt módon zajlott ismertetése.

A pillanatnyi állás számunkra nagyon kedvező egy ilyen cégnek is alapvető félelmei vannak de nekik a növényvédőszerek korlátozása miatt most és a jövőt illetően előrevetített a hatóanyagok 2/3-nak kivonása miatt.

Mint említettem korrekt előadás volt mivel okként a "neo" csávázószerek kivonásával méhvédelmi célt említett de annak sem volt negatív jelentéstartalma.

A napraforgó és a kukorica esetében állománykezelést kell majd végezni jóslatai szerint szinte elkerülhetetlenül, lefordítva méhészekre nézve ezután következnek még csak a permetezések és mérgezések.

Továbbra is tartom magam a jóslathoz, hogy 2014 nyarán minden eddiginél nagyobb károkat okozó méhmérgezések lesznek!! Ha a gyümölcsösök tekintetében a közelgő tavasz miatt rendet már nem tudunk tenni 2014-ben de legalább a szántőföldi kultúrák esetében ezt  a katasztrófát még elkerülhetjük.
Minden egyes nappal amit a jelenlegi vezetés időhúzása elvesz tőlünk csökkennek napról napra ez esélyeink hogy elkerüljük a 2014-es katasztrófális nagyságú lehetséges nyári mérgezéseket.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 11. 21:29 írta Tóth Zoltán »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #96 Dátum: 2014. Március 18. 09:19 »
Aki ismeri az "irodalmi munkáságomat", aminek nagy része itt van a fórumokban, esetleg vissza nézi a ződfórumon meg maradt írásaimat,/azért csak azt, mert legalább a felét kitörülték a moderátorok, ami nekik kényelmetlen volt/ az láthatja, hogy én már akkor hadakoztam, amikor még nagyon kevesen adtak nekem igazat. Mielőtt még valaki bomlasztónak bélyegezne , kijelentem, én azt szentenciának tekintem, hogy kell egy egyesület aki minden méhészt össze fog. De nem kell olyan egyesület, ahol a vezetőség le se szarja a tagjait, és nincs semmi féle átjárás, a küldöttek, az elnök a vezetőség és a tagság között.  Én már több mint húsz éve igazolhatóan az Omme tagja vagyok. Húsz év alatt, még soha nem láttam a küldöttemet, és az elnököket is beleértve Brosst is csak hírből ismertem, illetve ha elmentem Gödöllőre. Pedig jártam gyűlésekre, klub foglalkozásra, sőtt még a Buchinger Gyuri bácsi által tartott külön foglakozásokra is. Minden szavazásnál mindent 100%-ban fogadott el a tagság,/ilyen még a cociban se volt, ott sem mertek 100%-ot hazudni/. Minden szavazat, kézfelnyújtással történt, és történik a mai napig. És a küldött nem is akar semmiről beszámolni. Végül is az Omme, és köztem az egyetlen össze kötő kapocs Fekete Józsi, amennyire , annyira. Pedig  állítólag már nem is ide, hanem a kamarához tartozik.
Ezért aztán az elmúlt években beláttam, az omme-val nincs mit kezdeni. Én többet bohócot nem csinálok magamból, hogy bármikor, és bármire felnyújtom a kezem.
Azt sem hiszem, hogy a személyi változás bármit is megold. Aki oda kerül az mind ugyanazt csinálja, mert nincs semmi félni valója a tagságtól. Amint erre rájön, akkor már beszélhet neki bárki bármit. Négy év meg elég arra ebben a felépítésben, hogy megoldja, hogy ha akar ő marad továbbra is az elnök. Itt elnököt leváltani csak akkor lehet, ha ő lemond, másképp csak kihal az elnöki székből.
Ezért én, feladtam. Saját személyemben , /ami ugyan nem sokat jelent,/ csak olyan vezetést tudnék támogatni aki ezt a felépítést megszünteti, és demokratikussá teszi a felépítést, illetve a választási eljárási szabályokat.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 18. 09:25 írta Vivaldi »

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #97 Dátum: 2014. November 09. 19:42 »
Üdvözöllek Méhésztárs !
Nem szoktam reagálni ,sőt nem is igen fórumozok. Viszont, ha ilyen terved ,-készítettél-,  amit írtál , akkor abban szívesen  segítek együtt gondolkodni, Úgy látom a méhészek zöme "egyesületi passzív "  A többség a háttérből figyel.  Különösen az érdekel mik az alapindikátorok/koncepciók? Egyáltalán :miből indultál ki?

2018. február 18 -án.

Szeretném ezt a témát újra éleszteni,hiszen  aktuális .
 Elolvastam az összes e témában írtakat. Sok értékes észrevétel, javaslat,ötlet érkezett .Sajnos csak kevés az amire alapozni lehet.
Miért ?  A fogalom meghatározása alapos körültekintést igényel .
- Az érdekérvényesítés fogalmának meghatározásakor jól kell ismerni a méhészek/méhészetek problémáit,a mezőgazdaságban elfoglalt helyüket.
- tehát -Első lépés Önmeghatározás
- Az általatok felsorolt problémák  valósak ,ezeket kezelni kell !
- Itt van a bökkenő !
- Az elkötelezett ,egységes kiállás felé vezető út a civilséggel van kikövezve.
-Tehát- a második lépés a civil, tehát intézményesült formában való gondolkodás!          alapszabály
Az alapszabály kell tartalmazza mindazon elveket, irányokat, tartalmakat , melyekkel érdekérvényesíteni lehet !
Amikor idáig eljutottunk, (ez hosszú,kitartó munkát igényel) akkor
nagy csönd lett!
- Magyarán nem találtunk partnert a továbbiakhoz !
_ Nem kenyerem más bírálata, de meg kell érteni egyszer-s mindenkorra, hogy a jogállam ezt az utat biztosítja számunkra.
Méhlegelőkről,a  csávázásról, stb... csak az alapszabály rendbetétele után lehet beszélni.
Az alapszabálynak kell megadnia a választ az együtt, a közösen, a képviselet  fogalmaira ;-és- mint a méhész közösség "törvénye" segíti a közösség tagjait,garantálja jogaikat.

Ha gondoljátok,én vitára bocsátok az előző szerinti elkészített anyagot. 
feltételek: érdemi hozzászólások ,megindoklások-mit miért ?- ,nem kellenek a kitérő,meg ki hány éve tagja az OMME-nak,meg ki hol milyen sérelmet gyűjtött be. Nem célszerű folyton egymással foglalkozni.   
tehát -harmadszorr : Az alapszabály adta jogok/feljogosultság alapján, kötelezettségek figyelembevételével kezelendőek az általatok felhozott , jogos témák./pl_méhlegelő,csávázószerek,képzés,vándorlás,stb.
 időkorlát: kb. 2-3 év.
 
Az ember sajátja, hogy egymástól tanul. Ez az egyetemes korszerű oktatási szellemmel is megegyezik .                       
                             
                        üdvözlettel: E. János
 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 18. 18:01 írta Erdélyi János »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #98 Dátum: 2014. November 09. 20:26 »
QUQURIQ!!!

Kedves Vivaldi!

Mi már megvitattuk ezt a témát egyszer. Azóta azért az írásaid „szelídültek”, sok mindenben van igazad.

1.   A tagság érdektelen.
2.   A helyi egyesület vezetői, küldöttei, csak keveset mondanak az OMME belső dolgairól.
3.   Nem vitathatja meg a tagság ezeket az infókat.
4.   Ezért az elnökök magukra maradnak, ezért érdektelenné válnak.

Lehetne még sorolni az érveket.
Mi tettük ilyenné!
az OMME vezetői meg azt csinálják ami nekik tetszik…
De!
Minden „jónak” egyszer vége lesz!
Hinni kell a változásban, egy fecske (Kiskakas) is csinálhat nyarat!
És csinál is!
Annak reményében, hogy új szelek fújjanak az OMME palota körül….
Próbáljál egy kicsit, csak egy kicsit hinni a változásban!
Ígérem, hogy az új elnök hozzátok fog leg először elmenni előadást tartani!
Ezt Kiskakas becsület szavamra mondom!
A változás ideje most jött el!
Figyeld az eseményeket!
Az elnöki állás nem nyugdíjas, mert már nyugdíjas!

A szociálpolitikus Kiskakas!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #99 Dátum: 2014. November 09. 21:03 »
Kedves Vivaldi!
Idézet
Aki ismeri az "irodalmi munkáságomat", aminek nagy része itt van a fórumokban, esetleg vissza nézi a ződfórumon meg maradt írásaimat,/azért csak azt, mert legalább a felét kitörülték a moderátorok, ami nekik kényelmetlen volt/ az láthatja, hogy én már akkor hadakoztam, amikor még nagyon kevesen adtak nekem igazat.
Igen, ezért vagy most itt velünk ezen a klubbon.
Idézet
Mielőtt még valaki bomlasztónak bélyegezne , kijelentem, én azt szentenciának tekintem, hogy kell egy egyesület aki minden méhészt össze fog. De nem kell olyan egyesület, ahol a vezetőség le se szarja a tagjait, és nincs semmi féle átjárás, a küldöttek, az elnök a vezetőség és a tagság között.  Én már több mint húsz éve igazolhatóan az Omme tagja vagyok.
Vivaldi! Aki itt van az mindenki "bomlasztó". Legalább is így próbálják meg be állítani. Teljes mértékben egyet értek az idézettel.
Idézet
Ezért én, feladtam. Saját személyemben , /ami ugyan nem sokat jelent,/ csak olyan vezetést tudnék támogatni aki ezt a felépítést megszünteti, és demokratikussá teszi a felépítést, illetve a választási eljárási szabályokat.
Arra kérlek, ne add fel! Én sem teszem! Oly annyira igazad van, hogy kérlek olvasd el ezt a pár gondolatot, melynek mentén megfogalmazódott közös akaratunk. Remélem nagyon sokan olvassák a FF méhész klubbot, akik a döntés hozatalban részt vesznek.

A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #100 Dátum: 2014. November 10. 07:26 »
Tisztelt Erdélyi János!

Köszönöm, hogy hozzászólásával segít újraéleszteni a rovatot.

Az elmúlt év és az elmúlt hónapok történései kapcsán aktuálisabb a téma mint valaha.

A jelenlegivel (érdekképviseletnek nem nevezhető regnálással) szemben egy működőképes érdekképviselet elveit, céljait, eszközrendszerét hivatott egységes szerkezetbe foglalni.

A legégetőbb kérdésekben azonnali cselekvés, a küszöbön állókkal kapcsolatban gyors stratégia terv felállítása és a cselekvés megkezdése.

A Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv pontot kíván tenni a jelenleg kialakult cselekvőképtelen helyzet befejezésére.

A Cselekvési Terv kiindulási alapja a következő néhány sorban fogalmazható meg:

  - Az egyesület első és legfontosabb célja a mézelő méhek és az egyéb beporzók védelme

      Az előzőek érdekében:

- A méheknek a 2008. évi XLVI. törvény az élelmiszerláncról és a hatósági felügyeletről (Éltv.) 5 § (3) bekezdése szerint megfogalmazott védeni rendelt státusz legalább megtartása melletti kiállásával illetőleg mindezen ténynek az érintett agrárium képviselőivel, illetve legalább a hazai közvéleménnyel történő megismertetésével járul hozzá a méhcsaládok további fennmaradásának környezeti alapfeltételeinek biztosításához.

Határozott és gyors fellépésével hozzájárul a méhek és egyéb hasznos beporzók pusztítása által a 2012. évi törvény 241. § (1) bekezdés b) pontjába ütköző természetkárosítás bűntettét megvalósító esetekben a tényállás és az elszenvedett veszteségek pontos érzékeltetésével a döntéshozók és a közvélemény álláspontjának kialakításához.

A leghatározottabban fellép a mézelő méhek életfeltételeinek beszűkülésével járó
jogszabálytervezetek ellen, illetőleg kivétel nélkül részt vesz minden méheket és 
hasznos beporzókat érintő jogszabálytervezet megalkotásában és hatályos
jogszabályok módosítási folyamataiban. Szükség esetén jogszabály módosítási   
javaslatok beterjesztésében működik közre.





Üdvözlettel: Tóth Zoltán

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #101 Dátum: 2014. November 10. 12:30 »
Kedves Tóth Zoltán!

Nem kétlem a jóakaratodat, de vitatkoznom kell veled.

Mi nem természetvédő szervezet vagyunk, hanem egy gazdálkodói csoport. Elsődleges érdekünk és célunk a biztonságos méhészeti termelés feltételeinek megteremtése. Csak másodlagos cél a beporzó rovarok és mézelő növények védelme.

Abban tökéletesen igazad van, hogy ha nem védjük a beporzó rovarokat és azok élőhelyét, akkor nem lesz méhünk és mézünk se, de akkor is az első helyen esetünkben a méhészkedő ember áll, míg egy természetvédelmi szervezet esetében védendő érték az őstermészet a maga valójában, akár ember nélkül és akár minden emberi akarat ellenében is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #102 Dátum: 2014. November 10. 16:51 »
Kedves Csuja László!

Mindenkinek meg kell értenie, hogy a "biztonságos" méhészeti termelés alapfeltétele az egészséges méhcsalád és az elegendő méhlegelő.
A "méhészkedő ember" a legnagyszerűbb szándék, de a legszentebb akarat birtokában sem képes méhcsaládok nélkül méhészeti termelésre saját gazdaságában.
Tehát, hogy  a méhészeti termelés feltételeit képesek legyünk biztosítani a legfontosabb célok közé kell emelni a méhek védelmét!
Méhek hatékony védelme pedig a környezetpolitikai, agrárpolitikai, gazdaságpolitikai hadszíntéren nem létezik az egyéb beporzók védelmének felvállalása nélkül.


Üdv.: Tóth Zoltán

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #103 Dátum: 2014. November 10. 19:59 »
Tisztelt méhészek és természet szeretők!

Már egy ideje csak figyelem a fejleményeket, de az utóbbi két hozzászólás megérintett.
Történt a méheim telephelyeinek röpkörzetében- de mondhatnám -  szinte mindenhol. A helyi mezőgazdasági vállalkozó felvásárolta a mezőgazdaságilag használhatatlan területeket. melyek a megporzó rovarok nyári kánaánja volt. Vásárolt - állami és  EU-s pénzen, támogatási forrásből - nagy teljesítményű fűkaszákat, és a virágzás kellős közepén tarra vágta az összeset. A szintén állami és EU-s pénzből vásárolt nagy teljesítményű bálázóval felbálázta és eladta az erőműveknek jó pénzért.
Mindezt a Környezetvédelmi Hatóság teljeskörű hozzájárulásával.!!!!!!!!
Szintén a Környezetvédelmi Hatóság engedélyével Kb. 10 ha gyalogakác kiírtását végezte el azért, hogy majd a sarjadó gyalogakáccal és gyomokkal együtt azt is  lekaszálva az erőműveknek nagy haszonnal eladja.

Ezért a Tóth Zoltánnal értek egyet, sőt még annál is jobban!!!!

Többek között ez is az OMME feladata kellene hogy legyen: A méhlegelő és a beporzó rovarok védelme MINDENÁRON !!!!

Remélem az ÚJ VEZETÉS erre is nagyobb hangsúlyt fektet!!  Terepjáró már van, meglehet majd közelíteni az eldugott helyeket is és talán az illetékes minisztériumba is el lehet vele menni. Mert igazából most nem tudom mire használják.


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #104 Dátum: 2015. Szeptember 17. 21:37 »
A mezőgazdaságon belül a méh a legkiszolgáltatottabb, legtörékenyebb „háziállat“, ezért számunkra méhészek számára az OMME mint érdekképviseleti szervezet léte és jó működése nagyon fontos. Célunk, hogy az OMME minden magyar méhész közös érdekét hatékonyan érvényesítse. Az egyesület döntései jól legyenek előkészítve, széles körű egyeztetés után szülessenek meg a döntések. A választott tisztségviselőink munkájának megértése és az iránta való bizalom  minden méhész fontos és hasznos. Ez csak akkor alakul ki, ha az egyesület döntései jól vannak előkészítve, széles körben vannak egyeztetve.  A testületi ülések, a jegyzőkönyvek legyenek nyitottak. Minden méhész és minden tagszervezet egyenlő jogokkal rendelkezzen az egyesületben, ne érezze egyetlen méhész vagy tagszervezet sem, hogy ki van szolgáltatva pillanatnyi személyes érdekeknek. Az OMME a méhészek közös ügye, közös érdekünk az OMME jó működése. Ezt akkor lehet elérni, ha az OMME pontosan és időben válaszol a méhészeti ágazat legégetőbb kérdéseire és hatékony megoldásokat ér el az érdekegyeztetés során.

Mik a legégetőbb problémák a méhészetben?
A méhlegelőink és a méheink egészsége áll az első helyen. Mind a kettő fokozódó veszélyben van. Az erdei és mezei méhlegelőink egészségesek, de a szántóföldeken használt legújabb növényvédőszerek súlyos kártétele nem vagy csak nagyon nehezen bizonyítható. Méhegészségügyben első helyen van a rangsorban a varroa atka kártétele és ezt követi a zárlatot igénylő fertőző betegségek. A méhlegelőink szűkülése és a zsúfoltsága, továbbá az egyre növekvő méhcsaládszám okoz egyre súlyosabb problémát. Sok a kezdő méhész, akik felügyelet és tanulás nélkül nemcsak önmagukra, hanem környezetükre is veszélyesek. Rogyadozik a méhegészségügyi hálózat, alig van utánpótlás.

Mik az OMME-nek, mint szervezetnek a legnagyobb problémái?
Nemcsak a választott tisztségviselők diktatórikus hozzáállásával van probléma, hanem az egyesület  szervezeti felépítése is elavult. Ennek megújítására készítettünk egy alapszabály tervezetet, de még csak elolvasásra se méltatták. Beterjesztettük a küldöttgyűlésre, de a küldöttek jóhiszeműségével visszaélő levezető elnök nem hagyta megtárgyalni sem javaslatainkat. Sőt a hibás előkészítéssel és ülés levezetéssel, továbbá a negatív hangulatkeltéssel a küldöttgyűlés munkáját is eredménytelenné tette az OMME elnöke.

Az OMME gazdálkodása a két kft alapítása óta olyannyira átláthatatlanná vált, hogy a múlt évben a Magyar Méhész Kft 8,5 millió Ft vesztesége nem került bemutatásra, ez évben a Küldöttgyűlés az OMME Magyarország kft pontos gazdálkodási adatainak ismerete nélkül szavazta meg a mérleget.  A kutatási pénzek értelmetlen felhasználása. A méhészeti monitoring működésének hiányosságai, hatékony gyors cselekvés hiánya.   

Minden lényeges kérdésben törekedtünk a tárgyalásos megoldásra. Ha eljutottunk a tárgyalásig vagy akár a tárgyaláson valamilyen megegyezésig, azokat rendszeresen felrúgta az elnökünk. Gyakorlatilag 2013 ősze óta sem az Országos vezetőségi ülések, sem a Küldöttgyűlések nem lettek szabályosan előkészítve és levezetve. A megegyezési képtelenség miatt kellett a jogi megoldásokat igénybe venni.

Hogy állnak a peres ügyek?

Elekes László kontra OMME perben már jogerős ítélet született, ami szerint az OMME küldöttgyűlésén a lapalapítási döntés szabálytalan volt, ezért azt a Fővárosi Ítélőtábla hatályon kívül helyezte. Eszerint az OMME Magyarország Kft. a Méhészújság lapkiadást az ítélet hatályba léptével be kell szüntesse.

Azt is el kell mondanunk, hogy átnéztük az OMME 2013-14 évi határozatait és megállapítottuk, hogy az Intéző Bizottság sem a Küldöttgyűléstől, sem az Országos Vezetőségtől nem kapott felhatalmazást a kft alapításra, ennek ellenére saját hatáskörben a cégbíróság által igényelt cégalapító döntéseket meghozta.

Fővárosi Törvényszék első fokon kimondta, hogy 2014 novemberében az új alapszabály elfogadásra a rendkívüli küldöttgyűlés szabálytalanul lett összehívva, levezetve. Az OMME elnöke a mi pénzünkön fellebbezett. A fellebbezésről a tárgyalás és ítélethozatal az Ítélőtáblán január 25-én lesz.

Az OMME elnöke beismerve, hogy a 2014 november 30-án megszavazott alapszabály az elkövetett szabálytalanságok miatt soha nem lesz bejegyezve, ez év tavaszán újra nekirugaszkodott, de ismét teljesen szabálytalanul az új alapszabály elfogadtatásához. A 2015 március 1-i Országos Vezetőségi ülés és március 28-i Küldöttgyűlési határozatok hatályon kívül helyezésére pert indítottunk, amelynek első tárgyalása szeptember 3-án volt. A bíró felfüggesztette a tárgyalást gondolván, hogy a másik perben hozandó döntés megválaszol egy kérdést ebben a perben is. A felperes a felfüggesztés ellen alapos indokkal fellebbezett, hogy a két per ne függjön egymástól.

Mi várható a perektől?

A méhészek láthatják, hogy 2013 októbere óta folyamatosan szabálytalanul vezeti az Intéző Bizottság és az elnök az egyesületet. Arról se felejtkezzünk el, hogy az OMME Felügyelő Bizottsága és az Etikai Bizottsága ezt nem tekinti olyan mértékben szabálytalannak, hogy saját hatáskörükben érdemi intézkedést tegyen a szabálytalan működés megszüntetésére, a rend helyreállítására és felelősségrevonásra. A hatályba lépő bírói ítéleteket követően ennek a két általunk és értünk választott tagokból álló szervezetnek kötelessége az ítéletek végrehajtásának ellenőrzése, ha elmarad, akkor kikényszerítése.

Nyugodtan kimondhatjuk, hogy nem lenne szükség az OMME Kontroll Csoportra, ha az Intéző Bizottság ellensúlyát képező két szervezet a feladatát rendesen ellátta volna.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 17. 21:42 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.