Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv

  • 113 válasz
  • 73027 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #105 Dátum: 2018. Február 06. 12:35 »
A beporzó rovarokat védő agrotechnológia terjesztéséért és terjedéséért való küzdelem része a tervnek. Ki hogyan gondolja ennek megvalósítását?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #106 Dátum: 2018. Február 06. 12:44 »
Én ide tartozó témának tartom azt, hogy a szükséghelyzeti engedélyeket jogi úton megtámadjuk, ugyanis
  • nem volt szükséghelyzet
  • nem az arra jogosult nyújtotta be a kérelmet.


Vagyis jogalap nélküli a határozat. Ez esetben az engedélyt adó határozat semmis.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #107 Dátum: 2018. Február 06. 20:29 »
QUQURIQ !!!

Geddekas!

Írásban mint Gödöllői Egyesület támadjátok meg!
Szerintem Attiláék és mások is követni fognak!

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #108 Dátum: 2018. Február 07. 00:36 »
Írásban mint Gödöllői Egyesület támadjátok meg!
Szerintem Attiláék és mások is követni fognak!

Asszem ez lesz a következő lépés, ha már a csicska OMME elnökség erre alkalmatlan.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #109 Dátum: 2018. Február 07. 09:50 »
Ez csak a csávázóüzemeknek szóló engedély, melyben szerepel a hazai vagy külföldi felhasználás. Azonban szerintem az elvetéshez is kellene a gazdának a Kormányhivataltól engedélyt kérnie a helyrajzi szám pontos feltüntetésével, amely  amikor azt megadja, akkor a helyi állóméhészeket , mint ügyfeleket is értesíti, fellebbezési lehetőséget adva nekik. Ha a méhész fellebbez, akkor felhívja a gazda figyelmét, hogy csak akkor használhatja, ha gondoskodik az állóméhész méhállományának eltelepítéséről olyan helyre, ahol nincs csávázott vetés. Tehát a Kormányhivatalnak biztosítania kellene olyan területet, ahol nincs csávázott vetőmag felhasználás.
Ez a jog megilleti a méhészt, a NÉBIH nem foszthatja meg tőle semmilyen indok alapján, ha a felhasználás egyébként magasabb szinten tiltott.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #110 Dátum: 2018. Február 12. 12:00 »
Ez csak a csávázóüzemeknek szóló engedély, melyben szerepel a hazai vagy külföldi felhasználás. Azonban szerintem az elvetéshez is kellene a gazdának a Kormányhivataltól engedélyt kérnie a helyrajzi szám pontos feltüntetésével,
Egyetértek veled. Szerintem is így illene, de nem így történik.
Idézet
amely  amikor azt megadja, akkor a helyi állóméhészeket , mint ügyfeleket is értesíti, fellebbezési lehetőséget adva nekik.
Egyetértek veled, de sajnos nem így történik.
Idézet
Ha a méhész fellebbez, akkor felhívja a gazda figyelmét, hogy csak akkor használhatja,ha gondoskodik az állóméhész méhállományának eltelepítéséről olyan helyre, ahol nincs csávázott vetés.
Egyetértek veled, de Nem ügyfél a folyamatban a méhész, tehát nem fellebbezhet.
Idézet
Tehát a Kormányhivatalnak biztosítania kellene olyan területet, ahol nincs csávázott vetőmag felhasználás.
De ott kezdődik a gubanc, hogy nincs is szükséghelyzet. Az egész eljárás hazug, kamu.
Idézet
Ez a jog megilleti a méhészt, a NÉBIH nem foszthatja meg tőle semmilyen indok alapján, ha a felhasználás egyébként magasabb szinten tiltott.
Teljesen igazad van. De az állam most a Syngenta-Bayer szekerét tolja, akár törvénysértés árán is. És az OMME ebben 2017-ben segítő kezet nyújtott. No, nem a méhészeknek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #111 Dátum: 2018. Február 13. 09:37 »
Kedves Tóth Zoltán. A rovatod címére egyet tudok válaszolni.
 Kell egy másik egyesület, ami valóban a méhészek érdekeit védi. Amiben aztán azért lépnek be a méhészek, mert megéri nekik. Az omme meg hagy osztogassa az uniós támogatást akinek akarja.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #112 Dátum: 2018. Február 13. 12:25 »
Vivaldi!

Hajrá! Kezd el. De Szerintem nemcsak így működhet jól az érdekvédelmi munka. Nem ez a lényeg, hanem a választott tisztségviselők megalkuvásmentes küzdőképessége. Hiába hozol létre egy új szervezetet, ha az is lefekszik mindenkivel aki felkínálja magát.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #113 Dátum: 2018. Február 13. 12:33 »
Én már belefáradtam az omme-ba. 26 éves tagság. Több milliárd forintból jutott el a 10 tyúktojásos mézárig. Akik ezt eltűrik azokkal nem lehet semmit kezdeni. Egy elit közösséget viszont össze lehetne hozni. Gondoljuk el majdnem tízezer azoknak a méhészeknek a száma akik nem omme tagok.
 De, még két hónap és pár nap, és már nyugdíjba megyek. Én már ehhez öreg vagyok. Inkább a territorriális védelemre helyezem a hangsúlyt.
De, ha én összehoznék valamit, te nem lennél tag.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 13. 12:41 írta Vivaldi »