Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv

  • 113 válasz
  • 73015 megtekintés
Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Dátum: 2014. Január 22. 20:45 »
Tisztelt Moderátorunk és Klubvezetőnk!

Kérlek benneteket indítsunk egy új témát szakmai kérdések témákban.

Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv  néven

Hasznosítsuk azt az időt is, amíg a rendkívüli küldöttgyűlés összehívásra kerül.

A feladatok sokasága nem tűr további halasztást!

Tárgyaljuk meg milyen lépések elkerülhetetlenek szakmánk, jövőnk szempontjából!

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 25. 20:18 »
Látom itt nincs valami nagy tolongás.  :)
Van valami keret amin belül kellene mozognia a tervnek,vagy szabad ötletbörze?
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 25. 20:36 »
Konkrétan kifejtenéd mire gondolsz? Mert ez elég  általános így. Milyen tervre gondolsz?

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #3 Dátum: 2014. Január 27. 08:58 »
Szándékosan vártam néhány napot, hogy mindenkinek legyen egy kis ideje elgondolkodni mi is lehet ez.

A Méhészeti Érdekérvényesítési Terv egy létező intézkedéssorozat amit normális esetben, már rég megismertettünk volna számotokra "méhésztársadalmi" vitára bocsátás alkalmával.

Eddigi kérdéseitekre válaszolva ez nem egy "szabad ötletbörze", és konkrét érdekérvényesítési lépéseket tartalmaz.

A terv célja abszolút hiánypótló, mert ilyen tervvel az OMME sajnos soha nem rendelkezett, változnak az idők ma már kevés a szakma boldogulásához ha csupán NP programok leosztójaként működtetjük egyesületünket.

A XXI. században érdekérvényesítő lobby szervezetté kell válnia egyesületünknek, ha ezt nem lépjük meg elsorvad, ellehetetlenül szakmánk.

A rovat célja lépésről-lépésre megismertetni veletek "a Terv " jelentőségét és hatásait a továbbiakban.

A kiindulási pont jelenleg az hogy az egyesületünk jelenlegi vezetői és főleg a hangadói mit sem sejtenek a téma fontosságáról, egyszerűen nem ebbe az irányba orientálódnak.

Bátran ajánlom tehát az Ők figyelmükbe is!!





« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 27. 09:22 írta Tóth Zoltán »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #4 Dátum: 2014. Január 27. 09:42 »
Jobb lenne 3-500 aktív tag, mint 10000 birka. Ilyen akció tervet készíteni, meg több idő, és főleg több ember. Először is azt kellne meghatározni, mik azok a sarkalatos kérdések amikért harcolni kellene egy ilyen szervezetnek. Azonkívül valami pluszt is kell, hogy kapjanak azok akik benne vannak, mert ha nem nincs értelme benne lenni. Az omme val sajnos az van, hogy ameddig ők osztják a pénzt, nem lehet semmit kezdeni. Monopol helyzetbe vannak. Sajnos félő, hogy ha ez kikerül a kezükből az egész kártyavár össze omlik, és hihetetlenül gyorsan errodálódik a tagság. Tehát így sem jó, meg úgy sem jó. Ma itt ezzel a tagsággal, legalábbis nálunk Nógrádban semmit nem lehet kezdeni, mert nincs bennük közösségi érzés.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #5 Dátum: 2014. Január 27. 10:35 »
Zoltán!
Meg tudnál határozni valami irányvonalat?

Üdv. jani bátya

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #6 Dátum: 2014. Január 27. 11:50 »
A Terv" már elkészült természetesen, kérdés kéritek-e?

Legyetek türelemmel, hamarosan megismerhetitek céljait, hatásait.
 

Hogy legyen lehetőségetek ráhangolódni, kapcsolódjatok majd be a továbbiakban is.

Kezdjük is...



Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #7 Dátum: 2014. Január 27. 11:57 »
Méhésztársak mostanában rengeteg problémás dologról halhattatok szerte a méhészeti közéletben, fórumokon, gyűléseken.

Nem tudom mennyire rendszereztétek az információkat fontossági sorrend tekintetében.

Kíváncsi vagyok, meg tudjátok-e határozni:

 mi napjainkban az az első számú probléma amely minden méhészetet érint?


Ezt azért vagyok kénytelen megkérdezni, mert a jelenlegi vezetőink, illetve hangadóik sem akarják elismerni.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #8 Dátum: 2014. Január 27. 12:18 »
Nosema tíz éve megoldatlan !  Sokkal több kárt okoz mint az atka.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 20. 18:06 írta mézengúz »

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #9 Dátum: 2014. Január 27. 12:55 »
Méhlegelő,mint szűk keresztmetszet.Ebből le lehet vezetni szinte az összes problémát.Ebben a formában hosszútávon nem lesz fenntartható a tevékenység.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #10 Dátum: 2014. Január 27. 13:34 »
Lassan végig olvasok minden rovatot.
Én azt hittem amikor beregisztráltam, pár oldal elolvasása után, hogy valóban egy demokratikus kis társaságba kerülök, ahogyan azt itt több helyen olvastam is.
Erre mivel szembesülök, itt is vannak egyenlőbbek az egyenlők között mint a ződön?
Úgy érzem magam, mint a nagypolitikában, ahol szintén akkor bocsájtanak "társadalmi vitára" valamit, ha odafönt már előre eldöntötték úgyis, hogy mi legyen. A nép kicsit rágódik rajta, aztán a parlament meg jóváhagyja ami előre le volt írva.
"A Terv" már elkészült természetesen, kérdés kéritek-e?"
Magyarul: esszük, nem esszük, ez van.
Kár, kár, nagy kár! :-\
Láttál-e már karón varjút?

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #11 Dátum: 2014. Január 27. 13:50 »
Már azt hittem,hogy csak én vagyok ilyen kis lelkis.... ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #12 Dátum: 2014. Január 27. 14:18 »
Kicsit olyan "nálam van a bölcsek köve, de nem mutatom meg"-jellegű ez a problémafelvetés, véleményem szerint ilyenre itt nincs szükség. Vagy tessék konkrét kérdésekkel-feltevésekkel irányítani az eszmecserét, vagy be kell zárni a topicot. Mert ez így inkább tűnik úgy, hogy magának a témaindítónak is csak a hangzatos címig volt ötlete, semmint konkrét stratégia kialakításáig.
Ha tévedek, elnézést kérek, ez esetben szeretnénk megtekinteni és érdemi vitára bocsátani a cselekvési tervet.

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #13 Dátum: 2014. Január 27. 14:55 »
Nos maradjunk a kérdésre adandó válasznál.

A varjú féle alaptalan vádaskodást visszautasítom, jakabadam pedig próbáljon inkább a kérdésre koncentrálni.

Mézengúz kapisgálja a lényeget abba az irányba gondolkodjatok.

Akinek nem tetszik mindez annak nem kötelező itt válaszolni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 27. 15:10 írta Tóth Zoltán »

Re:Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv
« Válasz #14 Dátum: 2014. Január 27. 15:04 »
Sziasztok ! Nem értem eszt a kis hitűséget. A demokráciát is most tanuljuk. A sűlt galamb pedig nem repűl a szánkba, ezért tenni kell. Attiláék elkezdtek valamit,és egyre tőbben csatlakoznak hozzá, ami szerintem nem véletlen. De mondhattam volna másokat is. Nektek jó hogy el puskázák az Omme vagyonát? Hogy a tagok csak bologatnak, és nem lehet kezdeni velűk semmit ? Valoszinű nem tudnak semmit ,hogy mitőrténik kőrűlőttűk csak egy féle beszédet hallanak. Szerintem  ők is tudják hogy valami nem stimmel. Nem hiszem el hogy ti nem látjátok a felső vezetők  ténykedését?   Űdv. Antal