Méhészkedés a napraforgó után

  • 114 válasz
  • 75340 megtekintés
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #15 Dátum: 2013. December 16. 12:05 »
Szia Zűmi!Le irom.  A méz szűrése, deritése.  A pőrgetéskor nagyjából megszűrt mézben még sok apró viasztőrmelék,virágpormorzsa és levegőbuborék van. Finom szűrőn a tőrmelék nagy részét el lehet távolitani.A méz igazi tisztaságát derités után kapja meg.Evégett nem hűvős helyen,magas edényben kell tartani. A tőrmelék és a buborék a felszinre emelkedik és (hab) alapjában lekanalazhato. Legcélszerűbb az alul csapos tartály.  Űdv :Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #16 Dátum: 2013. December 16. 12:18 »
Az oxálsav égési sérülést okoz az atka lábának tapadó felületén. Ebben rejlik a hatás. éppen ezért nem tud hozzászokni. Ha elég az atka lábán a tapadófelület, akkor nem tud járni, lepottyan, kihűl és éhen hal. Ha megkeményedne a tapadófelület, akkor meg láróképtelenné válna.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #17 Dátum: 2013. December 16. 12:38 »
Csak példának hoztam fel a perizint. Jővőre már én is az oxált fogom használni, záronak. Előtte maradok az amitráznál (tak-tik)

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #18 Dátum: 2013. December 16. 18:19 »
Antal!

Elolvastam amit leírtál a méhész újság alapján.
Sok minden azonos. Talán az lehet a problémám, hogy nem várok a mikró szűrés után néhány hetet, hanem egyből palackozok.......
Attilával még egyeztetek ez ügyben! Köszi a cikket :)

Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #19 Dátum: 2013. December 17. 08:26 »
Zümi! Én sima szűrőt szoktam a pergető alá tenni .Utána hagyom piheni.Türelem! Csak egy napot kell várnod ,mire feljőn a viasz. Űdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 17. 10:23 írta antalholecska »

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #20 Dátum: 2013. December 22. 21:01 »
258 forintért vettem ma porcukrot a lepénygyúráshoz, sajna nem adtak a boltban annyit , mert nem volt ,mint amennyire szükségem lesz. De még nem sürgős remélem kapnak még.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #21 Dátum: 2013. December 22. 22:24 »
Szia Jani bátya! Miért nem te darálod le? Van paprika darálod?  Űdv.Antal

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #22 Dátum: 2013. December 23. 12:22 »
Sziasztok! Szép az idő, sűt a nap. Amit gyorsan ki is használtam,és belenéztem az egyik kaptárba. Szépen dőngicsélnek,jol vannak.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #23 Dátum: 2013. December 23. 15:23 »
Sajna nem készítettem még eddig darálót. Paprikával nem foglalkozom, tudod iparos ember nem kaszál, nem kapál.
Azért, néha szerencsém van és ki tudom fogni az olcsó porcukrot, de van olyan is hogy lepénygyúrási időszak után jön rá az akció. Ezt kellene még megoldanom a multikkal, hogy akkor akciózzanak amikor szükségem van a cuccukra. ;D

Üdv. jani bátya

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #24 Dátum: 2013. December 23. 16:04 »
Jani bátya!  Pedig nem nehéz csinálni.Hasonlo mint a kávé darálo.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #25 Dátum: 2013. December 23. 17:24 »
Pécsen 1 óra körül 10 fok volt árnyékban.
Volt zsongás, öröm volt nézni.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #26 Dátum: 2013. December 23. 19:14 »
Én is sétáltam egyet úgy egy óra tájékán a kaptárak előtt, szórványos röpködés volt, nem minden kaptárból röpültek, de mind megvan eddig . Volt amelyik egérrácsnál egész kis tumultus alakult ki de mint írtam volt amelyik csendben mozgás nélkül duruzsolt tovább.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #27 Dátum: 2013. December 25. 21:35 »
Eljött az ideje, hogy nekiálljak én is a műhely munkáknak.
Javítgatás, keret szegelés, lukazás, drótozás, stb.
A keret munkákhoz találtam segítséget. Talán a kezem alá tudna dolgozni a lukazásnál.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #28 Dátum: 2013. December 25. 21:42 »
Ne is gondolj ilyenekre mert elvonja a figyelmedet és még a végén elszúrod a kezedet, és akkor majd tényleg muszáj lesz napszámost fogadj a munkákhoz. ;D

Üdv. jani bátya

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #29 Dátum: 2013. December 25. 22:26 »
Atya ! Felétek ilyen szép darazsak röpködnek? Tényleg vigyázz az ujjaidra! Hm hm ,kissé irigykedek.  Üdv. Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 26. 06:40 írta Nagyernyei Attila »