Méhészkedés a napraforgó után

  • 114 válasz
  • 75486 megtekintés
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #45 Dátum: 2013. December 28. 09:00 »
Szia ! Szerintem sehol . Mindenki drágáért adja, de meg is értem hisz pille cukor is van benne. Kiskakas jóvoltából, rákerestem ,de a pillénél le ragadtam,a recept véget.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #46 Dátum: 2013. December 28. 12:46 »
Bízom benne, hogy a Dávid naptár téved és nem ismétlődik meg az idei cudar időjárás! Mert ugye két egyforma év még soha nem volt!
A cukorlepényt nem csak életmentés miatt lehet adni a családoknak, hanem vitamint és orvosságot is lehet bele keverni.
Szóval több funkciót tölthet be egyszerre! Igaz nem olcsó!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #47 Dátum: 2013. December 28. 12:53 »
Aprópopó!

Az idei ramaty tavaszkezdetet mennyire hitelesen jósolta meg előre a Dávid naptár? Nem mintha hinnék bármilyen 5 naposnál hosszabb előrejelzésnek, de azért kíváncsi vagyok!

Üdv.:Nb18

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #48 Dátum: 2013. December 28. 14:53 »
Sziasztok! Csak ne ólyan legyen hogy egyszer jó utána rosz idő.A gyurt cukorlepény nekem nemjőtt be. Igazad van zűmi,a cukor nem csak élet mentésre jó.  Más. Én főzőt cukor lepényt készitek,de valahogy bele kéne tenni a vitaminokat. De ugye a meleg hatására a vitamin kicsapodik. Vagy nem minden vitaminra vonatkozik?   Űdv.Antal

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #49 Dátum: 2013. December 28. 15:19 »
Szia Antal!Mi volt a gond a gyúrt lepénnyel,miért nem jött be?
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #50 Dátum: 2013. December 28. 17:20 »
Én mióta méhészkedek adok a családoknak gyúrt cukorlepényt.
Amikor még forgalmazták régebben a fumagillin tartalmú fumerrát adtam. Amióta nincs saját készítésű cukorlepényt adok mostanában egyre több virágporpótlóval. De kipróbáltam gyári készítésűt is pl apifonda, vernalis lepény.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #51 Dátum: 2013. December 28. 17:28 »
Szia lindzzy!  Megtaláltam a receptet ami alapján csináltam.  1 kl szója liszt, finomra ledarálva.1,2kl  por cukor, 0,3 liter viz  plusz 0,3 kg cukorból készűlt szirupot és 0,2 kg hig méz  ,ősszekeverni. egy napig pihentetni . Ja és pár csep vitamin. Amikor be raktam a méhekhez, két három nap után nagyon megkeményedet,olyan lett mint a kő .De nem is ezvolt a legnagyobb gond, valamiért nem vitték. Utána mikor észre vettem, negyedik napon,gyorsan betettem a főz.cukorlepényt. Mire végesztem az egész családal, megnéztem ujra az első családot már tele volt méhekkel. A gond mi volt ? Talán tul száraz ? Vagy nemjó recept ? Talán a szója liszt ?  Nem lepődnék meg a szóján ha az volt a bűnős (magába szivot minden nedvességet ) Igy aztán maradtam a cukorlepényen, ami nagyon be vált.   Űdv.Antal

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #52 Dátum: 2013. December 28. 17:38 »
Szerintem nagyon magas volt a szójaliszt tartalma. Az adatok alapján 30% ha jól számoltam az rengeteg ebben az esetben. Talán akkor jó lett volna ha az egész cukorszirup helyett mézet raktál volna, a méz megakadályozta volna a kiszáradást, és mivel a méhek is jobban szeretik gyorsabban elhordják.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #53 Dátum: 2013. December 28. 17:50 »
Gyanítom,hogy a szója lehet a probléma.Nálunk 4 egység porcukor 1 egység méz,víz amennyi kell a gyúráshoz, esetleg ecet.Viszont a porcukrot már nem kristálycukorból daráljuk,mert nagyon sokat lemorzsáltak belőle,valahogy nem sikerült elég finomra darálni.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #54 Dátum: 2013. December 28. 17:52 »
Jani bátya! Nem kisérleteztem továb rajta ,igy hogy ne veszen el a szója liszt csak ugy por alakban teszem a méhekhez. Amit szépen elis hordanak,ha szűkségűk vanrá.   Űdv.Antal

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #55 Dátum: 2013. December 28. 17:56 »
Linddzy! az ecet az jó, nefelejtsétek ki.A cukrot pedig ha ledarálod, szitán átlehet szitálni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 28. 18:06 írta antalholecska »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #56 Dátum: 2013. December 28. 18:22 »
A szójalisztet nem emészti meg a méh.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #57 Dátum: 2013. December 28. 18:29 »
Kár, akkor most dobhatomki az egészet. Akor ez olyan mintha paprika darát tetem volna nekik? Semmit nem ér.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #58 Dátum: 2013. December 28. 18:42 »
De jól eldolgoznak vele a méhek.

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #59 Dátum: 2013. December 28. 18:48 »
Inaktivált élesztő a jó fehérje és vitaminforrás.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.