Méhészkedés a napraforgó után

  • 114 válasz
  • 75358 megtekintés
*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #105 Dátum: 2014. Január 11. 07:35 »
Szia Antal!
Ezen a héten nem voltam. (Jövő héten leszek. Úgy tudom Dr. Hegedűs Dénes tart előadást.)
Olvastam már olyan nyomkövető csipről, amit a biciklilopások ellen használnak. 25.000 Ft-os árra emlékszem. (Van olcsóbb is, de hogy mi éri meg, azt nem tudom..., nem értek ehhez a témához.)
Így tudsz rákeresni: "bicikli chip", vagy "nyomkövető chip".
Üdvözlettel: Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #106 Dátum: 2014. Január 17. 19:52 »
Gyógyszer cukor!
Arra gondoltam megosztom veletek!
Tegnap beszélgettem egyik méhész barátommal. Azt mondta idén valószínű nem veszi igénybe a gyógyszer cukor támogatást :o kérdeztem tőle mi az ok, talán nem akarja befizetni a tagdíjat?
Végül kiderült, hogy osztott, szorzott és szerinte nem éri meg kihasználni a támogatást!
Apioxot szokott venni támogatásra, de mivel gyógyhatású készítménynek van minősítve csak cukorárban lehet elszámoltatni.
Szóval: Van még amitráz(tac-tic) és apiox tartaléka az idei évre, csak a cukrot kell megvásárolnia! Számítása szerint olcsóbban jön ki ::) Mivel tételes adózási rendszert választ, így a cukor számla csak jól jön neki elszámolásként..........
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #107 Dátum: 2014. Július 30. 16:58 »
Ennek a topicnak is eljött az ideje. A fészek rendezése, téli készlet kialakítása. Utolsó anyacserék. Méhegészségügyi vizsgálatok és beavatkozások.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #108 Dátum: 2014. Július 31. 18:59 »
De mindenek előtt haza kéne hozni őket. Ehhez pedig kellene 2-3 eső nélküli nap, ami nincs.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #109 Dátum: 2014. Augusztus 31. 14:06 »
A héten bevizsgáltattam az állományt, vagyis átnéztük az eü felelőssel. Hála istennek semmi probléma nincs velük. A vásárolt anyákat is sikerült elfogadtatnom, mondjuk nem 100%os sikerrel de elfogadták. Amit nem az az én hibámból történt, türelmetlenség .Még kint vannak a területen. A legutóbbi etetésnél fb-vel kevert szirupot adtam nekik, maradt még tavaszról. Most a maradék sörélesztőt etetem fel szirupban. Remélem lesz foganatja.
A környékben nincs tudomásom nyúlósról.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #110 Dátum: 2014. Szeptember 01. 07:02 »
Szia jani bátya!

Idézet
Most a maradék sörélesztőt etetem fel szirupban.
Az arányokról lehet tudni valamit?
Te milyen arányokkal etetsz?
Köszi a választ.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #111 Dátum: 2014. Szeptember 01. 16:57 »
Hali.
Nem sokat teszek bele a szirupba. 20 literes kannákba keverem a szirupot a 20 literbe csak kb 10 dekát teszek belőle, meg 2 deci 20%-os ecetet, ebből 1 litert kapnak 2 naponta. A szirup még mindíg 1/1 -es.

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #112 Dátum: 2014. Szeptember 01. 18:51 »
QUQURIQ!

Szép estét!

Húsz éve használok inaktív sörélesztőt, mert csak az a jó!
Csak tavasszal!
Miért?
Mert a sörélesztőnek magas a B vitamin tartalma, és ez nagyban elősegíti a méhek garatmirigy váladékának a termelését.
Ősszel erre nincsen szükség, mivel így nehezebben áll le a fiasítás.
Ha esetleg nem megbízható helyről van a sörélesztő, és nincsen hővel kezelve, szirupba bekeverve könnyen erjedésnek indul.
Az egész állományunk oda veszhet!!!
Szabadba is etettem nagyon kora tavasszal sörélesztőt. Elképesztő, hogy milyen intenzitással hordják el.
Csak délelőtt kell kitenni amikor már alacsony a pára tartalom, kora délután meg beszedni, hogy ne vegye fel a párát, mert nagyon gyorsan összecsomósodik!
Csak szélvédett helyre tegyük, mert a legkisebb szél is elhordja.
Azt tapasztaltam, hogy tegyük minél közelebb az itatóhoz, annál tovább járnak rá a méhek!!!
Így még virágpor hordáskor is járnak rá egy darabig!

Kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #113 Dátum: 2017. Július 24. 21:57 »
QUQURIQ !!!

Napraforgó utáni fészekvizsgálat sok mindent elárul!
A túlzott mézmennyiség a fészekben, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy a túl kevés fiasítás az anyát minősíti!
Lehet, hogy nem is öreg az anya, mégis lomhán petézik, vagy a petecsövecskéinek a száma kevesebb az átlagosnál.
Szerintem legalább olyan teszt ez az anyáknak mint a tavaszi fiasítás kiterjesztése!
De!
Tavasszal már nem érdemes az anyacsere, mert csak később derül ki az anyák lustasága, ilyenkor meg sok a teendő.
Ősszel viszont (most) már láthatjuk melyik mire képes, és nyomás, csere!
Ehhez persze pontosan tudni kell az anyák korát, az összehasonlításhoz!
Ez a kiindulás!
Innentől mire kell figyelnünk?
-takart kerethez a szűkítés
-minél nagyobb fiasítási terjedelem táblásan
-atkamentes családok
-élelem minél hamarabb feletetése répacukorral
-élelem lefedése
-további atkaellenőrzések, és ha kell kezelések

Jó betelelést!

kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #114 Dátum: 2017. November 10. 00:24 »
QUQURIQ !!!

az oldal címe után...
"Méhészkedés a napraforgó után"
Atka irtás, atka irtás, atka irtás, egyesítés, egyesítés...
Ide jutottunk!

kiskakas