Méhészkedés a napraforgó után

  • 114 válasz
  • 75363 megtekintés
*

Admin

  • *
  • 24

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 05. 22:27 »
A tyúk ólam kiadó napraforgóról elszökött méhcsaládoknak! OMME-s méhek csak fele lakbért fizetnek, mert gazdájuknak felemelt rendkívüli tagdíjat kell fizetni! Ezeknek a méhcsaládoknak már nem jut annyi kaja, ezért kedvezményt kapnak. OMME tagságot csak OMME igazolvánnyal igazolhatják. Akik meg évek óta nem kapták meg, ilyen-vagy olyan indokkal, az kit marad az esőben!
Ki fog még itt méhészkedni egy jó, csávázószeres napraforgó után!
Üdvözlet :a jó szándékú Kiskakastól

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 06. 20:53 »
Szia kiskakas!Ha igy permeteznek,mérgeznek, nem lesz mivel ! Én pedig maradok az esőben. Űdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 06. 20:57 írta antalholecska »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 06. 22:54 »
Kedves Antal!
Azért szorítok egy kis helyet a kakasülőn, hogy Te is messzebbre lássál! :o
Kiskakas

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #4 Dátum: 2013. December 07. 08:10 »
Szia Kiskakas! Nagy buli lesz! Kőszőnőm hogy nem hagysz az esőben,hóban,fagyban. Űdv:Antal

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 07. 19:40 »
Kedves Atya! Most már értem miért kerestél gőrőg kődőlőt. fáin egy szerkezet.Nincs dupla tartály,és az ára?  Űdv:Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 13. 20:22 »
Helló NB18

Hárs méhlegelő van felétek?
Ha igen, volt jó pörgetési eredményed róla?
Persze nem kötelező ide válaszolnod! Mehet priviben is.........


Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 14. 21:28 »
Szia geddekas! Baskiriában,nem vadak a méhek?Valameik méhesz ujságban olvastam,ha jól emlékszem, már a buszban felkellet őltőzkődni.Anyira támadtak a méhek.  Most olvastam a cikkedet,nekem tetszet, GRATULA érte. De a válasz  hát mit is mondjak..     Űdv :Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #8 Dátum: 2013. December 14. 22:02 »
A baskiriai népi méhészetről nem én írtam cikket, de tetszik a téma. Szerintem nem agresszívebbek azok a méhek, mint a kaptárban tartott családok. én inkább azon csodálkozom, nem eszi meg az atka ezeket a családokat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #9 Dátum: 2013. December 14. 22:38 »
Tudom hogy nem te írtad. A tv -ben is volt egy hasonló film csak ott Szibériáról szolt.Ott is a fára rakták a fa tuskót méhekkel ,de a medvék véget .Más. Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de ha többféle méh fajtát keresztezek , mondjuk úgy mint az embernél.Nem lehetne ellenállóbb fajtát,értem betegségek,atka  ellen? De most jut eszembe van egy olvastam,vagy láttam ha túl sok atkája van a családban elhagyják a fészket  .Üdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 14. 22:50 írta Nagyernyei Attila »

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #10 Dátum: 2013. December 14. 22:46 »
Csávában a hatoság!  Arra a cikkre gondoltam.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #11 Dátum: 2013. December 15. 11:24 »
Üdv Antal!

Igen vannak ilyen vad méhek, amire te gondolsz!
Ha jól emlékszem, apimondia elnöke Gilles Ratia írt egy cikket a vadméhekkel kapcsolatosan.
Annyira agresszívak, hogy nem tűrik meg magukon az atkákat......

Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #12 Dátum: 2013. December 16. 07:44 »
Szia zűmi!  Mit találtam neked ? A nagy ráérő időmben ( portás lettem ) na nemsokáig , tegnap volt az utolso napom . Most már jőhet a műhely munka.  Szóval: Méhészet  2004 .7 -dik szám. Sárguló  irásokból-Ő irta cimű cikket  olvasd el. Választ kapsz amit kérdeztél Attilától .( Méz szűrése....... ) Bocsi Attila !     Jó vadászatot!          Ha megvan kőnnyeb a dolgod   Űdv: Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #13 Dátum: 2013. December 16. 11:43 »
Szia Antal!

Rendes tőled, hogy segíteni akarsz!
Csak van egy kis bibi!
Nekem akkor még nem járt a méhész újság. Tehát nem tudom, hogy szerezhetném be, vagy hogy juthatok esetleg hozzá........

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés a napraforgó után
« Válasz #14 Dátum: 2013. December 16. 11:50 »
Szia Geddekas!  Nem értek valamit.Azt írják, ha csak egy féle szerrel ,értem( amitráz )kezelem a méheket, kialakul a megszokás a szerhez. Utána már nem fog használni.Akkor nem értem miért dobnak olyan gyógyszert a piacra amiben ugyan az a hatóanyag, csak más dózisban. Ugye a  záró kezelést más szerel végzem pl perizin. De akkor nem védekeztem kellően atka ellen?   Űdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 16. 11:58 írta Nagyernyei Attila »